Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

дизела ми доста пуши

Тодор Ялъмов снимка Тодор Ялъмов 21 април 2018 - 10:26

 Ne6to Smisleno, на 20 април 2018 - 17:21, каза:

http://www.gemini4.com/

Обади им се, кажи че си купул сега колата и искаш да я обслужиш, питай ги какво и колко масло трябва и дали има други консумативи. Мисля че ще ти кажат всичко което те интересува.

Днес се обадих в Джемини но отговора им беше '' по спецификация'' просто на човека не му се занимаваше.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 21 април 2018 - 11:50

Някой път има големи "пичове". Преди няма месец един колега го консултираха, после го диагностицираха и му оправиха колата точно там. За това ти препоръчах да се обадиш там, но явно като навсякъде има и читави хора и дебили дето не се интересуват дали ще привлекат клиенти или ще ги изгонят. Интересно как ще иде човек да си обслужи колата при тях, ако не му кажат какво масло, колко събира, филтри гарнитури датчици сменят ли се и колко струва...
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 21 април 2018 - 11:52
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 22 април 2018 - 12:56

Ми точно заради такива неща, много хора започнаха сами да си правят колите (говорим за по-простички неща). Въпреки че има и доста си правят дори и основни ремонти сами. Но причината основно е тази - или изгорели яко от "сервизи" или такива дето ги "бОли х*я"..... естествено почват да четат малко и да правят, щото си казват "Бе по-добре на себе си да ме е яд, отколкото на други, дето ми прее*аха колата".

Още нещо, ако всичките сервизи си гледаха работата както "пише в дебелите книги" , вероятно и форуми за марките нямаше да има.. щото нямаше да има кой да пита за глупости или да се оплаква от некадърници.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 22 април 2018 - 16:21

Я си седнете всичките на дупетата и стига сте се пенявили. Все си мислех, че сте разумни люде. Единия съветва колегата с автоматика да се обади в Джемини и да пита какво и с какво трябва да си обслужи американския автомат. Колегата се обажда и задава този въпрос. И какво получава: единствения разумен отговор от служител в сервиз за автоматици! Пак е бил любезен, та не е натикал обадилия се на онова там.
Мите, разликата между случая на приятеля ти и този е в това, че първия е клиент на сервиза. Втория е просто един навлек, който звъни по телефона и пита как и с какво да си свърши работата без да е клиент на този, на който се обажда. Е какво друго да стане? Да не са си колеги с пичовете от Джемини, та да си обменят такава информация? Ми отиваш, ставаш им клиент и ти вършат работа! Диагностицират, ремонтират, обслужват... ама когато си им клиент. Когато не си такъв какъв си им, че да ти дават информация, с която те си вадят хляба, че и по телефона?
И след това на колегата с автоматика му се обяснява какви говеда са тия, защото не щат да дават информация по телефона... егати.
Та, съвета ми към колегата с автоматика е да си запише час по телефона, да отиде на място и да му свършат работа. И дано да е както трябва, че аз и днес пак съм разочарован от сервиз. Аз ли много искам и очаквам от хората, те ли са просто неграмотни още не мога да разбера.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 23 април 2018 - 09:10

Тишо, хич не си прав. За тоя мерцедес колегата ми се обади, каза модела, пита колко масло събира и какво е, колко струва и какви консумативи се сменят. Казаха му всичко и приблизителна цена и му казаха че най-вероятно за тоя автомат сменят и някакви сензори (после не ги смениха, били сменяни на предната смяна). След това отиде при тях на място и там му направиха диагностика и точна оферта, която беше почти същата като тая дето му дадоха по телефона. А колегата ми звъня на няколко места и отиде в Джемини4, защото най-отзивчиво го консултираха по телефона и получи отговор на въпросите си.

Да те питам, ако си от провинцията и искаш да идеш в София да ти обслужат колата, как ще разбереш къде да идеш? Ще ходиш 4 пъти на диагностика, преди да ти кажат колко ти струва маслото и колко събира ли?
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 23 април 2018 - 09:11
Отговори

Тодор Ялъмов снимка Тодор Ялъмов 27 април 2018 - 16:44

Колеги споко! Всичко свърши. Оказа се, че и в Стара Загора има сервизи и хора специалисти в тях. Е и късмета ми да попадна при тях. От нета попих много инфо щото виках '' - Неволйооо!''. Та отивайки в късметлийслия сервиз вече имах представа кои са правилните действия и въздействия при смяна масло на автомат. Преди обаче да попадна в точния сервиз посетих други три и след кратък разговор с монтьор или шеф сервиз тотално ги зачерквах! А в моя сервиз монтьора просто ме спечели с казаното преди да му дам да се докосне до колата ми. Искам да кажа, че думите му и някои инструкций, които бях прочел в нета съвпаднаха на 100 процента. Смяната на автомата продължи повече от 3 часа със специална машина. Пълния обем масло в кутията е 9 литра но реално се ползват около 14 литра заради промиването. Накрая машината написа фиш в, който описва каво е правила и колко масло и за какво и е било необходимо. А самия монтьор беше много словоохотлив и по време на работата ми обясняваше всяка една манипулация. Аз доволен!!! Началника каза, че колите са ми станали много и колкото и да не ми се иска Трябва да се разделя със хубавичкия ми Саабчо. Ако има интерес пишете.
Мнението беше редактирано от Тодор Ялъмов: 27 април 2018 - 17:09
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 27 април 2018 - 17:25

Радвам се че нещата са се получили.

За саабчето може да пуснеш една обява в секцията за продаване на автомобили с няколко снимки, предполагам ще се намерят заинтересовани.

Разбра ли какво е маслото за този автомат по спецификация? Предполагам е стандартно АТФ, но ако кажеш ще е полезно за други хора, които може да търсят инфо в бъдеще. Също така каква марка сложи и колко струва литъра?
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 27 април 2018 - 17:25
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 27 април 2018 - 17:45

За саабчето преди септември 2017 щях да имам интерес. То не че сега нямам, ама...
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 27 април 2018 - 17:48

Даже може в секцията със сервизите да напише с няколко думи че е доволен и защо и да ги похвали. Така ще улесни много старозагорчани.

P.S: Интересно , сякаш гледах нещо подобно за мнения и черен списък на сервизи и други, но нещо не го виждам сега..
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 27 април 2018 - 17:51
Отговори

Тодор Ялъмов снимка Тодор Ялъмов 27 април 2018 - 18:59

 Ne6to Smisleno, на 27 април 2018 - 17:25, каза:

Радвам се че нещата са се получили.

За саабчето може да пуснеш една обява в секцията за продаване на автомобили с няколко снимки, предполагам ще се намерят заинтересовани.

Разбра ли какво е маслото за този автомат по спецификация? Предполагам е стандартно АТФ, но ако кажеш ще е полезно за други хора, които може да търсят инфо в бъдеще. Също така каква марка сложи и колко струва литъра?

Маслото е АТФ дексрон-6 на Валволин. Цена за литър -19,50 лв. Сервиза е Жасмин-К в голямата автомивка по пътя за калояновско шосе. А Саабчето го има в Карса, Мобилето, Ауто и Базара.В България е карана 2 години, предиди това е карана от жена във Франция. Определено щадена кола и според мен с голям ресурс. Предполагам иска едно чистене на егр и изпускат. тръби, но :icon_razz2: имам си вече Кадилаче и не ми се занимава.
Мнението беше редактирано от Тодор Ялъмов: 27 април 2018 - 19:51
Отговори

Тодор Ялъмов снимка Тодор Ялъмов 27 април 2018 - 19:34

 Тодор Ялъмов, на 27 април 2018 - 18:59, каза:

Маслото е АТФ дексрон-6 на Валволин. Цена за литър -19,50 лв. Сервиза е Жасмин-К в голямата автомивка по пътя за калояновско шосе. А Саабчето го има в Карса, Мобилето, Ауто и Базара.В България е карана 2 години, предиди това е карана от жена във Франция. Определено щадена кола и според мен с голям ресурс. Предполагам иска едно чистене на егр и изпускат. тръби, но :icon_razz2: имам си вече Кадилаче и не ми се занимава.

И още нещо мога да ви кажа. Карам ги всеки ден и двата мотора където ги монтират в Саабите 2.2 и 1.9.Само, че 1.9 ми е на Стилото и определено мога да кажа, че опеловия 2.2 доста повече си ме кефи. Знам, знам, че има много и от противиположните мнения но това е личното ми мнение. Все пак сядам на шофьорските места и на двете коли....Стилото не го продавам защото началника не иска да се разделя с него. То е нейната малка крепост! :2bg: Тя също много харесва Сааба и неможах да я накарам да го кара, все я беше страх,че ще го одраска или удари.
Мнението беше редактирано от Тодор Ялъмов: 27 април 2018 - 20:32
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 27 април 2018 - 22:06

2.2 е много готин мотор още от версията му във вектра б. Аз лично го харесвам повече от 1.9, какъвто имах в астра х на 150 коня. Жалко е, че колите с него остаряха доста.
Отговори

Тодор Ялъмов снимка Тодор Ялъмов 28 април 2018 - 07:30

 tisho.74, на 27 април 2018 - 22:06, каза:

2.2 е много готин мотор още от версията му във вектра б. Аз лично го харесвам повече от 1.9, какъвто имах в астра х на 150 коня. Жалко е, че колите с него остаряха доста.

До 2004 г.,после с 1.9. Няма стара кола, има гледана и глезена и карана от мундар!
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 28 април 2018 - 16:39

Абе каквото и да си говорим комънрейла си е комънрейл! Разликата дето усещаш е от марката и там няма как да се коментира. Единя път сядаш в Сааб, в другия във Фиат :mhihi: Иначе и двата мотора си имат и предимства и недостатъци.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 28 април 2018 - 16:54

Айде сега някой да ми обясни защо комън рейла на Пижо не може да настигне 2.2- то на Оги, а? След като комън рейла е толкова друго нещо. А да видим сега: Пижо е по- лек с двеста кила от Сара, Пижо е 109 коня, Сара е 125. До стоте Пижо е отличник, а след това не е точно така. В същото време бившата ми вектра б с 2.2 вървеше не по- зле от комън рейла на астра х 1.9 на 150 коня, а и поцепваше доста по- добри автомобили не само в града. Така че айде стига с безсмислените хвалби на скапаните безобразни комън рейли. Капан за балъци си е това, пък който ме разбрал- разбрал.

Иначе колега, това дето няма стар, а само неподдържан автомобил го знам, най- вероятно по- добре от всички в този форум. Минах на сравнително по- нова кола само защото ми се наложи от гледна точка на престиж и нищо друго. За съжаление в страната ни все още по дрехите посрещат, а в тези времена основно по колата.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 28 април 2018 - 18:03
Отговори

qwer6 снимка qwer6 28 април 2018 - 20:12

Малко хора знаят , че 2.2дти прави 125к.с и 280нм на колелата, но на вала реално дава около 140к.с и 320н.м. Преди години гледах сравнени дино графики на Y22DTR и Z19DTH от един и същи стенд. Мултиджета даваше около 10к.с и 5 н.м повече, но при опелския дизел липсва турбо дупката в ниските обороти. За мен Y22DTR е една от класиките на Опел - и като динамика и като жизнен ресурс е прекрасен.
Отговори

Тодор Ялъмов снимка Тодор Ялъмов 29 април 2018 - 22:57

Ако жената клъвне на политиката ми много скоро може да сменя марката за продан! И после ще си карам и Кадито и Саабчо. Да не се лъжем, на магистралата усещането което дава 9-3 не може да го даде никой SUV. Не,че не си харесвам джипката не ме разбирайте погрешно!
Мнението беше редактирано от Тодор Ялъмов: 29 април 2018 - 22:59
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 01 май 2018 - 00:50

 Тодор Ялъмов, на 29 април 2018 - 22:57, каза:

Ако жената клъвне на политиката ми много скоро може да сменя марката за продан! И после ще си карам и Кадито и Саабчо. Да не се лъжем, на магистралата усещането което дава 9-3 не може да го даде никой SUV. Не,че не си харесвам джипката не ме разбирайте погрешно!



Затова автомобилите имат класове: компактен, среден, висок, луксозен, ванове и т.н.
Когато класът е висок - си личи винаги.
Отговори

Тодор Ялъмов снимка Тодор Ялъмов 03 май 2018 - 20:40

Извинявам се, че прехвърлям въпрос от друг форум но колегите от фиат са лаконични и не помагат. От миналата година имам проблем със Стилото и жената като го кара много се шашка. Проблема се появява летните месеци т. е. когато влагата е най- малко.Зимата ,напролет и на есен няма проблеми. Стопли ли се и започва в движение да се форсира. Това става по време на смяна скоростите но аз си го усещам и карайки как прелашква леко и като натисна съединителя се форсира. Сменям предавки за да натоваря и да го укротя и като паднат оборотите се оправя. Карах го на диагностика но нищо не показа. Аз с моята електричарска логика си набеждам потенциометъра на газта. Вие какво ще кажете момчета?
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 03 май 2018 - 22:30

Или това или датчик колянов вал.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg