Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Гърнета покупка от майстора или от магазин ?

rashev снимка rashev 02 януари 2019 - 16:46

Здравейте,
Честита нова година !

От два дни по случай новата години колата Opel Zafira A бензин X18XE1 на 18 години взе да бучи - някое от гърнетата средното или предното най-вероятно се е пробило.
Още като купувах колата преди 6-7 години гърнетата бяха в ръжда, на места прогнили от тогава не са пипани.

Сега мисля да ходя на някой от специализираните кварталните майстори по гаражите в София да оправят проблема. Но доколкото знам те на място заменят гърнетата с някакви нови, които те имат в наличност, изработени на ръка от тях или взети кой знае от къде.

Мога ли да се доверя на тези гърнета и тези майстори или да отида да купувам от "Ем Комплект" или Евро 07 предлаганите от тях китайски или турски гърнета ? За моята кола крайно гърне, средно гърне, предно гърне са по 120-130 лв на гърне в тези магазини отделно на кварталния майстор за ремонт.
Има ли някакъв риск за тези гърнета и тръби - от майстора и от магазина? Ако сложа ниско качество , може ли да се отрази на колата, движението, разхода на гориво ?
Мога ли да търся от тези майстори гаранция за слаганите от тях гърнета?
Какво ще ме посъветвате в ситуацията?
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 02 януари 2019 - 17:09

Най-добре според мен е да идеш в ем-комплекта. Там имат 5 вида гърнета за твоята кола и всичките имат гаранция. Разликата между скъпите и евтините навсякаде е в това колко бързо ще си заминат.
Отговори

k opel e снимка k opel e 03 януари 2019 - 16:26

Аз предпочитам Крафт за гърнета.
Отговори

Жорко снимка Жорко 03 януари 2019 - 17:12

Купувай от магазина гърнета. Всеки тенекеджия и майстор на гърнета ще може да ти ги постави. Друг е въпросът в какви отношения си с конкретния майстор и дали същият няма да реши да се прави на важен в случай, че не купиш стоката от него.
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 03 януари 2019 - 17:53

Колега, виж тази тема и моя пост:

https://www.opelclub...howtopic=126175

От ЕМ комплект не останах доволен от частите. Малко време изкарват. В Крафт ми казаха, че за моята кола задно оригинално гърне няма. Последния сервиз, където отидох ми казаха, че могат да ми приспособят гърне и смятам, че определено работят с добри части. Доста ми е далече, но останах доволен.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg