Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Важни теми

Грешки при бордовите компютри

Swing снимка Swing 15 февруари 2008 - 20:44

Livelo Liq Rav е съобщение за ниско ниво на антифриза. Виж го и ако е добре най-вероятно се е развалил датчика. Често се случва.
Freni означава спирачки, така че трябва малко да конкретизираш съобщението. Може да е за накладки (обаче не съм сигурен дали MID можеше да ги следи?), за ниво на спирачната течност или за изгоряла крушка на стоп.
А езика можеш да си го смениш на разбираем за теб във всеки оторизиран Опел сервиз.
Отговори

Jelev снимка Jelev 26 март 2008 - 17:29

Какво е "moncanza olio"? Днес за първи път ми го изписва....предполагам че е някво масло, бях спрял под наклон и ми го изписа, но не за първи път спирам под наклон досега не ми го е изписвало....? какво значи..?
Отговори

Angelov_GSi  снимка Angelov_GSi 26 март 2008 - 17:37

Ниско ниво на маслото... Провери го.
Отговори

Jelev снимка Jelev 26 март 2008 - 17:47

ок, ще го видя
Отговори

Dido_gv снимка Dido_gv 20 април 2008 - 19:28

здр колеги! може ли някой да ми помогне? закупих с опел вектра б ЦДХ, всички екстри, проблема е че е вкарана от италия и на дисплея нещата се изписват на италиянски.ако някои може да ми каже някои от работите какво означават. а и особено \"pastiglia freni\". благодаря ви предварително
Отговори

hudson снимка hudson 20 април 2008 - 19:40

Първо - писането на кирилица е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО.
Второ - по това което описваш, не си с ТИД(троен инфо дисплей), а си с МИД(мултифункционален инфо дисплей) или борд копютър.
Лично мнение - отиди да ти сменят езика на дисплея, вместо да се чудиш всеки път какво ти изписва.
Отговори

Гостpeshokn_* 25 април 2008 - 08:06

При мен се е появявало това съобщение, само че на италиански... проверих маслото, но си имаше достатъчно ... след което следваше смяна и сега няма подобни моменти. Незнам защо, но не вярвам датчика да мери гъстотата на маслото.
Отговори

gsimania снимка gsimania 25 април 2008 - 09:25

Ми на омегата ми го пише от 2 години.А масло си има.Явно нещо тия датчици се скапват.Но все пак си провери нивото на маслото,за да не стане фал нещо. :newsm05_41:
Отговори

q3dm17 снимка q3dm17 26 април 2008 - 18:48

 peshokn, на Apr 25 2008, 09:06 AM, каза:

При мен се е появявало това съобщение, само че на италиански... проверих маслото, но си имаше достатъчно ... след което следваше смяна и сега няма подобни моменти. Незнам защо, но не вярвам датчика да мери гъстотата на маслото.


колега кво изписва на италиански и моя е на италиански ? да знам за напред .
Отговори

Гостpeshokn_* 26 април 2008 - 19:20

Имам развалени диодчета, но щом видиш LIVE? OLIO да знаеш, че е това!
Отговори

q3dm17 снимка q3dm17 26 април 2008 - 19:25

 peshokn, на Apr 26 2008, 08:20 PM, каза:

Имам развалени диодчета, но щом видиш LIVE? OLIO да знаеш, че е това!


мерси :newsm05_41: OLIO лесно се помни :newsm05_41: :knee:
Отговори

Оги снимка Оги 27 април 2008 - 10:28

 BLONDY, на Sep 7 2007, 05:18 PM, каза:

На какво мислите, че може да се дължи тази загуба на масло?


А ти установи ли загубана масло наистина? Като гледам как през 200 км ти го изписва си мисля, че може би нивото е добре просто моментно по наклон или по-голямо натоварване леко да пада и тогава да ти излиза на компа.
Та спри колата на равно и на сутринта провери нивото. След това вече може да се говори за евентуалните причини.
Отговори

Гостpeshokn_* 27 април 2008 - 12:24

Бе Оги, то пак добре, но на мен ми се е появявало на прав, гладък, равен път... въпроса е защо?
Отговори

NikiVision снимка NikiVision 19 май 2008 - 14:59

 Dido_gv, на Apr 20 2008, 08:28 PM, каза:

zdr kolegi! moje li nqkoi da mi pomogne? zakupih s opel vectra b CDX, vsi4ki extri, problema e 4e e vkarana ot italiq i na displeq ne6tata se izpisvat na italiqnski.ako nqkoi moje da mi kaje nqkoi ot rabotite kakvo ozna4avat. a i osobeno "pastiglia freni". blagodarq vi predvaritelno



"pastiglia freni" борда ти казва че имаш накладки за смяна, ако не си разбрал още!!!
И ще ти е много по лесно ако послушаш колегата за езика на компа!
Отговори

lolo снимка lolo 18 август 2008 - 16:35

здравейте на всички колата ми е астра 2.0 16V искам да попитам някой запознат светва ми на дисплея check с надпис Livello liq.raffr. на италиански е...ако може някой да ми каже че да си погледна колата ще съм му много благодарен.
Отговори

stepo3 снимка stepo3 18 август 2008 - 16:52

Ниско ниво на антифриза в разширителния съд ;)
Отговори

Рошко снимка Рошко 18 август 2008 - 16:52

 lolo, на Aug 18 2008, 05:35 PM, каза:

здравейте на всички колата ми е астра 2.0 16V искам да попитам някой запознат светва ми на дисплея check с надпис Livello liq.raffr. на италиански е...ако може някой да ми каже че да си погледна колата ще съм му много благодарен.

Не знам италиански, но така като го гледам, е за нивото на някоя течност... Провери си охладителна и спирчна течности и то ще се "обади" какво е. :dance:

П.П. Колегата ме изпревари... :]
Отговори

lolo снимка lolo 18 август 2008 - 17:48

благодаря на всички наистена доналях малко антифриз..качих се запалих и checka не изгасна.изкарах капачката и видях че поплавака не се движеше беше зацапано раздвижех го почистех го и всичко се нормализира.... благодаря още веднъж :dance:
Отговори

гамаков снимка гамаков 17 октомври 2008 - 18:02

колеги грешката ми я изпис ана италиански някои ако можи да помогне ще съм много благодарен :) ето това ми изписа "mancanza olio" благодариа предварително :)
Отговори

Дамян снимка Дамян 17 октомври 2008 - 18:12

За мен,както и за другите,нещо не ти е наред с маслото на колата.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg