Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Astra H

Полиране на врата след некачествено боядисване.

features снимка features 19 май 2015 - 19:47

Здравейте колеги! Надявам се да съм в правиилния раздел, ако ли не,се извинявам за което. Към проблема... :sad-smiley-046: Дотегна ми от некадърни и пишман майстори бояджий. Когато взех колата, задната броня беше натисната и реших да я боядисам. Колата седя цял месец за една броня и два прага, а след като я взех изглеждаше така:

Публикувано изображение

Много лошо напасната и поне два тона разлика в цвета. С времето разликата ставаше все по отчетлива. Миналия месец, вятъра затвори гаражната врата и удари пасажерската врата. Много леко, но ме дразнеше страшно и отново филм с поредния пишман майстор - Това ще направим, онова ще направим...пак цял месец. Този път разлика в цветовете няма и вече е напасната добре, но е портокал. Не е добре окнижвана и е запрашена и назад.Положението е отчайващо. Каза че е нормално и ще я полира за половин час и е готова?! Та аз търкам водно вече два дни по 3 часа, той ще я направи за половин час. Поне е видял че се осира и е пръснал повече лак и така има за сваляне.С водна шкурка 2500 свалих портокала и я матирах. Утре отивам за пасти на 3М и ще я минем машинно. Въпросите ми към по-запознатите са: Има ли смисъл от това полиране и колко време ще издъжи преди да матира? От кои номера паста да взема? От най едрите мисля че няма да има нужда, но така мисля аз. Да ги накарам ли да разбъркат малко боя в пастата и ще има ли някакъв ефект? ППоследната и най-финната паста, която е за гланц, може ли да се нанесе с машината или само на ръка? Станаха много въпросите и затова спирам. Никога не съм се циганил и пазарил с майсторите, но като виждам колко некадърни хора има, се отчайвам и ще правя каквото мога сам, поне да ме е яд на себе си. Благодаря! :n055:

Целия този филм ще си го врътна защото в събота съм на бал на племенника ми и искам да я закрепя. После отново предполагам ще отде за боя, но лошото е че вече не вярвам на никого.
Мнението беше редактирано от features: 19 май 2015 - 20:30
Отговори

vitty снимка vitty 19 май 2015 - 20:01

Щом си минавал водно, почни я с едрата паста. Смисъла е, че заличаваш следите от водното, след нея с втората паста заличаваш следите от първата... и така. Боя в пастата не слагай, че ще стане една... не си е работа. Последната паста е запечатваща и най-хубаво се нанася на ръка, ако имаш време и желание направи го. За следващото матиране никой няма да може да ти каже кога ще стане, защото зависи от условията, при които съхраняваш автомобила, къде го паркираш... и още други.
Отговори

features снимка features 19 май 2015 - 20:10

Благодаря за бързия отговор, колега. Няма да я правя сам, а с приятел, който го е правил, но не е професионалист, а и от такъв мат гланц, дори и професионалист не змнам дали ще изкара :mhihi: . Колата е гаражна, а и аз се грижа добре за нея, но просто няма късмет. Все нещо ей-такова, уж дребно се случва, и все приключения.
Мнението беше редактирано от features: 19 май 2015 - 20:40
Отговори

CuMo снимка CuMo 19 май 2015 - 20:58

Извинявам се за грубото вмешателство и off topic-a, ама и аз имам червена кола (колегата, който е пуснал темата се надявам да не стига до моето положение), и в момента съм стигнал до такова положение, че астричката е не във всички нюанси на червеното, а направо във всички цветове на дъгата... сериозно се замислям дали да не я пребоядисам направо друг цвят, но нещата се утежняват от факта, че колата е и учебна и направо не знам... пък вече ме е срам да я карам. Ще съм благодарен някой колега ако е правил подобна интервенция да каже голяма ли е разправията с контролните органи (поне с КАТ), пък с ДАИ, аз ще си се оправям по някакъв начин :)
Отговори

features снимка features 19 май 2015 - 21:11

Предишната ми кола беше Вектра А също червена. Като я взех, праговете и бяха за правене, а имаше и забележки, затова я боядисах цялата. Попаднах на добър майстор, който за мое съжаление вече не работи. Десет години откакто е правена и е в отлично състояние, но аз я подържах, а сега за нея се грижи баща ми. За учебна кола е неподходящ цвят, защото е много капризен, който е имал червена кола знае за каво говоря. Относно смяната на цвета намерих този отговор в един друг форум:

"Понеже скоро сменях цвета на колата и искам да споделя с вас в какво се състои операцията. Може на някой да му е от полза. Пребоядисах колата, отидох в КАТ, платих едни 3лв за документи. Там се попълват разни данни за автомобила. После колата я погледнаха техниците за да видят дали номерата на рамата и мотора съвпадат с тези от талона. Платих 18лв на касата, дадох си старите талони и след 15на минути чакане си получих новите талони. Колата трябва да има платена ГО. За технически преглед не помня дали гледаха. Всичко 21лв. В Габрово свърших работата за около 30 мин."
Мнението беше редактирано от features: 19 май 2015 - 21:19
Отговори

CuMo снимка CuMo 19 май 2015 - 21:23

Предполагам, че в КАТ ще бъде такава процедурата, повече ме притеснява с другите, които ни проверяват нас - ДАИ, и също това, че преди една кола да се направи учебна се минават два прегледа, единия от които е от Технотест, и като цяло работата става... салата :) общо взето съм в шах с пешката направо, ама ще видя какво ще се прави. Добре, сърдечно благодаря на автора на темата, аз спирам да спамя, а колкото до всички притежатели на автомобили с червен цвят - успех :)
Отговори

vitty снимка vitty 19 май 2015 - 21:41

Червения цвят е от малкото, при които крайния резултат е впечатляващ. Така че смело, няма да стане по-лошо. Ето една моя работа за поощрение :thu:

Публикувано изображение
Отговори

Бърз отговор

Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg