Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Смяна на гарнитура на картера

basta снимка basta 08 септември 2012 - 21:17

Здравейте колеги ,
Може ли някой да ми каже какви са стъпките за смяната на гарнитурата на картера и ми кажете колко са точно тие гарнитури? Защото аз съм си купил само 1 но не знам дали е само тая и какъв силикон да използвам ...
Благодаря ви много приятели ....
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 08 септември 2012 - 21:24

Не е само една гарнитура, но колко бяха забравих. Смяната на гарнитурата на картера на нашите двигатели е тегава работа- сваля се и генерацията, и още нещо, абе занимавка си е. А силиконът колкото е по- скъп, толкова по- добре. В колата имам силикон, който е един от най- хубавите, но утре ще му видя марката и ще ти пиша.
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 08 септември 2012 - 21:43

Твоят силикон е VICTOR REINZ. За гарнитурите да помагат колегите, които карат Вектра Б. Според мен може да мине и без тях :)
Отговори

milenanicki снимка milenanicki 09 септември 2012 - 08:10

Моята е без гарнитура ,само със силикон от 2 год. вече.
Отговори

Mario_Ludiq снимка Mario_Ludiq 09 септември 2012 - 09:12

Колега,вчера правих тази процедура на Калибрата,само че аз съм с X20XEV,но принципа на смяна е същия.Гарнитурите са 2-долна(на малкия картер)и горна(между големия картер и блока).Сваляш двуцевката и източваш маслото на двигателя.Махаш дясната полуоска и капачката на скоростната кутия,в която влиза полуоската,защото големия картер опира в нея и не можеш да до извадиш.Приготви си и съд за масло,защото по всяка вероятност ще протече от скоростите.След това трябва да разхлабиш болтовете на моста,за да пропадне надолу с около 2-3 сантиметра,защото и той ще ти пречи за изваждането на големия картер.След това махаш кабела и зегерката на датчика за нивото на маслото в картера и развиваш болтовете на малкия картер.Внимателно сваляш малкия картер,защото датчика е свързан с кабел към сонда,която е закрепена към дъното му с 2 болта и след това издърпваш и самия датчик надолу,за да го демонтираш.Вземи и нов О-пръстен за самия датчик,който е с размери 20х2,5мм.След това развиваш болтовете на големия картер,повечето са отвън,но има и 3 вътрешни(виждат се през отвора на малкия картер).Има и 4 болта,чрез които големия картер е закрепен към скоростната кутия.След като демонтираш големия картер ще видиш 1 предпазна ламарина,която е захваната с болтове.Хубаво е да я демонтираш и почистиш,ако ти се занимава.Добре е да свалиш и сондата на маслената помпа и също да я почистиш.После сглобяваш по обратния ред.Моите картери ги напръсках с обезмаслител,измих ги с водоструйка и ги оставих хубаво да изсъхнат.Преди да монтирам картерите и гарнитурите почистих контактните повърхности с кореселин и намазах със силикон на "Victor Reinz".Изчаках около 2 часа да изсъхне хубаво силикона и тогава налях маслото на двигателя.Да не забравиш да долееш и масло на скоростите :)))Поздрави и успех със смяната.Дано съм бил полезен с обясненията,защото нямах възможност за снимков материал при смяната.
Мнението беше редактирано от Mario_Ludiq: 09 септември 2012 - 09:13
Отговори

basta снимка basta 09 септември 2012 - 18:41

Колеги кажете ми как се казват тие ключета където са от долу на картера , защото си източих маслото свалих масления филтър и тръгнах да отвивам картера и видех , че е с некви нефелни болтове хванат прерових къщата , но го нямам това животно питах и съседите дали знаят как се казва но те ми казаха да питам по сервизите ... Моля ви се кажете ми как се казва тоя инструмент за тие болтчета благодаря ви много ...
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 09 септември 2012 - 18:48

Колега, и аз се сблъсках с този проблем- тия шибани болтчета. Някакви еврейски бяха, ама какво точно беше забравих. Един съвет: аз ги отвих с № 6 или 7 камъче /не помня точно/от гедоре.
Отговори

basta снимка basta 09 септември 2012 - 19:23

Главата на бота е като на еврейската звезда обаче , не знам как се казва инструмента който ги овива абе гадна работа само да ги отвия директно ги сменям ....
Отговори

Mario_Ludiq снимка Mario_Ludiq 09 септември 2012 - 20:15

Мисля,че се наричаха торкс тези камъчета.Аз имам цяло гедоре на "Force" и в него ги има и малките и големите камъни.Може да се развият и с камъчета от гедоре.
Отговори

Иво Илиев снимка Иво Илиев 10 септември 2012 - 06:43

 basta, на 09 септември 2012 - 18:41, каза:

Колеги кажете ми как се казват тие ключета където са от долу на картера , защото си източих маслото свалих масления филтър и тръгнах да отвивам картера и видех , че е с некви нефелни болтове хванат прерових къщата , но го нямам това животно питах и съседите дали знаят как се казва но те ми казаха да питам по сервизите ... Моля ви се кажете ми как се казва тоя инструмент за тие болтчета благодаря ви много ...

Аз вчера слагах силикон на моята C18XE и е много гадна работа,камъка се казва ТОРС и при мен за малката гарнитура е N6,а за голямата е 10,не опитвайте с гедоре да не прецакате болтовете,макар че не са стегнати много,аз сложих силикон от 2.50лв колко ще държи незнам.Успех на тези дето ще сменят
Отговори

basta снимка basta 10 септември 2012 - 19:42

Днеска половин Княжево обиколих и Овча Купел но тие камъчета не ги намерих , дайте ми идея къде да ги търся ...
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 10 септември 2012 - 19:46

Бриколаж
Отговори

Иво Илиев снимка Иво Илиев 10 септември 2012 - 21:34

Моята чашка я купих за 2 лв на TopMaster,но си вземи за малкия накрайник с каренце/задължително!!!/ ако неискаш да развиваш моста.Търси по железарийте
Отговори

1st0r1k снимка 1st0r1k 23 ноември 2018 - 14:08

Здравейте!
Бихте ли дали инструкции как да сменя гарнитурата на картера?
Започнала е леко да сълзи и не искам да чакам да започне да изпуска повече.
Колата е Астра Г 1.6 101 коня 99 година,двигател x16xel.
Благодаря!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg