Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Kadett E

Мога ли да си сложа табло от астра

barny_89 снимка barny_89 06 май 2007 - 09:38

Здравейте колеги. Искам да запитам един много странен и за повечето малуумен въпрос. Имам кадет ц16нз. Искам да си сложа табло от астра защото ми харесва повече. Та въпроса ми е дали може да се монтира това табло и дали някой е монтирал. Мерси предварително :icon_cry:
Отговори

vectra снимка vectra 06 май 2007 - 22:34

Е сега ти казвам...няма невъзможни неща, но е със супер много преправяне
Отговори

beos снимка beos 06 май 2007 - 22:36

Може, но е играчка .. нещо по парното се преправя .. но има колега във форума който беше с същата идея, но се отказа и сега го продава ..
Може да го питаш какво го е спряло - във форума името му е: хибридния
Видях кадет от по предния модел с табло на Астра .. явно желание трябва да имаш .. ;)

Успех !
Отговори

barny_89 снимка barny_89 06 май 2007 - 22:43

Мерси много. Ами вижте сега за мен не е кой знае какъв проблем нооо за приятелкаа ми явно е голям. ще пробвам да питам по сервизите какво ще ми кажат че аз с тези две леви ръце..... Ако някой е успял да го направи това нека сподели дали пасва и въобще цялата продцедура ;)
Отговори

Тони снимка Тони 06 май 2007 - 23:16

barny_89, на May 6 2007, 11:43 PM, каза:

нооо за приятелкаа ми явно е голям.
 


Отговор на въпроса:Сменяй приятелката не таблото :25:
Отговори

хибридния снимка хибридния 07 май 2007 - 07:05

Здравей, аз преди време имах намерение да слагам. Та докъде стигнах, свалянето беше лесно, като обозначаваш кой кабел от къде е .След това Таблото от астрата стана почти 1:1 , проблема главно дойде от парното. То не съвпада грам кат на кадета. Затова се ползват и двете парна (и от астрата и от кадета), като астровото се изрязва по височината на кадетовото, а отгоре където е вентилатора си е от кадета. Ако го направиш това дотук добре. Е и тук тръгва най голямата играчка - Окабеляването. Според Letman на него му е отишло 4дена докато окабели всичко със поялника. Нали се сещаш че не е еднакво но кадета и астрата.
Аз се отказах от тази процедура понеже нямах условия да го работя. най лесното беше да разглобиш таблото, и трудното почва с рязането и окабеляването . Та затова ако имах условията за работа щеше колата сега да е с друг вид. Успех на теб. Виждал съм такъв кадет (Letman) и е уникално с такъв интериор :25:
Отговори

barny_89 снимка barny_89 07 май 2007 - 07:34

Е наистина ми се искаше да съм с астрово табло обаче явно няма да се получи :16: Амиии ще се аложи да си карам с кадетовото пък като стане време за смяна ще сменям цялата кола (и приятелката) :25:
Отговори

barny_89 снимка barny_89 07 май 2007 - 07:35

Всъщност ако някой жичкаджия от форума се наеме да прави колата... плащам си колкото е нужно.
Отговори

beos снимка beos 07 май 2007 - 07:49

Колега виждам, че има един Опел фен в Белене с Кадет от по старият модел от твоя с такова табло и си мисля, че той сам си го е правил - BobyNFS питай него ;) ето малко и снимки :25:
Отговори

barny_89 снимка barny_89 07 май 2007 - 08:31

Ако тоя пич може да направи включване ще е много добре.
Отговори

megalomania снимка megalomania 07 май 2007 - 09:32

добре де окей то е ясно че смяната от врата до врата на таблото си е яко играчка, обаче аз искам да питам самото табло със километража и оборотомера от астра ще стане ли на кадет щото си търсех табло с оборотомер дизелов от кадет и чесно вече се отказах а и таблото си е мега грозно ако трябва да съм честен, или ако не става от астра от вектра или де да знам ;-) някой ако е виждал или знае да пише да се не скатава
Отговори

beos снимка beos 07 май 2007 - 10:12

barny_89, на May 7 2007, 08:31 AM, каза:

Ако тоя пич може да направи включване ще е много добре.
 


Най-добре го търси на лични .. едва ли преглежда всички теми редовно :25:
Отговори

хибридния снимка хибридния 07 май 2007 - 10:20

Слагай дигитално табло ако имаш възможност от вектра, ако не от кадет , но и там ще има малки преправяния. Мога да ти покажа как , правих си за мен и в последствие го продадох понеже не ми свърши работа
Отговори

megalomania снимка megalomania 07 май 2007 - 11:28

е то мойто дизел дигилка ще стане ли? а и аз не държа на дигитал а просто да е с оборотомер
Отговори

Mahoney снимка Mahoney 07 май 2007 - 12:40

еми вземи си от бензин с оборотомер и същия индекс и си в играта
Отговори

megalomania снимка megalomania 07 май 2007 - 15:34

дали ще стане от бензинка щото май не взимат сигнала от едно и също място дизела и бензиновия за оборотомера.
Отговори

Mahoney снимка Mahoney 07 май 2007 - 16:04

естествено че не го вземат - единя взема от бобината (компютъра) - другия от W на алтернатора - обаче би трябвало да стане
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg