Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Премахване на Катализатор Corsa B

cooliovato снимка cooliovato 14 май 2014 - 13:10

Здравейте колеги,

Не съм много на ясно по въпроса, затова реших да се допитам до вас.
Искам да си махна катализатора на корсата (corsa b, x14sz), но не знам дали няма да имам после някакви проблеми с колата... също ме интересува и какво точно става като се махне. Чувал съм, че се отпушвала.
Може ли да посъветвате дали да го махна или не?

Поздрави,
Стойко
Отговори

^_fenixa_^ снимка ^_fenixa_^ 14 май 2014 - 18:00

По-принцип за толкова стар автомобил, отдавна си е изпял песента катализатора... Ако е затлачен, като го махнеш ще се поотпуши, но не очаквай да излети. Внимавай какво слагаш на негово място, понякога се получава резонанс на определени обороти, както и неприятен звук. Аз ти препоръчвам резонатор(НЕ средно - резонаторно гърне) или ускорител.
Отговори

cooliovato снимка cooliovato 15 май 2014 - 02:49

Ясно... с други думи да го махам смело, но да отида при сигурен човек, който си разбира работата.

А случайно някой да знае къде във Варна могат да ми свършат тази работа, и горе долу какви пари ще ми струва?

P.S. И още нещо да питам...
Някой може ли да ми каже къде се намира ламбда сондата при корсите, преди или след катализатора?
Защото ако правилно съм разбрал, в някои случаи може да се афектира след махането на катализатора, и да си създадеш допълнителни проблеми и разходи.
Отговори

kalin09 снимка kalin09 15 май 2014 - 17:44

Преди,режи смело. Тия със сонда след ,имат и преди катализатора,твоята не е от тях.
Отговори

cooliovato снимка cooliovato 15 май 2014 - 18:38

Е супер, все повече почва да ми харесва корсичката...
Остана само да измисля какво да сложа на мястото му, определено няма да е тръба, но не мога да реша кое е най-добре... клоня към ускорител сякаш.
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 15 май 2014 - 21:51

Има ли симптомите на запушен катализатор или само защото си чул че така се отпушва мотора ако е така си поръчаи и джоистик да можеш да я караш като литне. Този мотор се отпушва само като го смениш с друг по голям за да бъдеш рацер.
Отговори

cooliovato снимка cooliovato 16 май 2014 - 12:39

 mrsch66, на 15 май 2014 - 21:51, каза:

Има ли симптомите на запушен катализатор или само защото си чул че така се отпушва мотора ако е така си поръчаи и джоистик да можеш да я караш като литне. Този мотор се отпушва само като го смениш с друг по голям за да бъдеш рацер.


Някъде да си прочел, че искам да ставам "рацер" каквото и да значи това де. Ако исках да ставам състезател, едно, че нямаше да си купя корса, и второ, че отдавна ми е минал мерака да се гоня по светофарите и т.н.
Отговори

Жоро снимка Жоро 16 май 2014 - 12:47

Имай предвид, че катализатора е скъп!!! Да не го подариш на майстора!!! Легни под колата и му препиши номера, после се допитай до фирми които изкупуват за цената му. Също така след като знаеш цената, може да подпиташ майстора колко ти струва подмяната и ако цените са близки, може да предложиш бартер. В някой сервизи така работят. Стига катализатора ти да не е много скъп, но при Корсата най-вероятно не е...
Пиша го защото за моя дадоха 200лв, а майстора в сервиза искаше да ми направят колата за без пари, като всичко струваше около 80лв...

P.S. При мен на първата ми кола, беше толкова запушен, че беше започнал да изпуска през снадките преди него. След демонтаж, разхода падна драстично...
Отговори

Niner снимка Niner 16 май 2014 - 14:28

 cooliovato, на 15 май 2014 - 02:49, каза:

А случайно някой да знае къде във Варна могат да ми свършат тази работа, и горе долу какви пари ще ми струва?


Ако искаш се разходи по околовръстното посока Военна болница (където са многото гаражи точно до пътя) и поразпитай. Също така имам някакъв спомен, че в раздела по градове, за Варна беше обсъждана подобна тема.
http://www.opelclub....showtopic=88890 Дано ти е от полза.
Мнението беше редактирано от Niner: 16 май 2014 - 14:30
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 16 май 2014 - 23:01

Катализатора може да не е здрав, но може и да е здрав. Какво казва газанализатора на годишния технически преглед ? Има ли проблем с изгорелите газове ? И наистина аз много се нервирах, когато на мястото на катализатора трябваше да монтирам резонаторно гърне и си платих 200 лв като поп без да получа една стотинка за катализатора. Така че колега ако НАИСТИНА катализатора трябва да се махне виж някъде, където да не те излъжат и да ти изкупят катализатора.
Отговори

cooliovato снимка cooliovato 16 май 2014 - 23:44

Благодаря ви за отговорите, определено ми помогнахте със съветите си.
Ще разуча добре нещата преди въпросната процедура, и чак тогава ще действам, за да не стават излишни гафове и разходи.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg