Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Относно запалката на Зафира Б

Mi6e снимка Mi6e 15 октомври 2010 - 19:05

Здравейте колеги. От май месец карам новата зафира. Нямам проблем, просто искам да попитам знае ли някой дали може да се направи така, че като се изгаси двигателя и извади ключа да се прекъсва тока към буксите за запалките. Накачил съм много консуматори - gps, радар-детектор, загряващи облегалки и ще ми е по-удобно да спира тока, че е въпрос на време да ги забравя включени. Поставяне на ключе на предпазителя не е решение, защото колата е гаранционна, по скоро ако има опция накаква. По новите коли има тайни дето и дилърите не ги знаят. Како купувах колата ми казаха, че първата степен на чистачките няма подстепени, а сучайно наскоро разбрах че са цели три под-степени и се избират чрез комбинация на лосчето.... но това е друга тема

Поздрави.
Отговори

pacho_m снимка pacho_m 15 октомври 2010 - 19:11

Колега,на едно 99% съм сигурен,че ти спира тока към запалката,като изгасиш колата. При мен е така на тазя кола,така беше и на старата.
Направи един опит. Изгаси колата, вкарай запалката и я пусни да нагрява. Ако не нагрява,значи нямаш ток на изгасена кола.

Поздрави и успех!
Мнението беше редактирано от pacho_m: 15 октомври 2010 - 19:13
Отговори

Mi6e снимка Mi6e 15 октомври 2010 - 19:24

:))) сигурен съм, че че не спира тока (запалки нямам - незнам защо не са ми сложили може да са ги окрали в БГ, само букси имам), но съм забравял радара включен и ме чака на другия ден "system ready". Днес си забравих загряващата облегалка и след двайсетина минути си беше гореща - а тя може и да изтощи акомулатора ако престои ноща. Действително старата ми вектра не беше така, имам и рено сценик и той е без тоци като е в покой.

Поздрави
Отговори

georgibakarliev снимка georgibakarliev 16 октомври 2010 - 08:09

здравей колега аз карам същата зафира,найстина захранването в запалката е постоянно,но аз съм си решил проблема като съм си захранил радара и навигацията от плафона на тавана ,просто съм махнал дясната крушка ,и с бутончето включвам захранването,а там 5 минути след като загасиш колата захранването се изключва автоматично...
Отговори

Mi6e снимка Mi6e 16 октомври 2010 - 08:47

Да и това е вариант, но по скоро искам да чуя мнения на колеги като теб с такива зафири, дали няма начин за щатно излкючване на тока, някаква опция в копмпа да се задава или нещо подобно.
Между другото колега мога ли да обменя малко инфо с вас за зафирата извън темта, че съм начинаещ минал съм 7 000 км и още се чудя как да я карам най-опимално - в какви обороти. Струва ми се, че много нафта хрчи - в града компа показва среден разход 9 л/100, извън 6,5. един ми казва икиномията идва от колкото се може по висока предавка, друг че трябва да съм над 2000 об за да е включено турбото - то давало икономия.

Поздрави
Отговори

batkata снимка batkata 16 октомври 2010 - 12:59

Колега Mi6e сподели за тези комбинации на лоста за чистачките. Мойте констатации са, че "подстепените" както пишеш не са 3, а можеш да си програмираш какъвто интервал искаш с едно натискане надолу и когато решиш, че това е твоят интервал, проско даваш нагоре за първа степен и интервала вече е програмиран - без да има ограничение в степени. Разбира се има някакво max време което можеш да избереш.

За запалката не съм сигурен, защото нито съм пушач, нито имам консуматори, и не ми сед налага да ползвам гнездото при покой, но май не изключва при изваден ключ.
Мнението беше редактирано от batkata: 16 октомври 2010 - 13:02
Отговори

nikal снимка nikal 16 октомври 2010 - 13:29

Колегата "batkata" е прав за чистачките - можеш да си ги програмираш,както желаеш всеки път.Относно запалките,те не могат да се изключват.
Отговори

Mi6e снимка Mi6e 16 октомври 2010 - 13:53

Ще ви обясня как е при мен, а ако има някакъв друг пиниз ми го обяснете. Иначе да си програмираш времето е супер, но мисля при мен не е така(може и да греша, все още не си познавам добре колата). Та: като кликна нагоре ми е стандартното двивение на чистачките с пауза оклоло 6 сек., клик надоло имам мигновенна единична чистачка, клик към мен имам единична чистачка но със закъснение от около 1, 1,5 сек. (защо е така незнам). Комбинация клик надоло и после клик нагоре ми е учестено чистене, само клик нагоре както вече писах е с пауза около 6 с., комбинация от клик към мен и после клик нагоре ми е забавено чистене - с интервал повече от 6 сек.

Поздрави

Абе вие знаете ли, че май сте прави утре като я подкарам ще пробвам това програмиране за което казвате.
Отговори

Горчи снимка Горчи 27 ноември 2010 - 15:12

Нещо не схванах идеята с това лостче. Ще трябва да пробвам. Мойта е с Z19DTH двигател. На градско(в центъра) я докарвам до 10,6 , а на извънградско е 6,5-7. икономичен режим на градско е по-висока предавка с малко газ и честа смяна на предавките( при жената градското е 15). на извън градско висока предавка 5-6-та ( още на 60км/ч) и полека с газта 2200-2300 оборота. Турбото включва на 2100-2200 , така пише в книжката. Мажеш да и свалиш градското още, а извънградското до 5,5 ако я галиш. Имай в предвид, че първото ти масло е повече от нормалното и са ти препоръчали да не вдигаш повече от 3000 оборота. След първата смяна на маслото ще видиш как ще тръгне по-лесно и ще падне разхода.
Отговори

Mi6e снимка Mi6e 27 ноември 2010 - 16:22

Благодаря за отговора. Относно лосчето - заблуждавал съм се. Както го описва колегата по горе, тека е и при мен. Интервала се програмира от 4 до 15 секудни (приблизително казано).
За карането доло горе съм се оприентирал като тебе, обзче най ме дразни като съм намалил на скорост дето за първа е много, за втора е малко, тогава ако трябва да ускоря на 2 предавка е много мудна и се тормозим и аз и колата. Иначе ако съм в обороти над 2200 е добре. Надявам се както казваш след 1 смяна на маслото да е по-добре, но това ще е на пролет сега съм още на 8000 км. Ако не е трябвало да вдигам обороти над 3000, значи съм нагазил лука. Не съм екстремен фофьор, но като трябва да изпреварвам съм вдигал до 4000 об.

Поздрави
Отговори

Горчи снимка Горчи 27 ноември 2010 - 19:02

ха-ха, аз още на 1000 км, като беше минах 3000-те оборота, а под 2500(или90 км/ч) не искаше 6-та предавка. по прицнип карам бързо и това дето е малка мудна страшно ме дразни, ама избираш бързо или евтино. Явно ако е много бавно също е скъпо - примера с жената. Без аварийна и само газ( хубава нафта). имах проблем с алтернатора, но беше още в гаранция. счупи се шайбата на ремъчната предавка иначе нямам проблем. 30 000 за 2 години - жената я кара.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg