Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Помощ при избор на автомобил

Sim снимка Sim 02 август 2020 - 13:19

Моята Астра е на 225к км, реални и няма забележки по интериора, освен напуканата кожа на ск. лост и ръчната.
Бягай далеч от този курник.
По обявата: ако ще даваш 18к лв. за кола, поне да не е нов внос. Потърси нещо с история и на реални км.
Мнението беше редактирано от Sim: 02 август 2020 - 13:23
Отговори

Иван33 снимка Иван33 02 август 2020 - 13:32

 Sim, на 02 август 2020 - 13:19, каза:

По обявата: ако ще даваш 18к лв. за кола, поне да не е нов внос. Потърси нещо с история и на реални км.

Засега няма такава. Райфайзен продаваха една Зафира Турър, 2016-та, на 50 000 км., но докато намеря време да отида до София и я взеха. Обявата се задържа не повече от десетина дни.
Впрочем на кола, внесена от вън, може ли да се проследи историята? Ако отида с VIN номера в представителство на Опел в Пловдив например?
Мнението беше редактирано от Иван33: 02 август 2020 - 13:33
Отговори

benzy снимка benzy 02 август 2020 - 15:23

 Иван33, на 02 август 2020 - 12:24, каза:


Те такъв филм като "качваш се и караш" го забрави, освен ако не я вземеш от Официално представителство и не ти дадат някаква гаранция, май за върнати от лизинг дават 1 година и 20 хил км, но не знам дали е норма или според колата. При всеки друг случай си смятай обслужването и смяната на вериги ремъци и т.н за задължително!

На тази сребристата също не са и улучили конете. 2.0 цдти според модификацията е със 160, 165 и 170 кс - 177 се появява чак при Грандленд...

Принципно трябва да е възможно да се провери историта в представителство, въпросът е до кога е поддържана подобна история при някой от дилърите, но за 2016та кола би трябвало да имат. Ще ти вземат някоя таксичка, но по-добре така.
Отговори

Иван33 снимка Иван33 03 август 2020 - 11:42

 benzy, на 02 август 2020 - 15:23, каза:

...На тази сребристата също не са и улучили конете. 2.0 цдти според модификацията е със 160, 165 и 170 кс - 177 се появява чак при Грандленд...

170 е, току що говорих с продавача. И разбира се, пак е от Италия, перфектна, според него. Ще отида да я погледна, знае ли се...
Интересно се получи с VIN номера, оказа се, че колата от Априлци всъщност е на 270 000км. , а не на обявените от продавача 150 000. Това обяснява и захабеният интериор и драскотините по боята. Кой и как успя да навърти толкова километри за четири години, бе мама му стара!?
А! И нищо не излиза за ремонти, значи все пак този Опел с B20DTH все пак е способен на такъв пробег...
Мнението беше редактирано от Иван33: 03 август 2020 - 15:24
Отговори

benzy снимка benzy 03 август 2020 - 15:39

Дизел се взима за каране, на малко километри може да е само някоя градска малолитражка, но тя пък се хаби от градския трафик. Моя шеф навърта по 60-70 хил км годишно и далеч не пътува всеки ден съвсем постижимо. Свиквай в БГ 90% от колите са с подобен километраж, погледни на запад в мобиле или ауто скаут, кола на реални 150 хил колко струва и после погледни цените в БГ с докарването и печалбата - ясно от къде е разликата...
Просто излиза много солено такава кола и за това се залъгваме един друг с джамбазите и самозалъгваме... Днес излезе една статистика за регистрираните автомобили за последните 6 месеца - 47% са НАД 20 годишни, до 5 години са 5% просто е курник до курник мила моя майнольо. Това се търси и това се и вкарва...
Отговори

Иван33 снимка Иван33 03 август 2020 - 16:10

Добре де, какъв е проблема този или другите автомобили, да са обявени на реални километри? Това очевидно може да се провери. Едва ли ще отиде някой и ще хвърли 18 000лв. без да проучи дадената кола...
Отговори

benzy снимка benzy 03 август 2020 - 16:23

Проблема е чисто психологически в цифрата и ние сами се залъгваме. Просто ще я подминаваме тази обява. Ти какво правиш като видиш обява на 300 хил, предполагам подминаваш :)
Като купувах моята отрова се бях загледал в една Х-ка, човека си беше обявил 280 хил км, всеки ден я гледах щото беше от най-лъскавите, но така и не събрах смелост да ида да я видя, въпреки, че съм наясно, че ако е добре гледане ще изкара още 100 хил без особен проблем.
Един приятел беше на лов за Ауди А6 3.0тди авант, ходихме да гледа едно на 190 хил няколко дена след това ми се обажда, че е до едно на 420 000 км и казва интериора му е по-запазен и без забележки от ония на 190те хил... вика ония трябва да са го превъртели от 600 хил.
Обявиш ли километраж над 250 даже над 220 хил колата започва да става непродаваема или поне трябва да е на свръх тънка цена.
Чак сега почнаха да се учат да правят проверки по дилъри, и то не винаги е възможно... нямаш си идея колко народ купува насляпо.
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 03 август 2020 - 17:38

 benzy, на 03 август 2020 - 16:23, каза:

Проблема е чисто психологически в цифрата и ние сами се залъгваме. Просто ще я подминаваме тази обява. Ти какво правиш като видиш обява на 300 хил, предполагам подминаваш :)

Бенз, и е така, и не е така. Когато миналата година избирах месеци наред следващата ми кола, попаднах на сегашния ми Пасат. Първо ме грабна перфектното му състояние, особено на интериора- все едно човек не е сядал вътре. Километрите, естествено бяха върнати, но аз я проверих в Порше при приятел и от там излезе пълната й сервизна история от купуването до декември 2018, както и реалните й километри. На 300 000 беше, но гледана повече от перфектно в Швейцария. Е, как няма да я взема, какво от това, като е на тези километри и какво от високата й цена, щом си заслужава? За една кола състоянието й говори повече, отколкото километрите. Гледаните коли си личат отдалеч.
Отговори

Dowper снимка Dowper 04 август 2020 - 09:27

Ето една реална обява на 300к км 2016г: Astra K
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 04 август 2020 - 12:22

Това се казва реална обява. Чест му прави на продавача и за километрите, и за перфектното състояние на автомобила. Предпочитам да купя такава кола на по- висока цена, отколкото някоя напудрена и евтина.
Отговори

Dowper снимка Dowper 04 август 2020 - 13:00

И аз съм на същото мнение, защото можеше да върне километража със 150к км и надали някой щеше да се усъмни, не и по снимките. Вече при проверка в Опел щеше да лъсне. Въпросът е тази на 300к какви ремонти ще я чакат, според мен не случайно цената е такава. :biggrin:
Отговори

benzy снимка benzy 04 август 2020 - 17:03

Така е, чест му прави, така и трябва. Но хайде да проследим колко време ще се задържи на пазара?
Ето тази: https://www.mobile.b...81&slink=gfx3ah стои от поне 4-5 месеца може би и повече. Продаваше се още когато не излизаха К-ки за под 20 и много хиляди...
Отговори

Dowper снимка Dowper 05 август 2020 - 08:20

Конкретно тази старозагорската я пуснаха преди месец, понеже следя всеки ден обявите на Astra K и Astra J. Очевидно не са я харесали, защото на тази цена няма как да не е купена още. Или просто хората се плашат от километрите, което е разбираемо, но новият внос може да е на същите без дори да знаеш. Тази, която си пуснал, също седи от доста време, но то като цяло К модела не се търси много според мен, защото има още няколко дизелови подобни и на подобни цени, още седят с месеци. Имаше една бензинова на 16к, седеше към месец, преди 2 дни я пусна на 14к и вчера гледам обявата изчезна. Друга интересна ми е следната: Astra K 1.0, тази обява беше на 17к преди 1-2м, сега я вдигна на 19к. Но на мен ми изглежда удряна, предния капак нещо не води добре и сякаш калниците са друг цвят, но може просто от този ъгъл така да се вижда. Педалът на съединителя е много изтъркан, съмнява ме да е на 60к км. Иначе като оборудване и визия доста ми харесва, точно това което търся (е, освен цвета :smile3560:).
Мнението беше редактирано от Dowper: 05 август 2020 - 08:53
Отговори

benzy снимка benzy 05 август 2020 - 17:32

Абе... 1.0 по-добре недей да се навиваш.
1.4 125 трябва да е абсолютния санитарен минимум.
Отговори

Dowper снимка Dowper 06 август 2020 - 07:16

Според прочетеното аз мисля точно обратното - 1.4 в никакъв случай, там са най-много оплакванията от LSPI, разхода е сравнително висок, масово препоръчват да се избягва 1.4 поне преди 2017-та. И наистина 1.0 е с доста по-приличен разход, вярно за сметка на вървежа, но няма как. Аз лично е по-вероятно да скоча на дизел, отколкото да взема 1.4.
Между другото още една дизелова са продали, беше синя на 18к мисля, дизелова 136, с най-яките джанти за мен, най-високото оборудване, със седалки AGR, които са редки дори и за дизеловите, тази която си пуснал по-горе ги има същите. Между другото за нея гледам, че е на 260к км, явно затова не са я продали.
Отговори

benzy снимка benzy 07 август 2020 - 10:55

И все пак 1.0 ... хем е миниатюрен обем, хем е надуто с турбо, хем конструкцията е отслабена с 3 цилиндъра...
Форд са от първенците на даунсайзинга ама 1.0 екобуста правен по същата формула дава фира на по 30 хил км...
А освен това е и с 5 скорости и въобще... по-добре риск с 1.4
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 07 август 2020 - 11:00

Момчета, дайте да говорим за двигатели, а не за астматици в кома! Какви са тия смешни двигателчета- 1.0, 1.4, три цилиндъра??? Ще ги подмина като японски влак- стрела! Двигател под санитарния минимум от поне 130- 140 коня е все едно да впрегнеш някоя едва мърдаща кранта в каруца.
Отговори

Dowper снимка Dowper 07 август 2020 - 11:44

 benzy, на 07 август 2020 - 10:55, каза:

И все пак 1.0 ... хем е миниатюрен обем, хем е надуто с турбо, хем конструкцията е отслабена с 3 цилиндъра...
Форд са от първенците на даунсайзинга ама 1.0 екобуста правен по същата формула дава фира на по 30 хил км...
А освен това е и с 5 скорости и въобще... по-добре риск с 1.4


Моя грешка.
Мнението беше редактирано от Dowper: 07 август 2020 - 14:58
Отговори

joro17 снимка joro17 07 август 2020 - 13:38

 Dowper, на 07 август 2020 - 11:44, каза:

1.4 също е 3-цилиндров! Не виждам проблем с еднолитровия, освен че е по-слаб като мощност, но не чак толкова слаб. Нали и затова 1.4 дават най-много дефекти, защото е надут 125/150 коня от 1.4 мотор 3 цилиндъра... Има 1.4 без турбо, ама той е по-мъртвец и от 1.0.


Това не е вярно - 1.4 с 125/150кс е с четири цилиндъра.
Отговори

Dowper снимка Dowper 07 август 2020 - 14:58

 joro17, на 07 август 2020 - 13:38, каза:

Това не е вярно - 1.4 с 125/150кс е с четири цилиндъра.


Да, заблудил съм се, новият 1.4 е 3-цилиндров само на фейслифта. Интересно тогава защо са били толкова проблемни, явно дори и на 4 цилиндъра тази мощност е много за 1.4.

В момента се продава 1.4 150, гаранционна още година, с почти всички екстри - Astra K 1.4 150
Мнението беше редактирано от Dowper: 07 август 2020 - 15:10
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg