Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Плевен

В Плевен поставят камери по основните пътни артерии

zdravkop снимка zdravkop 13 февруари 2010 - 15:28

Плевен ще стане поредният град у нас с видеокамери, чрез които ще се следи за нарушения по основните пътни артерии.

Системата за видеонаблюдение за превенция на риска е част от общински проект, представен за разглеждане и оценка по схема за предоставяне на безвъзмездна помощ „Подкрепа за интегрирано и устойчиво развитие чрез подобряване на градската среда” на Оперативна програма „Регионално развитие”.

Изготвеният проект е на обща стойност близо 7,53 млн. лв., като общината участва с 5% собствен принос, в размер на 376 379 лв., става ясно от съобщение на местната администрация.

В обхвата на системата за видеонаблюдение се предвижда да попаднат кръстовищата на: ул. „Стоян Заимов” – ул. „Вардар”, бул. „Христо Ботев” – ул. „Сан Стефано”, бул. „Георги Кочев” – ул. „Гренадерска”, бул. „Георги Кочев” – ул. „Вит” И бул. „Георги Кочев” – ул. „Гренадерска”.

С проекта се предвижда още да се финансира ремонтът на три големи улици в града, както и да се изгради велосипедна алея, която ще започва от пл. „Възраждане” и ще стига до парк Кайлъка.

Планират се и многофункционална спортна площадка и две детски площадки в междублоковото пространство на блок 68 и блок 69 в жк „Сторгозия”, както и четири детски площадки и многофункционална спортна площадка в жк „Дружба”.
http://www.plevenliv.../p3_4722_0.html

Да се готвим за камерите отдалече, като се стремим да караме с 50 км, иначе лошо. Дано да не бързат за ги монитрат. :doh:
Отговори

speedo снимка speedo 13 февруари 2010 - 17:32

Ще караме леко. Риска да те надъни някой рацер поне ще намалее или би трябвало :) Дано найстина ремонтират улиците и да има площадки да играят децата.
Мнението беше редактирано от speedo: 13 февруари 2010 - 17:33
Отговори

НИКСАНА снимка НИКСАНА 14 февруари 2010 - 16:25

Това изобщо не е на добре :drinkin: Дано да не бързат да ги монтират :D
Мнението беше редактирано от НИКСАНА: 14 февруари 2010 - 16:26
Отговори

fesurlinga снимка fesurlinga 15 февруари 2010 - 12:48

Аз незнам какво ви бъркат камерите,като в града немои да вдигнеш повече от 30км.има дупки да влвзеш и да се скрииш.
Отговори

momo_pleven снимка momo_pleven 15 февруари 2010 - 12:52

определено брат така си е :drinkin: :kuku: :61: :kuku: :61: ужас нямам думи
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 15 февруари 2010 - 17:47

Извън темата е, но мисля, че и двамата преувеличавате. Вярно е, че има дупки, но чак пък да влезеш вътре и да не можеш да вдигнеш 30 км? Всеки ден карам и когато няма толкова голям трафик си вдигам 60- 70, че и 80 понякога. Дупките са нещо нормално след тези зверски студове и след тази яка зима. От един месец е в стихията си и не ни пуска. Нали знаете, че винаги се ремонтират улиците когато се оправи времето? Сега просто няма как да стане.
Отговори

НИКСАНА снимка НИКСАНА 15 февруари 2010 - 18:29

Да бе глупости улиците се ремонтирват само когато ще има мандат за нов кмет ли е Деда го знам за да замажат очите и те така ги правят че да си "караш със кеф" :) Да не говора колко неоправени главни пътища има все още
Мнението беше редактирано от НИКСАНА: 15 февруари 2010 - 18:30
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 15 февруари 2010 - 18:42

 НИКСАНА, на 15 Feb 2010, 18:29, каза:

Да не говора колко неоправени главни пътища има все още

Хайде да не говориш глупости и да кажеш кои "главни пътища" са неоправени.
Отговори

НИКСАНА снимка НИКСАНА 15 февруари 2010 - 22:07

Ами примерно 3-ти март на дружба ,чистота за други в момента не се сещам но има още доста и то не са дупки а "Кратери" гледам ти си доволен от пътищата ни радвам се за тебе :) :devil-smiley-019: :cn:
Мнението беше редактирано от НИКСАНА: 15 февруари 2010 - 22:08
Отговори

BOJKATA снимка BOJKATA 15 февруари 2010 - 23:00

:devil-smiley-019: Ако ще пишете нека да е по темата, моля!!!
Отговори

aleksandar снимка aleksandar 15 февруари 2010 - 23:14

Някой от вас може и да знае но в Плевен има и патрулка с камера която снима, на новия път най-често седят (от личен опит знам). Иначе за камерите съм ЗА, то на гренадерска има камери но все още не снимат.
Отговори

Silencer снимка Silencer 16 февруари 2010 - 09:48

Против твърдо камерите,пътищата са ужасни няма какво да говорим за тях
Отговори

hudson снимка hudson 16 февруари 2010 - 09:59

 Silencer, на 16 Feb 2010, 9:48, каза:

Против твърдо камерите


Аз съм за камерите, но да е както в белите страни. На стотина метра преди всяка камера, има знак предупреждаващ за нея. А не както е сега в БГ сложат една табелка RADAR на изхода на Плевен и тя да важи до Ловеч. Освен това със сигурност ще си повишат събераемостта на глобите, ако го направят както е в европа - ако платиш до 2 седмици от датата на нарушението, плащаш с 50% намаление.
Отговори

speedo снимка speedo 16 февруари 2010 - 10:43

И аз съм за камерите. Представете си караш си в колона спираш на червено ама тоя зад теб си ръчка телефона,разсеян е и не вижда червенето,удря те и ти разкача бронята.Закона е за да има безопастнос аз съм на това мнение и го спазвам. И слушам следното "Писаха ми акт за превишена скорост-баси келешите" Кой е келеша в случея? Не знам! До колкото разбрах камерите ще са на кръстовищата и ще знаем на кои точно. Който да иска кара колкото иска бързо кадето няма камери. Дупки в Плевен НЯМА.Елате във Варна да видите кво са дупки и кво е да влизаш целия в дупката.Дупките ще ги оправят като изсъхнат улиците.
Друг е вече въпроса за какво са ни камери когато улиците са разбити?
Мнението беше редактирано от speedo: 16 февруари 2010 - 10:52
Отговори

Silencer снимка Silencer 16 февруари 2010 - 15:21

Прави сте!И въпреки това има си и други начини за контрол...няма да се повтарям
Поздрави
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 16 февруари 2010 - 16:26

 speedo, на 16 Feb 2010, 10:43, каза:

Дупки в Плевен НЯМА.Елате във Варна да видите кво са дупки и кво е да влизаш целия в дупката.Дупките ще ги оправят като изсъхнат улиците.
Друг е вече въпроса за какво са ни камери когато улиците са разбити?


Ето един независим и обективен наблюдател. Щом нашите дупки ви се виждат кратери, то тогава във Варна ще ви се струват черни дупки.
П.С. По темата- трябва да има камери, но както казаха по- горе колегите- като в белите страни, а не да ги крият и завират където им падне и никой да не знае за тях!
Отговори

НИКСАНА снимка НИКСАНА 16 февруари 2010 - 17:43

За камерите съм съгласен със това че не трябва да ги крият но затова че наще пътища са едва ли не "цвете" както вие ги описвате пред варна не съм много съгласен :)
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 16 февруари 2010 - 17:50

Въпрос на реална преценка. Плевен е от малкото градове в България, където улиците са сравнително добре поддържани (на което можем да се радваме). Мога да пиша доста на тази тема, но това е друг въпрос. И пак ви казвам: дупките ще се оправят напролет.
Отговори

petio_78 снимка petio_78 16 февруари 2010 - 17:52

 zdravkop, на 16 Feb 2010, 16:26, каза:

трябва да има камери,.......а не да ги крият и завират където им падне и никой да не знае за тях!

Здравко,не съм съгласен с теб.Ако се знаят къде са всеки ще кара нормално само там ,а по сле -газззз.Пример-на новият път за Дружба има камера за скорост,никой не я знае къде е.Всички карат в рамките на позволената скорост.От слагането на камерата ПТП-тата са намалели с повече от 90%.Ето ти положителен ефект от камера.
Мнението беше редактирано от petio_78: 16 февруари 2010 - 17:55
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 16 февруари 2010 - 17:57

 petio_78, на 16 Feb 2010, 17:52, каза:

Здравко,не съм съгласен с теб.Ако се знаят къде са всеки ще кара нормално само там ,а по сле -газззз.Пример-на новият път за Дружба има камера за скороет,никой не я знае къде е.Всички карат в рамките на позволената скорост.Ор слагането на камерата ПТП-тата са намалели с повече от 90%.Ето ти положителен ефект от камера.

За камерата на новия път- тя не е стационарна. Не знам откъде ги вадиш тези статитики, но на този път ПТП- та за няколко години ако са станали две- три пак добре. Камерата е в една бяла Астра, необозначена, и стои или на пресечката с ул. "Европа", или горе до петминутката. Сега почти всеки ден куките стоят на петминутката с радар. Ако има камера няма да кибичат по цял ден там. А ако знаеш със сигурност, че има стационарна камера, сподели с пас, ние няма да кажем кой ни е казал.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg