Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Свързване на волтметър?

BladeMan снимка BladeMan 16 март 2009 - 20:36

Купих си волтмерче но ми казаха че тряя да с направя делител на напрежението ,аз не разбирам от схеми,които разбира му се моля да му го дам да ми напраи таз джаджа да бачка, ще почерпя!!!!! :biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin:
Отговори

don_ray снимка don_ray 16 март 2009 - 23:08

За какво ти е този делител на напрежение ? Нали за волтмеТЪр питаш ?
Мнението беше редактирано от don_ray: 16 март 2009 - 23:14
Отговори

Жоро снимка Жоро 16 март 2009 - 23:15

 don_ray, на 16 Mar 2009, 11:08 PM, каза:

За какво ти е този делител на напрежение ? Нали за волтмеТЪр питаш ?

И аз това си помислих! Какъв е този волтметър? И защо направо не си купи кондензатор с волтметър...
Отговори

BladeMan снимка BladeMan 16 март 2009 - 23:24

 Жоро, на 16 Mar 2009, 11:15 PM, каза:

И аз това си помислих! Какъв е този волтметър? И защо направо не си купи кондензатор с волтметър...

Такова нещо му трябва , пък не си купих такъв кодензатор защото е с 70 лв по-скъп от моя, но и на мен ми трябва волт мер които да си го гледам от седалката докато си джиткам , а ако ме питате защо несъм си купил напълно готов ще ви отговоря че НЯМА НИКАДЕ , обиколих всички тунинг мунинг , железарии и всекви простотии дет може да има , но нямаше никаде(говоря за под 60 кинта)
Отговори

don_ray снимка don_ray 16 март 2009 - 23:33

В крайна сметка какво точно си си купил - с какви параметри е. Не разбрах делителят на напрежение за какво е ?
Отговори

gadjo_1978 снимка gadjo_1978 16 март 2009 - 23:34

за 60 кинта си зимаш дигиталка и си гледаш волтметър :biggrin:
Отговори

sashonikolov снимка sashonikolov 16 март 2009 - 23:44

имам един познат дето ми беше направил волтметър за колата с някаква джаджа за да е галванично разделен от акумолатора иначе трябва да работи на отделна батерия.Да също така се прави делител иначе както е направен мери миливолтове.
От Конрад електроникс го купихме за 7-8 лева с останалите части стъпи на около 25 - 30 лева непомня точно но в един момент се развали и не ми е правил нов.
Ако искаш мога да го питам дали му се занимава иначе 100% може да го направи даже и с осветление на дисплея защото фабрично самия дисплей няма подсветка
Отговори

gujo78 снимка gujo78 16 март 2009 - 23:47

 gadjo_1978, на 16 Mar 2009, 11:34 PM, каза:

за 60 кинта си зимаш дигиталка и си гледаш волтметър :biggrin:

А ако не ти се дават 60 кинта, в Т-Маркет се продават волтметъри по 18 кинта.Не е голяма красота, но търпи на вграждане и преправяне спрамо интериора на Кадета
Мнението беше редактирано от gujo78: 16 март 2009 - 23:48
Отговори

BladeMan снимка BladeMan 17 март 2009 - 00:17

 sashonikolov, на 16 Mar 2009, 11:44 PM, каза:

имам един познат дето ми беше направил волтметър за колата с някаква джаджа за да е галванично разделен от акумолатора иначе трябва да работи на отделна батерия.Да също така се прави делител иначе както е направен мери миливолтове.
От Конрад електроникс го купихме за 7-8 лева с останалите части стъпи на около 25 - 30 лева непомня точно но в един момент се развали и не ми е правил нов.
Ако искаш мога да го питам дали му се занимава иначе 100% може да го направи даже и с осветление на дисплея защото фабрично самия дисплей няма подсветка

Питаи го тоя човек и питаи кви кинти ше иска..!!!!
Отговори

Maiky снимка Maiky 17 март 2009 - 01:32

А от Лада има готови волтметъри, чисто нови и кръгли. На безценица!!!
Уговорките на лични!!!

пс: Къде е заглавието на темата????????? Редактирах го!!!!!
Отговори

rusin atanasov снимка rusin atanasov 17 март 2009 - 06:10

Здрвейте, колегата по-горе спомена за Конрад, там има панелни волтметри с ЛСД дисплей на цена около 10лв. Има си упътване как се свързва. Ако е за кола се избира такъв, който може да измерва собственото си напрежение. Принципно тези панелни волтметри изискват +5В захранване, което може лесно да се направи с обикновен стабилизатор 7805 стотинки са и се свързват за секунди. Чак толкова умения не се изискват, просто малко повече сръчност и да се чете даташиита на стабилизатора:

http://www.datasheet...8/390068_DS.pdf

С уважение,
Русин Атанасов
Мнението беше редактирано от rusin atanasov: 17 март 2009 - 06:12
Отговори

Inspo снимка Inspo 17 март 2009 - 08:21

 rusin atanasov, на 17 Mar 2009, 06:10 AM, каза:

Здрвейте, колегата по-горе спомена за Конрад, там има панелни волтметри с ЛСД дисплей на цена около 10лв. Има си упътване как се свързва. Ако е за кола се избира такъв, който може да измерва собственото си напрежение. Принципно тези панелни волтметри изискват +5В захранване, което може лесно да се направи с обикновен стабилизатор 7805 стотинки са и се свързват за секунди. Чак толкова умения не се изискват, просто малко повече сръчност и да се чете даташиита на стабилизатора:

http://www.datasheet...8/390068_DS.pdf

С уважение,
Русин Атанасов

Колега
И аз имам интерес по въпроса
Но ми се струва че нещо си противоречиш !
Един път казваш ,че трябва да е такъв който си мери собственото напрежение ,пък после казваш че иска захранване 5 волта ?
На мен 5 волта не ми трябва да мери . Обясни по точно ,ако не съм прав .
Отговори

rusin atanasov снимка rusin atanasov 18 март 2009 - 14:06

Здравей, Inspo
волтметъра има две напрежения, който са му необходими за работа едното е измерваното, а другото е собственото му захранване. Ако вземеш стандартен мултицет той си има собствено захранване - 9 волтова батерия и остава вече измерваното напрежение, което му се подава. Тези две напрежения са галванично различи, а в колата източника на напрежение е един и същ на измерваното и захранващотот напрежение на волтметъра. Някой волтметри не позволяват тези две напрежения да са галванично свързани. Този който използвам не може да мери собственото си напрежение и е по-евтин, обаче може да работи и на 5 волта за това използвам стабилизатор на 5 волта за да развъжа захранващото от измерваното напрежение и така само от автомобилното захранване да работи волтметъра. Пък и със външен стабилизатор показанията са много по-точни, допускам че може да има и вграден все пак.
Това е сложният вариант, има и такива, който могат да измерват собственото си напрежение, просто като си взимаш вътре в кутията си има упътване и е описан начина на свързавене.
Всичко това го пиша за панелните волтметри с течнокристален дисплей. При тях нощно време трябва да има подсветка /като на астрите дисплея MID и TID/ иначе показанията почти не се виждат. През светлата част от денонощието е добре. Аз на моят волтметър се опитвах да слагам светодиоди, играх си и да махам маската под "стъклото", но всичко това без успех. За това се насочих към цифровите волтметри със седем сегментни индикатори, ето нещо такова:

http://www.dobrikit.dir.bg/page52.htm

Може да ползваш само един волтметър и с галетен ключ да превключваш измерваните величини. По този начин спестяваш от многото волтметри, за сметка на един, който в реално време ще ти представя само една величина до като не превключиш на друга.

С уважение,
Русин Атанасов
Мнението беше редактирано от rusin atanasov: 18 март 2009 - 17:51
Отговори

BladeMan снимка BladeMan 18 март 2009 - 23:56

Темата е за коша , мерси на всички !!! И пак сори на модератори и админи за спама! :icon_razz2:
а за заглавието , исках да питам изкючително и само за делител на напежение!
Мнението беше редактирано от BladeMan: 19 март 2009 - 00:19
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg