Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Car Audio

Навигация

ХЮРСТ снимка ХЮРСТ 26 януари 2010 - 00:37

Навигация
Някой срешал ли е някъде да се продава такава? Много е добра като идея, пести място и си има всичко, някои даже са с радар детектор, но към момента ги виждам само в Китай и САЩ. Цени около 200$. В БГ някой не се ли е сетил да ги внася?

П>П>
Чудих се къде да пусна темата. Не е ли добре вече да има раздел Навигация или поне мултимедия?
Отговори

valll4o снимка valll4o 26 януари 2010 - 07:36

защо не провериш в ebay, от там можеш да си поръчаш защото нали се сещаш че ако се сети някой да ги внася каква ще е цената :icon_rolleyes:
Отговори

CH_M снимка CH_M 26 януари 2010 - 10:26

Идеята е много добра , обаче забелязвам повече неудобства отколкото предимства . Дисплея е прекалено малък за да се вижда детайлно картата . Това че е толкова нависоко -също не е много удачно , при по -дълго взиране в дисплея ,секундите отделени за това може да са фатални . Май това ще е поредната " иновация " на някой решил да прави пари , както и с китайската разработка - DVD с монитор в сенника ...........
Отговори

PeteRHR снимка PeteRHR 26 януари 2010 - 11:20

Дисплея е 4" според написаното. Не е много малък. Стандартните навигации са 4.3. Вече има масово и 5".
Размера ще се компенсира, защото ще се гледа от малко по-малко разстояние, в сравнение ако ГПСа е на стойка в предния край на стъклото.

Тук проблем че бъде с каква операционна система е самия GPS. Какъв софтуер може да се сложи и какви карти ще се ползват. Почти всички ГПСи (с изключение на няколко големи фирми) са с Windows CE. Но всеки GPS е custum-изиран до определено ниво, което в някои случай затруднява или дори прави невъзможно ползването на други програми освен оригналната.

Наистина точно този модел е рядко срещан продукт и трябва да се поръчва от чужди сайтове.
Отговори

calibul снимка calibul 26 януари 2010 - 15:13

Преди време ми попадна подобен модел също с 4" и с операционна система Microsoft Windows CE NET4.2. С отключването и качването на програми и карти нямаше проблеми, но е супер неудобно за ползване. Да не говорим, че ако те научат джепчийчетата, ще трябва да си сваляш огледалото всеки път :icon_rolleyes:
Инъче спор няма, атрактивно е.
Отговори

ХЮРСТ снимка ХЮРСТ 26 януари 2010 - 18:01

 valll4o, на 26 Jan 2010, 7:36, каза:

защо не провериш в ebay, от там можеш да си поръчаш защото нали се сещаш че ако се сети някой да ги внася каква ще е цената :icon_rolleyes:

В ebay има едни 200лири + доставка. демек на 500+ лева:) и са малка резолюция. Джобните навигацийки са под 150 кинта и са по-добри.

 CH_M, на 26 Jan 2010, 10:26, каза:

Идеята е много добра , обаче забелязвам повече неудобства отколкото предимства . Дисплея е прекалено малък за да се вижда детайлно картата . Това че е толкова нависоко -също не е много удачно , при по -дълго взиране в дисплея ,секундите отделени за това може да са фатални . Май това ще е поредната " иновация " на някой решил да прави пари , както и с китайската разработка - DVD с монитор в сенника ...........

Дисплея е точен. На хартия ти звучи малко но 4,3 инча са 11 санта и си е доста добър дисплей. А иначе навигацията не я гледам толкова, слушам я и на кръстовищата я поглеждам ако има нещо. Но телефона ми пада много бързо, а пък ме и дразнят висящите кабели. В краен случай ще си взема една джобна и ще мисля къде да я вградя. Защо Вектрите ни не бяха с двоен дин:)
Отговори

PeteRHR снимка PeteRHR 26 януари 2010 - 19:39

 ХЮРСТ, на 26 Jan 2010, 18:01, каза:

... Защо Вектрите ни не бяха с двоен дин:)

Защото тогава приказката започва от 700-800лв нагоре и риска някоя сутрин да намериш дупка на мястото на навигацията и стъкла по земята.
Отговори

ХЮРСТ снимка ХЮРСТ 26 януари 2010 - 21:59

 PeteRHR, на 26 Jan 2010, 19:39, каза:

Защото тогава приказката започва от 700-800лв нагоре и риска някоя сутрин да намериш дупка на мястото на навигацията и стъкла по земята.

http://www.lightinthebox.com/7-inch---Touc...01-_p66768.html
Какво му плащаш? 400 кинта. А застраховката ти прави останалото. Виж на сайта, за VW примерно как изглеждат, като истински:)
Отговори

dionisi снимка dionisi 26 януари 2010 - 22:20

Абе то малко се отклонихме от първоначалния замисъл на темата но... На тази цена трябва да платиш 20% ДДС и мито почти сигурно е :icon_lol:
А иначе един пич в "Направи си Сам" разпитваше как да си направи таблото 2Дин-а, незнам докъде е стигнал или се е отказал. Има някакви снимки из нет-а показвайки 2 ДИН-а табло на вектра Б.
На мен също ми е минавало през главата тази идея но... незнам доколко красиво ще стане ако се преправи таблото.

Поздрави.
Отговори

ХЮРСТ снимка ХЮРСТ 26 януари 2010 - 23:26

Чиста работа си е огледалото, но трябва да се чака явно за него. Нова разработка ли е, не е популярно ли, но са скъпи към момента. То ако тръгнеш да преправяш, може и огледало да си направиш, даже доста по-лесно. В таблотона Вектрата идва много ниско, трябва да е на мястото на духалките. А ако нямаш МИД направо си слагаш една навигация и губиш едни външни градуси само.
Отговори

MARSABOY снимка MARSABOY 30 януари 2010 - 11:13

Аз съм колегата който питаше как да си направи вгради 2 din навигация в VECTRA B.Резултатът е ,че се отказах от това начинание причините са:
1.Средните духалки са под ъгъл към пасажера и просто няма да удобно (вариантът е да се направи ръб към пасажера ,но тогава пък няма да красиво)
2.На мястото на врътките за климатика идва много ниско и е неудобно за гледане
3.На мястото на касетофона да се пада долната част и да се преместят бутоните за климатика/подгряването и др. но както и до гледах и умувах останах с впечатлението ,че пак няма да е удобно и красиво.

Решението:Купих си 1 din с излизащ дисплей същата функционалност като 2din.Без разправий да се чудя къде да го сложа.Резултатът специално за навигация пак не е много добър (трябва да свалиш поглед леко надолу) но все пак това е единственото възможно нещо без да се режи таблото.

Малко за техн. характеристки "КУПУВАЙТЕ КИТАЙСКИ НАВИГАЦИИ" Братята китайци блъскат всичко вътре в момента разполагам с

1.Нещо с WINDOWS това ще рече ,че с подходящ software това нещо само дето кафе не ми прави сутрин (за software търсим братята РУСНАЦИ)

2.Напълно БЕЗПЛАТЕН SOFTWARE за навигация.Ползвам IGO за навигация (на мен ми върши перфектна работа) може да се сложат и няколко вида навигационни software на всеки според нуждите
3.Bluetooth това ще рече ,че GSM-ът ми е вързан към тази джъвчка и мога да набирам директно от display на "нещото" слушам от говорителите + това в пакета имах и микрофон да си сложа на сенника
4.MP3/CD/VCD/DVD/JPEG/ и какъвто още на акъл ви дойде формат за подръжка
5.Два слота за карти -един за навигацията + един за музика,филми или каквото там ще решили да блъскате
6.Едновремнно работи и навигацията + музиката
7.Възможност за включване на камера за заден ход
8.Доста други неща в момента не се сещам
9.Цената на това нещо е от 400 лв до към 700 с доставката от Англия
10.Колко време ще издържи на идея си нямам ,но все пак за тази цена едва ли може да се намери нещо по добро на пазара
Отговори

ХЮРСТ снимка ХЮРСТ 03 февруари 2010 - 22:56

А като ти излиза нагоре и искаш да си цъкнеш някое копче, я да благодариш на някой с аварийките, я да пуснеш климата, да спреш въздуха отвън, не те ли дразни че нямаш достъп? Аз си взех една джобна 4.8'' засега, пък ще видим колко е читава.
Отговори

MARSABOY снимка MARSABOY 06 февруари 2010 - 19:34

E пълен кеф няма колега.Все нещо трябваше да прежаля макар ,че сега като се замислям най-често ползвам копчето за аварийните и може да помисля нещо да го преместя на някое по удобно за ползване място.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg