Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

Място за бутилки метан при Зафира А?

MaXo снимка MaXo 26 януари 2012 - 11:18

Здравейте, понеже има Зафира А заводски с метан, която обаче е прекалено мъртва а и самата система е скъпа за обслужване ... мисля си за Зафира с по-голям мотор и допълнително сложена метанова уредба.Интересно ми е щом има място при метановата Зафира за толкова бутилки под пода на колата ... дали това пространство го има и при нормалните Зафири.Ако ли не ... какво има там ... може ли с леки преправяния да се сложат там бутилките и при стандартните Зафири? Някой има ли снимки на дъното на Зафира А? Идеята е да запазя 7те седалки ... така, че в багажника не виждам как може да има и метанови бутилки.

Къде седи резервната гума на Зафирата ... под багажника ли?
Отговори

Peshotiger снимка Peshotiger 26 януари 2012 - 12:02

При стандартните Зафири няма такова допълнително място
за метанова бутилка.
А резервната гума стои под пода, но пък кръгла метанова
бутилка засега няма.
Можеш да видиш в тази тема как е поставил уредбата колегата,
запазва се едната допълнителна седалка - ЦЪК
Отговори

Liubeznia снимка Liubeznia 26 януари 2012 - 12:04

Ето една снимка на Зафира А отдолу, без предпазния капак:
Прикачен файл  4ae47c4a9e5be39d.jpg (46,88K)
Брой изтегляния: 148

Трябва да промениш и пътя на генерацията ако въобще има място на стандартните, иначе един колега има тема в Зафира подфорума и той е сложил бутилката надлъжно отзад вдясно в багажника, така обаче е изгубил едната от допълнителните седалки.
Иначе резервната гума ако не се лъжа е отдолу под купето.
Отговори

Жоро снимка Жоро 26 януари 2012 - 12:10

 MaXo, на 26 януари 2012 - 11:18, каза:

Зафира А

Само аз ли си мисля така, или метан фабрично се слага на Зафира Б, а не на Зафира А. До колкото знам за Зафира Б и е намален доста резервоара и там са сложени бутилките...

Публикувано изображение
Отговори

Liubeznia снимка Liubeznia 26 януари 2012 - 12:19

И Зафира А има, пак е 1.6, 90кс, CNG обозначение. Иначе Зафира Б бензиновият и резервоар е авариен 10л.
Отговори

MaXo снимка MaXo 26 януари 2012 - 13:13

 Жоро, на 26 януари 2012 - 12:10, каза:


Само ти си мислиш така :)1.6 97 коня!
Отговори

t.manev снимка t.manev 31 януари 2012 - 20:55

Има начин за монтаж на 3бр.метанови бутилки по 24л.За целта се маха резервната гума със стойката и.Също така се маха и задното гърне.Колата става малко по-шумна от нормалното,но не е чак толкова забележимо.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg