Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Направи си сам

Смяна на бензинова помпа за Astra F Caravan

rusin atanasov снимка rusin atanasov 04 ноември 2013 - 20:11

Добър, вечер!
По пък в една мъглива сутрин колата спря и не можа да запали повече. Като за начало отвих маркуча към "моното" да видя има ли бензин/като знам че преди да дръгна заредих/ и там нямаше налягане. Завъртях ключа и пак нямаше приток на бензин. Така елиминирах причината електричество. Преди да се обадя да ме издърпат проверих релето под жабката и си работеше, окъсих изводи №30 и №78 и пак помпата не подкачаше. Измъкнах всички маркучи и оставих от фланеца на резервоара щуцера за да съм сигурен че нямам задръстване по трасето/ горивен филтър сменях преди 2-3месеца/ и пак нищо. След обаждане на приятел и прибиране на колата, директно взех бензинова помпа. Макар че по форумите пише че може да е и маркуча от помпата до вътрешният щуцер на фланеца, примерно напукан или усукан. Пък и често срещан проблем е някой от външните маркучи след резервоара да е проблемен. След четене и консултаций с познати взех помпа "HOFFER" за 65лв от "Фуго" . Помпата идва в хубава здрава кутия облечена в целофан и с подробно упътване макар и без български език. В общи лини пише че трябва да се почисти резервоара преди да се постави новата помпа:

1:
Прикачен файл  01.jpg (363,14K)
Брой изтегляния: 47

Оригиналната помпа на Астрата я дават 95L/H-1bar, а тази новата е 100L/H-1bar това 5L/H си е добре дошло ако е вярно. Точно тази помпа се предлага и за други марки автомобили. На външни габарити си е еднаква освен входният отвор за горивото на новата е с по-голям диаметър, но това не пречи при поставянето и. Вътре имаше и нова мрежичка/цедка/ за вхда на помпата. Тя е потопяема и се държи с гумен маншон и прът с фи10мм за фланец, който се закрепва към отвор в резервоара чрез 6 болтчета М5 и гумена гарнитура. Всичко това се намира като се легне от долу точно зад регулатора на спирачното усилие /кантарче/. Предполагам че е по-лесно на канал и със сваляне на резервоара, обаче моите условия са по-неблагоприятни и трябваше да я правя пред блока на земята. Вдигам с крика задната дясна част на колата и подпирам с един здрав и голям бордюр :super: Така без особенни трудности се работи. Изкарах помпата и видях само това:

2:
Прикачен файл  02.jpg (340,15K)
Брой изтегляния: 58


Едно че самата помпа беше отделена от фланеца, ами и мрежичката предпазваща от засмукване на боклуци липсваше. Така съм карал 6 години от както имам колата.....яка помпа излезе. Ако имаше мрежичка нямаше явно да пиша тази тема. Предположих че може да е сменяна и потърсих с фенерче и огледало в резервоара. Свалих си снимки от интернет за да знам какво да търся, но уви мрежичка нямаше. От една страна поне няма да ми се мотае в резервоара. Подадох ток от акумулатора и помпата не сработи така бях 101% уверен че е тя. Всичко щеше да приключи до тук ако не беше зверски раждясалият фланец. На снимката се вижда че на буксата са указани кое е + и кое -.

3:
Прикачен файл  03.jpg (342,75K)
Брой изтегляния: 44

А от вътрешната страна под сбръчканото вече уплътнение навлизаше ръжда вътре в резервоара. Заех се да направя едно освежаване с надеждата да го ползвам отново, но до метал премахнах около милиметър ръжда и се отказах. Тръгнах по моргите и не намерих фланец за резевоара и за нов опитах, обаче вървял комплект с всичко и се отказах защото вътре в резервоара "карантийте" са като нови пък и беше с висока цена около 100лв някъде. Прецених че на това място може да се изработи нов фланец без много усилие. От фирма за цветни метали си взех алуминий 3мм плазмено изрязан на фи 100мм за страшната цена от 1лв. Взех щуцери с много готини конусни сглобки от магазин за хидравлични маркучи и съединения. Той се намира на спирката срещу спортното училище в кв " Кольо Ганчев" за около 12лв заедно с готини дифтунги от вътре с гумичка. От вътрешната страна е прав щуцера, а от вън е под 90градуса защото пречат спирачните тръбички.

4:
Прикачен файл  04.jpg (353,28K)
Брой изтегляния: 30

От старият фланец изрязах вътрешният щуцер и направих прорези за да извадя буксата, така реших че е най-безопасно за нея защото ще я ползвам. Вътре в нея имаше О-пръсен тотално вдървен, махнах и него.

5:
Прикачен файл  05.jpg (361,38K)
Брой изтегляния: 27

Наложих така изрязаният фланец на кръгчето алуминий и очертах бъдещите отвори. От отворите за болтовете пробих само два за да мога да захвана новият и старият фланец заедно за да не избягат разстоянията и така пробих останалите. Ето и самите тях:

6:
Прикачен файл  06.jpg (313,37K)
Брой изтегляния: 23

На старият фланец има с точкова заварка една планка с гумен маншон за пръта даржащ помпата, вижда се и на горната снимка. Тази планка я изрязах за да я пренеса на новият фланец. После с клещи отсраних метала колкото можях до точковата заварка и обработих с малък флекс. Помагам си с една шпилка и гайки М10 че планката е с малки размери и е неудобна:

7:
Прикачен файл  07.jpg (219,02K)
Брой изтегляния: 22

Идеята е да я монтирам към новият фланец с гарнитурка и две болтчета М5 със самозаконтрящи гайки/предполагам че законтрящата пласмаса е бензиноустойчива/. Гарнитурите на фланеца и планката са от 1,5мм клингерит, защото оргинилно уплътнение не намерих. В магазин за руски автомобили видях едно подходящо от "Нива", обаче е 4мм дебело и се отказах, иначе не е скъпо 5-6лв беше.
Налагам гарнитурата под новият фланец и пробивам със свредло за дърво фи5 така стават добри и точни отвори:

8:
Прикачен файл  08.jpg (354,66K)
Брой изтегляния: 15

Със свредло за дърво пробивам и отворите за щуцерите и буксата:

9:
Прикачен файл  09.jpg (241,26K)
Брой изтегляния: 16

Самата букса я залепям с лепило "SUN-FIX" /маджун-заварка/то е двукомпонентно. Лепил съм много успешно с него на еднин "Кадет" C16NZ спукан инжектор.

10:
Прикачен файл  10.jpg (213,51K)
Брой изтегляния: 21

Следва продължение.........
Мнението беше редактирано от dvasilev: 17 март 2018 - 09:13
Причина за редактиране:: Качвам снимките директно в темата за да не се загубят :)
Отговори

filidor снимка filidor 04 ноември 2013 - 22:14

Браво колега!
Твоите постове са класика.

Да попитам - на тая помпа пише ли , че става и за АстраГ ?
Отговори

rusin atanasov снимка rusin atanasov 04 ноември 2013 - 22:33

За Астра Г може би за мотор x16szr да стане защото е моно и е подобен на моя x16sz. За останалите нямам представа.



............Вече имах нов фланец и започнах смяна на помпата с нова. Нейните съединения са със скоби те се отварят с малка отверка като се пъхне на мястото указано със стрелка. Може няколко пъти да се ползват, но аз заложих но нови скоби и взех нов бензиноустойчив маркуч.

11:
Прикачен файл  11.jpg (252,11K)
Брой изтегляния: 22

Получи се нещо такова:

12:
Прикачен файл  12.jpg (211,98K)
Брой изтегляния: 26

13:
Прикачен файл  13.jpg (321,06K)
Брой изтегляния: 19

Тъй като не съм свалял резервоара, с малък маркуч източих колкото можах от горивото и най-долу видях че цедката на помпата лежи в нещо като ваничка и там имаше замърсяване. Почистих с чист мек парцал преди да поставя новата помпа.

14:
Прикачен файл  14.jpg (662,15K)
Брой изтегляния: 28

В напълно завършен вид, от вън изглежда така макар че снимката не стана никак яснна:

15:
Прикачен файл  15.jpg (284,56K)
Брой изтегляния: 33

За сега всичко блести и е като ново, след време могат да въждясат само болтчетата и щуцерите, но пък се сменат.

С уважение,
Русин Атанасов
Мнението беше редактирано от dvasilev: 17 март 2018 - 09:24
Причина за редактиране:: Качвам снимките директно в темата за да не се загубят :)
Отговори

rodjar снимка rodjar 05 ноември 2013 - 19:51

тази ваничка под помпата се държи на 4 щипки и също се сваля
Отговори

rusin atanasov снимка rusin atanasov 05 ноември 2013 - 22:21

Мерси, не знаех! Гледах около мястото и пипах с ръка, но не успях да разбера как се маха. Имаш ли снимка че ми е интересно?
С уважение,
Русин Атанасов
Отговори

rodjar снимка rodjar 06 ноември 2013 - 05:53

ваничката както си я снимал от страната където е маркуча на снимката има едно скосение точно там трябва да е едната щипка
Отговори

swetla777 снимка swetla777 04 март 2014 - 08:15

Здравей колега имам въпрос към теб защото имам караван 93 г Ф-ка и ми казаха, че сигурно ми е високо помпата или маркуча е спукан, но понеже били специални маркучи и с различни дължини и са доста скъпи искам предварително да си купя преди да я дам да свалят помпата, та въпроса ми е колко е дълъг този маркуч в сантиметри да ми кажеш. На мен ми изглежда на 10 см. Благодаря ти предварително.
Мнението беше редактирано от swetla777: 04 март 2014 - 08:24
Отговори

CecCoooooL снимка CecCoooooL 25 юни 2014 - 18:41

Чудесна тема. Не ми стана ясно само както е написал колегата от горния пост, колко е дълъг маркуча от помпата до щуцера(не е фатално взимам 50см. и трябва да стигне), но с какъв вътрешен диаметър е? Предполагам е Ф8, но знае ли човек...
Отговори

swetla777 снимка swetla777 27 юни 2014 - 06:52

Купих си маркуча и той е от специална пластмаса оребрен за да се огъва и е около 10 см, ще кача снимка. Купих го от еврото за мисля 10 лева. Моята връзка
Мнението беше редактирано от swetla777: 19 август 2014 - 07:54
Отговори

tihii снимка tihii 09 ноември 2015 - 14:09

Много полезна тема!
Знае ли някой колко най-много гориво може да има в резервоара за да не изтече при смяна на помпата?
При мен стрелката е на първата чертичка-има около 10-15 литра.
Отговори

tihii снимка tihii 16 ноември 2015 - 10:59

При посоченото количество бензин смяната става без да се източва нищо.
След като смених помпата,разкапсуловах старата. Ето и причината да спре да работи:
16:
Прикачен файл  16.jpg (105,64K)
Брой изтегляния: 28
Износен колектор на ротора.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg