Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Калибра C20XE запушен въздухозаборник

ocultist снимка ocultist 31 декември 2011 - 17:55

Здравейте колеги, честита коледа и весело посрещане на новата година! Проблема е следния, имам запучване на въздухозаборника. Въпросът е, че като махна кутията на въздушния филтър и не виждам тръбата на къде отива, а не ми се маха калника без да има нужда, ще съм много благодарен, ако някой може да сподели на къде отива тази тръба и къде да гледам за запушване. Спред мен има запушване, защото не мога да настроя газовата, когато сложа компенсатор на налягането на изпарителя. Обаче разкача ли компенсатора, мотора работи идеално, но като вдигна над 40кмч и натисна съединителя, колата гасне. Благодаря предварително на отзовалите се!
Отговори

kabalo86 снимка kabalo86 31 декември 2011 - 17:56

колега не е по темата съжалявам ама какъв е този компенсатор аз наскоро сложих обикновенна газ на ц20хе и за това питам
Отговори

ocultist снимка ocultist 31 декември 2011 - 18:03

Off topic: Идеята е изпарителя да не следи разликата в наляганията между околната среда и двигателя, а преди дросела и след него. Казано иначе, затваряш всички дупки на гърба на изпарителя там където е голямата мембрана и правиш един отвор поне 8мм и го свързваш някъде преди дросела. Ако не ти се пробива фси кутията можеш да направиш дупка на израстъка на маркуча между дебитомера и кутията на въздушния филтър. Само гледай компенсатора да не е сложен директно срещу въздушният поток. Успех!
Отговори

FaKeR снимка FaKeR 31 декември 2011 - 19:02

 ocultist, на 31 декември 2011 - 17:55, каза:

Здравейте колеги, честита коледа и весело посрещане на новата година! Проблема е следния, имам запучване на въздухозаборника. Въпросът е, че като махна кутията на въздушния филтър и не виждам тръбата на къде отива, а не ми се маха калника без да има нужда, ще съм много благодарен, ако някой може да сподели на къде отива тази тръба и къде да гледам за запушване. Спред мен има запушване, защото не мога да настроя газовата, когато сложа компенсатор на налягането на изпарителя. Обаче разкача ли компенсатора, мотора работи идеално, но като вдигна над 40кмч и натисна съединителя, колата гасне. Благодаря предварително на отзовалите се!

Привет колега,

Тръбата отива надолу в калника, кажи речи пред гумата се пада входа й. Ако махнеш подкалника(или бронята) се стига до входа на тръбата.
Весело изкарване на новата година :-)
Мнението беше редактирано от FaKeR: 31 декември 2011 - 19:03
Отговори

kabalo86 снимка kabalo86 31 декември 2011 - 19:14

маркуча за празния ход преместил ли си го на плочката?
Отговори

ocultist снимка ocultist 31 декември 2011 - 22:06

 kabalo86, на 31 декември 2011 - 19:14, каза:

маркуча за празния ход преместил ли си го на плочката?


Да, размених местата на картерната вентилация (дебелия маркуч над дросела) и празния ход. Защото иначе се налагаше намаляване на дебита на въздуха, а аз не искам да убивам колата на бензин.

 FaKeR, на 31 декември 2011 - 19:02, каза:

Привет колега,

Тръбата отива надолу в калника, кажи речи пред гумата се пада входа й. Ако махнеш подкалника(или бронята) се стига до входа на тръбата.
Весело изкарване на новата година :-)


А има ли начин да се стигне до тръбата без разглобяване? Времето е отвратително...
Мнението беше редактирано от ocultist: 31 декември 2011 - 22:09
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg