Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

ПРОБЛЕМ СИГНУМ 2,2 ДТИ

Milen Vichev снимка Milen Vichev 05 февруари 2012 - 13:51

Здравейте колеги,имам следния проблем,от известно време при студен старт на двигателя,веднага след стартирането ми светва на дисплея на тахометъра кола с гаечен клиуч,стои извесно време около 40-45 секунди и изчезва после и да я угася и повторно да я запаля,не излиза повече,ако след едно денонощие примерно пак излиза сащото,иначе колата си върви нормално!много странно,някой може ли да ми каже какво става?
Отговори

румънеца снимка румънеца 05 февруари 2012 - 14:07

Колега може би ти е дошло време за сарвизна профилактика виж пробега си.Успех.
Отговори

Petio снимка Petio 05 февруари 2012 - 15:17

Определено не е свързано с обслужването аз си мисля че е проблем с подгревните свещи на моята зафира проблема е същия сътрин при първият старт свети за не повече от минута и гасне.За най сигурно иди да видят закакво свети ако толкова те притеснява
Отговори

StacK снимка StacK 05 февруари 2012 - 20:44

И при мен е така.
С подгревните свещи е най-вероятно.
Аз още не съм ги проверявал, но иди да ги видиш в сервиз.
Моята не иска да запали вече, ама предполагам, че е от замръзнала нафта.
Отговори

niki82 снимка niki82 05 февруари 2012 - 22:41

Колеги и при мен е така от известно време, но и аз не съм проверявал с диагностика, но има логика в това със свещите.Първия проверил ако може да пише за причината и да сравняваме,благодаря.
Отговори

vectracgts снимка vectracgts 06 февруари 2012 - 00:47

Да колеги свещите са , а аз искам да питам в този ред на мисли каква им е цената за бройка и марка да ми препора4ате!!!!
Отговори

Milen Vichev снимка Milen Vichev 06 февруари 2012 - 23:48

:sad: 1-во Благодаря на отзовалите се,чесно казано не сам ги и виждал даже къде се намират,тъй като не живея в Бг,не мисля да прибягвам още до диагностика,ще опитам да ги сваля и да ги замеря,ако са наред тогва ще направя една диагностика!преди време ми беше излезнала сащата картинка ако мога да я нарека така,и колата ми излизаше в сервизен режим и не можеше да върви повече от 80км/ч отпътувах от Бг,и бях принуден да отида до наи близкия сервиз на опел,който беше в София(лиулин)отидох там и оставих колата казаха ми да се разходя и щели да ми званнат,след около 1ч ми се обадиха и ме "зарадваха" че диагностиката показала че ЕРГ калпана е отишъл и трябвало да се смени с нов,тъй като трябваше да пътувам спешно го смених,1200лв ми струваше всичко :a049: :a049: :a049:,в последствие разбрах че можело да се изолира,но това е друга тема,както и да е извинявам се че се отклоних от темата но исках да го разкажа!!!когато имам резултат за свещите ще пиша!!! :flag: :flag: :flag:
Отговори

StacK снимка StacK 08 февруари 2012 - 09:06

 Milen Vichev, на 06 февруари 2012 - 23:48, каза:

:sad: 1-во Благодаря на отзовалите се,чесно казано не сам ги и виждал даже къде се намират,тъй като не живея в Бг,не мисля да прибягвам още до диагностика,ще опитам да ги сваля и да ги замеря,ако са наред тогва ще направя една диагностика!преди време ми беше излезнала сащата картинка ако мога да я нарека така,и колата ми излизаше в сервизен режим и не можеше да върви повече от 80км/ч отпътувах от Бг,и бях принуден да отида до наи близкия сервиз на опел,който беше в София(лиулин)отидох там и оставих колата казаха ми да се разходя и щели да ми званнат,след около 1ч ми се обадиха и ме "зарадваха" че диагностиката показала че ЕРГ калпана е отишъл и трябвало да се смени с нов,тъй като трябваше да пътувам спешно го смених,1200лв ми струваше всичко :a049: :a049: :a049:,в последствие разбрах че можело да се изолира,но това е друга тема,както и да е извинявам се че се отклоних от темата но исках да го разкажа!!!когато имам резултат за свещите ще пиша!!! :flag: :flag: :flag:


При проблема със свещите ключа светва и при подаване на газ угасва, дори да остане на таблото, не редуцира оборотите и не спъва колата.
При проблема с ЕГР, редуцира оборотите и спъва колата.
ЕГР при тази кола не може да се изолира, или чистиш докато може или сменяш.
В Аутодата има предложение за излъгване на електрониката на ЕКУ-то чрез рязане на един кабел на ЕГР, но при мен не стана, дори умираше още повече.
Оказа се, че е от спукан маркуч от интеркулера към смукателния колектор, оттам пречеше на ЕГР-а.
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 15 февруари 2012 - 23:00

първо при този двигател има вариант за лъгане и изолиране на ЕГР-а
второ в аутодатата не е предложение за лъгане а открит проблем във веригата на ЕГР-а при който до колкото помня ЕКУ получава грешна информация за положението на ЕГР-а и като се отреже кабела се следи работата на ЕГР-а само по стойността на измерения въздух от масметъра, ако греша нека някой ме поправи...
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg