Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Opel Kadett 1.6i mono

ГостGoGiKad_* 30 юни 2011 - 18:24

Здравейте колеги появи ми се един проглем преди време.Значи автомобила е Опел Кадет 1.6i моно 90г. преди време забелязах когато спирам, че обороти са високи,като спря те падат след секунди и се нормализират,сякаш съм запалил и смукач изключва,но не всеки път. Това го забелязах и после когато изключвам от скорост по време на движение, но оборотите не падат след секунди,нямам оборотомер за това не мога да проверя какви са те.Четох по нета, но от там разбрах,че причини за оборотите са много,но не намерих сходен проглем като моя.А и щях да забравя когато извадя буксата на смукача по време на работа на мотора,няма да ми се дигат оборотите мотора си работи нормално както преди.Сигурно този смукач го комадва някъв датчик или не знам какво. Сега карам така с извадена букса на смукача,но не знам дали зимата,че мога да паля.Моля за съвети какво мога да направя да оправя тия обороти.
Отговори

dobri4kiq19 снимка dobri4kiq19 30 юни 2011 - 19:49

колега две години карах предния кадет с извадена букса на смука4а, и зиме и лете, нямах никакжи ядоже с паленето. палеше само на газ, бензин 9 години не беше виждала колата. няма от какво да се притесняваш
Отговори

dinio84 снимка dinio84 01 юли 2011 - 10:06

Ако като освободиш от скоросрт и караш по инерция или спираш на светофар, оборотите са високи и след спиране се нормализират това е нормално - не се притеснявай. Този процес се управлява от датчик койте е в километража и до колкото знам има за цел да ти държи по-богата смес-да не гаснее като си по инерция.
Отговори

ГостGoGiKad_* 02 юли 2011 - 10:19

 dinio84, на 01 юли 2011 - 10:06, каза:

Ако като освободиш от скоросрт и караш по инерция или спираш на светофар, оборотите са високи и след спиране се нормализират това е нормално - не се притеснявай. Този процес се управлява от датчик койте е в километража и до колкото знам има за цел да ти държи по-богата смес-да не гаснее като си по инерция.

Оборотите не падат когато изключа от скорост, падат само когато спирам,а тоя датчик можели да се смени и къде се намира по точно и ако може снимка да го оправя ако може.
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 03 юли 2011 - 16:22

ако това нещо го прави само на газ е нормално, и моята астра го прави, вектрата също, збелязах че има връзка с горивната смес, май го прави само ако е по-бедна, иначе рядко го прави...
Отговори

ГостGoGiKad_* 03 юли 2011 - 18:47

 Shmortz, на 03 юли 2011 - 16:22, каза:

ако това нещо го прави само на газ е нормално, и моята астра го прави, вектрата също, збелязах че има връзка с горивната смес, май го прави само ако е по-бедна, иначе рядко го прави...

Проглема че нямам газова уредба само на бензин съм.
Отговори

greenhorn снимка greenhorn 05 юли 2011 - 08:38

Тъй,..
ако колата държи по високи обороти докато е в движение ПО ИНЕРЦИЯ и след окончателното спиране оборотите на празен ход се нормализират за няколко секунди от спирането -> това е нормално, наистина се управлява от датчик в километража и е реализирано с цел оборотите на ДВГ да са нормални за поддържане функционалността на жизненоважни системи на автомобила, като сервоусилвателя на волана и спирачките! След окончателното спиране на колата гореспоменатите системи вече на са жизнено необходими и оборотите на ДВГ падат до минимума на ПХ.
Ако обаче дори и след 2-3 сек. след окончателното спиране на колата оборотите продължават да са високи - търси проблема в МПХ,датчици за температура, датчик за положението на дроселовата клапа , дебитомер ако имаш и др.
Успех и поздрави!
Мнението беше редактирано от greenhorn: 05 юли 2011 - 08:41
Отговори

ГостGoGiKad_* 05 юли 2011 - 17:22

 greenhorn, на 05 юли 2011 - 08:38, каза:

Тъй,..
ако колата държи по високи обороти докато е в движение ПО ИНЕРЦИЯ и след окончателното спиране оборотите на празен ход се нормализират за няколко секунди от спирането -> това е нормално, наистина се управлява от датчик в километража и е реализирано с цел оборотите на ДВГ да са нормални за поддържане функционалността на жизненоважни системи на автомобила, като сервоусилвателя на волана и спирачките! След окончателното спиране на колата гореспоменатите системи вече на са жизнено необходими и оборотите на ДВГ падат до минимума на ПХ.
Ако обаче дори и след 2-3 сек. след окончателното спиране на колата оборотите продължават да са високи - търси проблема в МПХ,датчици за температура, датчик за положението на дроселовата клапа , дебитомер ако имаш и др.
Успех и поздрави!

Да по-горе споменатия текст както ти го описа колега, точно така прави колата. Но мисла че преди неправеше така с тия обороти. За сега карам с извадена букса на моторчето за празен хот. Мисла че няма да имам никакви проглеми да карам така до зимата, дори ми падна малко разхода на горило.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg