Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Vectra B

Разглобяване и сглобяване на средната конзола

svetliokk снимка svetliokk 10 май 2006 - 10:25

точно над твойта тема седи темата за разглобяване на таблото на вектра б. :opel_forever:
http://www.opelclub-...?showtopic=3136
Отговори

vassil_bk снимка vassil_bk 10 май 2006 - 10:41

lisi4oka, на May 10 2006, 10:25 AM, каза:

точно над твойта тема седи темата за разглобяване на таблото на вектра б. :icon_sad:
http://www.opelclub-...?showtopic=3136
 

Мерси, пич ;) Но това съм го чел вече. Помогна ми да сваля панела, но е и врътките... Тъй, че все още съм в чуденка... :opel_forever:
Отговори

Жоро снимка Жоро 10 май 2006 - 14:04

Дете странични се свалят с дърпане а средната /дето е с подгряване на задния прозорец/ има една дупчица от долу!!! Бъркаш с една тънка отверчица, дърпаш и си ОК..
Отговори

vassil_bk снимка vassil_bk 10 май 2006 - 22:40

Жоро, на May 10 2006, 02:04 PM, каза:

Дете странични се свалят с дърпане а средната /дето е с подгряване на задния прозорец/ има една дупчица от долу!!! Бъркаш с една тънка отверчица, дърпаш и си ОК..
 

Да, точно същите дупчици ги има и на 3-те ми врътки. Бучках вътре с тънката отверка и дърпах врътката, но без особен резултат... :2angry1: Дори се чудих по 1 време дали има значение в какво положение е врътката... Само с дърпане няма да стане, щото имам чувството, че ще го измъкна цялото нещо и врътките пак ще са си на него. Иначе се клатят - хлабави са. Личи се че има нещо, което им пречи да излязат, но хал хабер си нямам нито какво е, нито как да го освободя... :opel_forever:
Отговори

vassil_bk снимка vassil_bk 26 юни 2006 - 11:30

Ето още малко инфо за по-нататъшно разглобяване на ситуацията. Надявам се да съм го описал сравнително добре ;) :19a:
Сваляне на панела:
Това бялото дето е с трите осички и врътките. Държи се на 2 болта в горните си 2 края. След като се развият се маха декоративната пластмаса около бутоните. Тя се държи на няколко метални скоби. Мисля, че са 2 или 3 от горната страна (над бутоните) и по 1 в страни. След това се измъква панела. В него влизат 1 куплунг с кабели, сваля се супер лесно, и 3 жила. Те се държат на пластмасови скоби (малко наподобяват щипки за простиране :19a: ), които се отщипват като се врътнат настрани.

Сваляне на врътките:
Оказа се, че се свалят само с дърпане. Имат по 1 разширение всяка, което ги държи. И като се напъне, то се свива и врътката излиза. Има и дупка, през която може да се бръкне с нещо извито и да се натисне това дето я държи. Намира се от вътрешната страна, откъм показателчето по оста на самата врътка. Този план обаче не съм го пробвал и не знам дали работи... Само ми хрумна идеята след като разглобих нещата. Вътре е много удобно за слагане на диоди. Има си място за всичко и става много готино :)

Ето и как изглежда цялата работа със свалени врътки:
Публикувано изображение


Снимка на врътката с 2 диодчета:
Публикувано изображение


!!! Моля само да ме извините за лошото качество на снимките, но са от камерата на телефона ми... :flag: Не разполагах с фотоапарат по време на ремонта... :19a:

Успех на всички и безаварийна :61:
Отговори

VectraB снимка VectraB 26 юни 2006 - 11:44

:flag: Идеални са си снимките за целта. Каквото трябва се вижда !
p.s. Махнах цитата за да е по пригледно, и няколко мнения които нямаха нищо общо с тази тема !
Отговори

fastboi снимка fastboi 14 март 2008 - 21:23

колеги някой може ли да ме просветли как да си сваля най-лесно километража на колата
(Vectra B) по възможно наи лесния начин,че ми изгоря единия диод и сега свети половината табло.А това е много отвратитевлно и ме дразни.Забелязах че няма никаде болтчета и се чудя как става номера. <_<
Отговори

Sandman снимка Sandman 14 март 2008 - 22:52

Колега, не вярвам да няма болтове. При мен са скрити под разни пластмаси дето могат да се махнат. Зад ключа за фаровете също имам. При теб не знам къде са, но пробвай да свалиш това-онова и ще се покажат :-)
Отговори

jorko_83 снимка jorko_83 14 март 2008 - 23:09

Колега виж тук ЦЪК. Надявам се да ти свърши работа <_<
Отговори

blagom снимка blagom 30 октомври 2008 - 16:44

по принцип ми е спукано стъклото на таблото и доста ме дразни и сега се опитвам да си намеря материал от който да си го направя понеже оригиналното е скъпичко - трицифрено. предлагат ми плоскост от вералит обаче доколкото разбрах е някакъв странен материал и не може да се лепи и ме питаха дали по таблото има улейчета където да влиза стъклото. интересува ме как се захваща за останалата част....та преди да тръгна да го свалям ми се иска да взема решение да го правя или да го търся по морги.
между другото някой знае ли от какъв материал е това тъй ценно стъкълце
Отговори

D22DJ снимка D22DJ 08 ноември 2008 - 20:36

 blagom, на Oct 30 2008, 04:44 PM, каза:

по принцип ми е спукано стъклото на таблото и доста ме дразни и сега се опитвам да си намеря материал от който да си го направя понеже оригиналното е скъпичко - трицифрено. предлагат ми плоскост от вералит обаче доколкото разбрах е някакъв странен материал и не може да се лепи и ме питаха дали по таблото има улейчета където да влиза стъклото. интересува ме как се захваща за останалата част....та преди да тръгна да го свалям ми се иска да взема решение да го правя или да го търся по морги.
между другото някой знае ли от какъв материал е това тъй ценно стъкълце

Аз лично незнам от какъв матерял е но потърси в гугъл фирма"Бестимекс" - София, занимават се с всякакви пластмаси и имат едноп подобно на плексиглас но е удароустоичиво и може би ще ти свърши работа.
Отговори

mileff снимка mileff 25 януари 2009 - 20:45

 blagom, на 30 Oct 2008, 04:44 PM, каза:

по принцип ми е спукано стъклото на таблото и доста ме дразни и сега се опитвам да си намеря материал от който да си го направя понеже оригиналното е скъпичко - трицифрено. предлагат ми плоскост от вералит обаче доколкото разбрах е някакъв странен материал и не може да се лепи и ме питаха дали по таблото има улейчета където да влиза стъклото. интересува ме как се захваща за останалата част....та преди да тръгна да го свалям ми се иска да взема решение да го правя или да го търся по морги.
между другото някой знае ли от какъв материал е това тъй ценно стъкълце



Колега,
ако не си си намерил все още стъкло за таблото, мога да ти подаря едно...
Отговори

Mr^DeatH снимка Mr^DeatH 08 юни 2009 - 15:27

Идеята за направата на този вид осветление е хубава .Ще се хвана тези дни и аз да направя копчетата по този начин за да светат както трябва.Темата за разглобяване на централната конзола ми помогна много !!!

Благодаря !!!
Отговори

Humanic снимка Humanic 15 юни 2009 - 21:15

Здравейте,

Имам засега 2 проблема с тази Вектра, единия го описах в дизеловия раздел, тук втория.

Не светят лампите на осветлението на вентилацията.

Свалих капака и подмених крушките - няма промяна?

На какво може да се дължи?

Изгорял бушон?

Също и на пепелника не свети лампата.

Но няма логика половината табло да свети, а друга негова част да не свети.
Отговори

pesho0o снимка pesho0o 15 юни 2009 - 21:55

Колега преди 2 часа оправях моята заради същия проблем. Натиснах отзаде буксата и всичко си светна. Пробвай така при мен излезе елементарен проблема ;)
Отговори

Humanic снимка Humanic 15 юни 2009 - 21:56

 pesho0o, на 15 Jun 2009, 10:55 PM, каза:

Колега преди 2 часа оправях моята заради същия проблем. Натиснах отзаде буксата и всичко си светна. Пробвай така при мен излезе елементарен проблема ;)


Коя букса си натиснал?
Отговори

pesho0o снимка pesho0o 15 юни 2009 - 21:58

А да аз си свалих и касетофона за по лесен достъп. Свали и твоя и всичко ще се види успех
Отговори

Humanic снимка Humanic 15 юни 2009 - 22:10

 pesho0o, на 15 Jun 2009, 10:58 PM, каза:

А да аз си свалих и касетофона за по лесен достъп. Свали и твоя и всичко ще се види успех


Е не знам дали ще успея чак до там да стигна ;)
Отговори

pesho0o снимка pesho0o 15 юни 2009 - 22:18

То не е сложна работа ако те бива с ръцете за 5 минути си готов. Аз моята за толкова време я оправих . Даже след свалянето на касетофона долната конзолка с врътките се сваля по лесно защото лесно се откачат двете закопчалки, но това вече не е твоя грижа защото си я свалил вече. Дано проблема ти излезе елементарен като моя, също така понатисни и крушките мъничко да направят хубав контакт!
Отговори

GeCaTa9909 снимка GeCaTa9909 18 юни 2009 - 12:22

Мерси за инфото до няколко дни ще го разглобявам таблото за да сменям крушката на одометара че е изгоряла.По възможност ше кача подробен снимков материал.
Отговори

Бърз отговор

Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg