Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Избор на кола

ГостБоряна_* 02 февруари 2016 - 23:37

Здравейте,

търся си малка женска кола и се чудя може ли да споделите мнения за Opel Corsa 2007г./2008г., бензин. Търся такава под 100 к.с. и с 4/5 врати. Интересува ме как са като цяло колите, имат ли някакви особености или дефекти, защото нямам наблюдение върху тези коли до сега.

Като цяло гледам нещо за около 6000-7000 лв., колата ще се кара главно в града. В момента се колебая между Opel Corsa, Renault Clio, Suzuki Swift и VW Polo.

Ако може да споделите мнение и препоръки, ще съм благодарна!
Отговори

sathv снимка sathv 03 февруари 2016 - 09:20

Тия модели по външен вид ли си ги избирала. Опела е най-неподходящия. Нищо че тук е опелфорум. Я виж и мазда2.
Отговори

Hybrid снимка Hybrid 03 февруари 2016 - 09:29

Здравей!
Като цяло Опел Корса, според мен, е доста добър избор, който и бензинов двигател да избереш няма да имаш особенно големи проблеми - 1.0; 1.2 или 1.4. Аз лично бих препоръчал 1.4 - 90 к.с.
Останалите коли, между който се колебаеш също са подходящи. Към тях аз бих добавил и Ford Fiesta - също добър вариант.
Отговори

ГостБоряна_* 03 февруари 2016 - 09:29

Ами след като нямам наблюдения върху тях и не съм имала такава, няма как да ги избирам засега. Затова направих тази тема, за да науча и за техническите им особености преди да купя каквото и да е. Иначе Мазда 2 много ми харесва и определено бих искала такава, но хубавият й модел идва към 8000 и нагоре... а като цяло съм решила да гледам малко по-евтини.

Ако може да споделяте и какво точно не им е наред на тези модели ще съм много благодарна :)
Отговори

Velyo снимка Velyo 03 февруари 2016 - 11:47

/
Мнението беше редактирано от Velyo: 25 февруари 2017 - 18:48
Отговори

sathv снимка sathv 03 февруари 2016 - 12:43

Да. Според класациите мазда, хонда и тойота. Пак според тези класации корса е в дъното редом до фиат и пежо. Пък и практиката го потвърждава.
Отговори

fanatic снимка fanatic 03 февруари 2016 - 14:08

Имаме служебна Корса D i Mazda 2. Корсата не изглежда зле, но не е много удобна, поне за мен / седалки, положение и.т.н., добре стои на пътя, има хубави спирачки. Двигателя е 1.4 и е доста зле, ЕГР а ли е какво е , но от нова е доста спъната. Имаме Комбо 1.3 CDTI , далеч по-добър избор според мен.Здрава кола, няма проблеми по окачване и.т.н.

Мазда 2- изглежда доста прилично, но вътре е спартаниада и евтиния. Здрава кола, и тя не върви добре, но пък е икономична. Никакви сериозни проблеми. Нямам наблюдения от спиране и.т.н. но съм убеден, че е по зле от Корсата.


Като цяло съветът ми е да порърсиш по-висок клас автомобил за тия пари. Това ниво коли са рециклаж и икономия.
Отговори

ScarecrowDr снимка ScarecrowDr 03 февруари 2016 - 14:41

Дано Мазда 2 да не е същия гнилоч като Мазда 6. Шестицата гние като стар Опел :biggrin:
Отговори

sathv снимка sathv 03 февруари 2016 - 19:55

 fanatic, на 03 февруари 2016 - 14:08, каза:



Като цяло съветът ми е да порърсиш по-висок клас автомобил за тия пари. Това ниво коли са рециклаж и икономия.


Тука според мен не си прав. Всички серийни автомобили са произведени от рециклирани материали, като целта на производителя е да бръкне дълбоко в джоба на купувача. Минимална себестойност на висока цена. Цялата инженерна мисъл в производството на нови автомобили е впрегната не за внедряване на нови технологии, а за пълно оптимизиране на разходите при производство с цел снижаване на себестойността. Основния проблем е /и той за жалост е решен/ e да се произведе автомобил, който без проблем да си изкара гаранцията и до там. След това собстственика го чакат скъпи ремонти и то умишлено предвидени във фирмени сервизи с оригинални резервни части. Покупката на съвременен автомобил на старо крие сериозен риск за джоба на собственика му. Доказва се предположението, че разходите по поддръжката са по-големи от покупката на чисто нов автомобил. Високия клас автомобили не се купуват да стоят по гаражите. Те са непрекъснато в движение и коли на 100-200000 километра няма, а поради скъпите ремонти из сервизите на Европа всички европейци последваха примера на италианците. Масла, консумативи и ремонти все по-рядко а понякога и никога.
При ниския клас автомобили или тъй наречените градски малолитражки нещата са малко по-розови. Могат да се закупят добри екземпляри на малко километри поради простата причина, че на запад няма мазохисти дето ще пропътуват примерно 300000 километра за 5 години в сапунерка. Такива километри при високия клас автомобили са изключителна рядкост и като цяло не идват в България. Отделно бъдещите ремонти на високия клас за чувствително по скъпи и в крайна сметка препоръчване на висок клас съвременен автомобил на старо не препоръчвам.
Отговори

mistarmi снимка mistarmi 03 февруари 2016 - 21:12

Колегата над мен много точно е описал нещата при съвремените автомобили. Който и автомобил да избере жената ,от горепосочените на опел и рено ремонтите ще са по-евтини от на сузуки и фолксвагена. Аз бих добавил към групата и тойота ярис ,също мн. подходящ автомобил за жена и за градски условия.
Отговори

Коцето снимка Коцето 03 февруари 2016 - 22:05

Аз бих препоръчал Форд Фиеста с 1.25 мотора, нема такова джилезо, за 5 год. 90к км. зверска и абсолютно каруцарска експлоатация няма мърдане. Верно Форд, ама куче.
Мнението беше редактирано от Коцето: 03 февруари 2016 - 22:05
Отговори

sathv снимка sathv 03 февруари 2016 - 23:12

Тя фиеста и мазда 2 са дефакто един и същи автомобил, само, че мазда е къде по-добре направена. Прекрасен продукт от заигравката на мазда с форд. Първата кола с 8 години гаранция.
Отговори

детеборе снимка детеборе 04 февруари 2016 - 19:37

Искам да попитам кое е по добре направеното на маздата спрямо форда? Аз лично смятам, че форда е далеч по куче от по горните коли, няма да сбъркаш с форда. Тъпото е всички като чуят форд и все едно няма да излизаш от сервиза? Опел форум е ама само простотии пишете за другите марки коли, не само форд.
Отговори

sathv снимка sathv 04 февруари 2016 - 19:58

Двата автомобила си приличат много както по двигатели, така й по външен вид. Нормално. Продукт от съвместна разработка, но й с много разлики. Целия мениджмънт на двигателя на мазда си е японски. Софтуер, инсталация, букси, кабели, датчици и т.н. Отделно една камара компоненти подлежащи на чести дефекти като моторчета за стъкла, аларма с централно, релета,изключватели и т.н. Различни лагери по окачване, пружини, амортисьори все япончести...
PS.И изобщо не съм казал лошо за форд. Даже напротив. Много хубави коли правят. В периода 2004-2010 година най- големите боклуци са опел и няма какво да се заблуждаваме. Писал съм го много пъти. Западняците се усетиха и спряха да купуват опел, в следствие на което опел буквално фалира. Това че сега са на финансови инжекции от няколко милиарда е съвсем друга тема. Парите трябва да се връщат а продажбите не са никак розови. Дабре, че GM спря продажбите на шевролет в Европа за да глътнат опел малко въздух ама до кога?
Мнението беше редактирано от sathv: 04 февруари 2016 - 20:11
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg