Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Опел Мока

V. Petrov снимка V. Petrov 22 юли 2021 - 15:27

От пет години карам Мока 1.4 140 коня само с предно предаване. Мога да кажа, че съм доволен от колата. До момента съм изминал 92000 км. За това време на два пъти ми сменяха по гаранция пружинта за обратния ход на педала на съединитела. Явно тя е слабо място, защото последната, която ми сложиха е доста по-голяма и дебела от първите две. Друго по колата не е правено. Обслужвам я на всеки 15000 км. Избрах я точно заради по-високата позиция на седене и съответно по-добрата видимост напред. Много пъти ми се е случвало да застигна на пътя бавно движещ се тир и зад него примерно мерцедес. Аз от високо виждам, че насреща няма коли и е чисто, но шофьорът на ниската кола не вижда достатъчно надалеч и не смее да изпревари, въпреки че разполага с предостатъчно мощност. Моторът е много пъргав и отзивчив. За сега все още не гори масло. При само 7000 км годишен пробег няма смисъл да мислиш за дизел. Фабрично има поставена уретба на пропанбутан, но не и на метан. На конкретната обява не ми харесва само цвета на колата и цената. Нивото ѝ на оборудване, мисля че е Еджой, което е второто сле базовото Селекшън. 32 бона ми се виждат малко множко, като се има предвид, че е купена за около 35.
Отговори

Ivan Mladenoff снимка Ivan Mladenoff 23 юли 2021 - 19:16

Съгласен съм с теб относно визията и чувството когато си на по високо.

Само не разбрах с ръчна или с автоматична скоростна си?

На последък все по често се оглеждам по грандленда..
Не съм наясно кои модели са за предпочитане и кои да избягвам..
https://mobile.bg/21620117606119016

Прави ми впечатление че вариантите са между 1,5 и 1,6 дизел.

Моля за вашето мнение?
Мнението беше редактирано от Ivan Mladenoff: 23 юли 2021 - 19:09
Отговори

benzy снимка benzy 24 юли 2021 - 14:47

 Ivan Mladenoff, на 23 юли 2021 - 19:16, каза:

На последък все по често се оглеждам по грандленда..

Хах, ще дойдеш ти на моя за автомата :)
Аз залагам на 1.6 дизела, той е Опелския и се е доказал като сравнително надежден мотор. 1.5д по мое знание е дериват на френския дизел.
Като цяло модела е още доста нов за нашите ширини и трудно ще намериш достоверно инфо, ти ще си от пионерите.

Иначе 30 000 за Мока са много пари, там си струва ако вземеш малко по-стара, за 20 и малко. Подминеш ли 25 хил по-добре се напъвай за Грандленда

 V. Petrov, на 22 юли 2021 - 15:27, каза:

... тир и зад него примерно мерцедес. Аз от високо виждам, че насреща няма коли и е чисто, но шофьорът на ниската кола не вижда достатъчно надалеч

Колега, не искам да се заяждам, но си се позасилил как тир-а не ти пречи на видимостта щот си с Моката :)
Избора на кола си е личен, но както винаги съм казвал, на приятели и познати със СУВ: Накъдето и да тръгнеш пред теб винаги ще има един ш***на Форд Транзит :D. Това, че виждаш напред е защото си втора кола, ъгъла ти на видимост става друг, когато си по-назад от препятствието.
Мнението беше редактирано от benzy: 24 юли 2021 - 15:15
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 24 юли 2021 - 15:07

Грандленд в действителност е Пежо 5008 с променени за добро настройки на окачването и различен дизайн. Спокойно може да търсиш мнения за него, понеже там има повече продажби.
Отговори

V. Petrov снимка V. Petrov 24 юли 2021 - 15:14

 Ivan Mladenoff, на 23 юли 2021 - 19:16, каза:


Само не разбрах с ръчна или с автоматична скоростна си?


С ръчни скорости съм. Грандленда си е Пежо 3008 преоблечено като Опел. Бензиновите мотори са трицилиндрови, което за мен е несериозно. За дизелите не знам. Никога не съм карал дизел. При този маък пробег, който правиш няма смисъл дз вземаш дизел. Но ти си знаеш. Все пак мисля, че е най-добре да седнеш вътре, да усетиш колата и тогава решавай.
ПП В Грандленда от обявата при всички случаи ще се чувстваш по-комфортно. Но при този малък пробег на къси разстояния не знам дали няма да има проблеми с ДПФ филъра.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 24 юли 2021 - 15:21

 V. Petrov, на 24 юли 2021 - 15:14, каза:

Грандленда си е Пежо 3008 преоблечено като Опел.

5008 е. 3008 е по-малкия сув, Кросленд.

П.п. всъщност си прав... Извини ме.

Обаче е Евро 6 и трябва да е с АдБлу. Няма да е толкова страшно като Евро 4 и 5 във всичките му вариации.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 24 юли 2021 - 15:27
Отговори

benzy снимка benzy 24 юли 2021 - 18:36

 V. Petrov, на 24 юли 2021 - 15:14, каза:

Бензиновите мотори са трицилиндрови, което за мен е несериозно.

1.6 моделите са си 4 цилиндрови.
Само 1.2 е 3 цилиндъра, но казват, че е кораво моторче. Колегата се насочва към кола на малко км, та не би трябвало да има особени притеснения откъм дълговечност, ресурса ще е грижа след 3тия собственик.
Отговори

Ivan Mladenoff снимка Ivan Mladenoff 25 юли 2021 - 11:25

Иначе 30 000 за Мока са много пари, там си струва ако вземеш малко по-стара, за 20 и малко. Подминеш ли 25 хил по-добре се напъвай за Грандленда"
Тук сме на едно мнение с теб, над 27500 не мисля да вкарвам в Мока, ако ще е повече ще мисля за Грандленд 1,6.
Проблема е че Мока на малко км си гони 32х.лв, да има и за 25х лв на уж малко км, ама кой знай на колко са в действителност. Гледам няколко обяви за Грандленд държи прилична цена от 33-34 х.лв, което май е за предпочитане пред Мока 2018 за тия пари без значение километрите и
Отговори

benzy снимка benzy 25 юли 2021 - 12:37

Моката държи пари, защото си е 100% Опел и това вече се цени.
Грандленда си е преобладаващо Пежо, а който иска Пежо си взима такова с лъвче на решетката :)
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 25 юли 2021 - 18:19

 benzy, на 25 юли 2021 - 12:37, каза:

Моката държи пари, защото си е 100% Опел и това вече се цени.
Грандленда си е преобладаващо Пежо, а който иска Пежо си взима такова с лъвче на решетката :)


Опел ама от последните години , преди продажбата, даже след нея. Само за първата Мока бих се съгласил, но после.... Затова аз не бих лежал на това "ухо", че била "супер". Последното "супер" за мен е Антарата (до 2016-та е)... От там насетне едва и ги е болял фуя много много. Чертежи на компютъра + двигатели "както дошли", с 3, с 2, с половин цилиндър..
Единственото, което след това остана като малко "по-нещо", е 1.6 дизела + доработеният 2.0
За мен лично, махането на 1.8 остави без реално здрав мотор бензините. Такива смешки като 1.2 1.0 ... знаеш, че не ги коментирам изобщо. Даже и надутата 1.4-ка нещо не ми е "на сърце".. но за "зор заман" може и да е добре. За надутата 1.6-ца пък още повече. Но, всеки си преценява.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 25 юли 2021 - 18:22
Отговори

mvz снимка mvz 23 август 2021 - 21:25

Привет,
Повече от четири години имам Шевролет Тракс, аналог на Мокка.
Моят е 1,7/131 к.с./2014/AWD.
Когато закупих колата беше на 2,5 г. и 74000.
В момента е на близо 7 г. и 115000 км.
Основните проблеми които съм имал с нея са спирачките и чукане в двигателя при преходните обороти(около 1500).
И двата проблема се оказаха нерешими от дилърите и кварталните майстори.
При топло време предно дясно колело загряваше до степен на блокиране. Подмених накладки, течност и апаратче - без никакъв резултат! След много ровене по форумите(чуждите) се оказа дефект в конзолата на педала за спирачките. Добре познат проблем в чужбина(Англия специално), но за жалост няма акция и подмяната там е хиляди. Решението е добавяне на пружина, която да връща педала :). Закупих я от Опел за 7 лв.(по спомен).
Относно "чукането" на двигателя, след като никой не ми помогна, тръгнах по мъките. Първо закупих Делфи клонинг. Пробвах с обучение, но без резултат. Преди това, при гаражните майстори подмених дюзите, а по гаранция - сензор за високото налягане в рейла и сензор за темп. на горивото(комплект с тялото на филтъра).
Почистих ЕГР клапана и вакуум сензора в колекторите. Вече се бях ориентирал, че проблема е във въздуха(дизела от това детонира!). Смених на ред дебитомер, вакуум сензор, сензор за темп. на охладителната течност.
Така четири години :). Накрая ровейки се видях, че има вихрови клапи(за които в Опел твърдяха, че този мотор няма). След изключването им, драмата свърши. Все още нямам време да разглобявам, но и така колата се държи нормално.
Въпреки това съм на мнение, че модела е сполучлив и безпроблемен, просто "маесторе нема". Колата е много стабилна в завой и магистрала, противно на всеобщото мнение. Сравнение с Астра нямам, но Зафира Б е в пъти по-неустойчива!
Относно ДПФ имам известни проблеми, поради влошената смес, години наред.
Аз лично, също бих препоръчал бензинов агрегат за къси разстояния!
Лично за себе си съм взел решение, следващия ми автомобил да е електрически!
По окачването смених единствено носачите преди 4-5000 км.
Относно AWD системата - въобще не се заблуждавайте! Системата работи много добре! Изпробвал съм я на сняг, кал, лед, пясък. Да, не е с механични блокажи, бавни, висок клиеренс и т.н., но няма нищо общо с предното. Разбира се, не натрапвам мнението си, това което казвам е от моя опит с тази кола.
Като недостатък мога да кажа лошото обезшумяване, но до колкото знам, при "Х" нещата са подобрени(а и Аз карам менте на Опел)
Друго като разлика между "Х" и първата Мокка - "Х" се прави в Европа, а първата в Кореа.
Това е от мен. Вероятно пропускам много неща, но...

П.с. имам нов проблем с паленето на топъл двигател, за който, ще отворя нова тема ;)

Успех(помислете за електрическа)!
Мнението беше редактирано от mvz: 24 август 2021 - 07:54
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg