Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Силов Тунинг

Изпускателна система!

Гостanarki_* 29 март 2007 - 18:36

QUOTE
Ква е логиката с 63мм да е утрепа.
пак с 55 мм да стане по добре, щото искам да си зимам едно спортно Гарне Карбоново.


пак си вземи карбоново,то е с вход 63мм предполагам ? значи тва е размер за турбо коли .. а ти си 115 коня ли си там колкото си .. и за да излизат добре газовете все пак трябва да има някво налягане в гърнетата .. а когато е 63 с малка по малка мощност тва налягане го няма .. не знам как да ти го обесна точно но пусни една тема във форума ако искаш да ти го обесни некой по спец . но съм 100 % сигурен че със 66мм тръба ефекта няма да е положителен а отрицателен .. на твойта кола предполагам че е 50ка тръбата.. слагай 55 права тръба без нищо само задно спортно и ще усетиш повече вървеж и по-малак разход ..


Какво мислите за това.
Какъв ще е оптималния варянт на Астра 1.8 115 кс Екотек за изпускателна.
Моля да пишат само хора който си имат идея
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 30 март 2007 - 09:10

Написали са ти го абсолютно правилно, 55 тръба и ще ти е екстра, с гърне на 55 накрая, естествено... С по-широка според мен ще изсушиш мотора, газовете ще изстиват и дефакто има отрицателен ефект!
Отговори

Оги снимка Оги 30 март 2007 - 09:29

Аз пък съм/бях на 50.5 мм и колата си вървеше мноооооооооого прилично. Ина много хора, които могат да потвърдят, че падах само от ГСИ16В Астра, калибри с ХЕ ми вземат полвин калник :25: ОБАЧЕ ... за да отпуша колата ми струваше :25:
Мега много пари за 10 коня има няма :25:
Та спопред мен с дебели тръби ще я спънеш лошо тая кола. Отделно че няма никъв смисъл щот без ГОЛЕМИ хардуерни промени по двигателя НЯМА да има повече изгорели газове съответно няма нужда от смяна на изпускателната си-ма.
Доста по-удачен вариант е да смениш изпускателния колектор ... от него поне гарантирано има файда, стига да си купиш истински за 1100 лв :25: ...
П.П. Ако си мислиш че можеш да изкараш някой кон повече на тоя екосекс за под 1К мноо се лъжеш :3:
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 30 март 2007 - 09:39

Е, може и под 1000, но вече зависи и какво гониш като концепция! Колектор може да се направи читав според мен и за под 1000лв, после един чип и ще потръгне по-добре, гарантирано =) В действителност колекторите на екотек са много зле! 1 и 4ти цилиндър се срещат директно в супер тънко пространство, това е пълен абсурд! :16:
Отговори

Бай ти Митьо снимка Бай ти Митьо 30 март 2007 - 09:45

Moonlord, на Mar 30 2007, 10:39 AM, каза:

Е, може и под 1000, но вече зависи и какво гониш като концепция! Колектор може да се направи читав според мен и за под 1000лв, после един чип и ще потръгне по-добре, гарантирано =) В действителност колекторите на екотек са много зле! 1 и 4ти цилиндър се срещат директно в супер тънко пространство, това е пълен абсурд!  :16:
 

До колкото съм чувал, ако си направиш колектор после трябва да МАПнеш софтуер специално за твоя сетъп, много рядко готово решение можело да даде желания разултат... Иначе изпускателни колектори за около 500-600 кинта...
Отговори

Жоро снимка Жоро 30 март 2007 - 09:49

Moonlord, на Mar 30 2007, 09:39 AM, каза:

Е, може и под 1000, но вече зависи и какво гониш като концепция! Колектор може да се направи читав според мен и за под 1000лв, после един чип и ще потръгне по-добре, гарантирано =) В действителност колекторите на екотек са много зле! 1 и 4ти цилиндър се срещат директно в супер тънко пространство, това е пълен абсурд!  :16:
 

Аха много са сбъркани горките...
Отговори

Оги снимка Оги 30 март 2007 - 09:59

Бай ти Митьо, на Mar 30 2007, 10:45 AM, каза:

... Иначе изпускателни колектори за около 500-600 кинта...
 


Да е ама мен не ми дава сърце да си взема такива. При атмосферка правилната форма, дебелина и извивки са от съществено значение и при неспазване на някои от тях може да се получат аномалии като слаби ниски обороти и/или загуба на мощност във високи ... докато се стигне до отрицателен ефект :25:
... та чип + колектор по малко от 1000 ли прави :25: 100 лева на кон, 10 на брой които се появяват само от 5000 нагоре и то само с най-скъпия бенз :25:
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 30 март 2007 - 10:49

Ами аз под ЧИП имам предвид мапване на софтуера, наистина е много шано работата, защото ако си направиш твой си колектор (върти телеподаващото и тръбите :dancin:) трябва някой да ти "напише" правилно софтуера... Друг е въпроса, че изкачат колектори и за под 500лв, маркови при това! СуперСпринт се намират, а те са си съвсем прилични =)
Отговори

Гостanarki_* 30 март 2007 - 11:07

Moonlord, на Mar 30 2007, 10:49 AM, каза:

Ами аз под ЧИП имам предвид мапване на софтуера, наистина е много шано работата, защото ако си направиш твой си колектор (върти телеподаващото и тръбите  :dancin:) трябва някой да ти "напише" правилно софтуера... Друг е въпроса, че изкачат колектори и за под 500лв, маркови при това! СуперСпринт се намират, а те са си съвсем прилични =)
 

Каде е това СуперСпринт да ида да видя на ква цена мога да зема колекторни траби!
Отговори

Бай ти Митьо снимка Бай ти Митьо 30 март 2007 - 12:07

anarki, на Mar 30 2007, 12:07 PM, каза:

Moonlord, на Mar 30 2007, 10:49 AM, каза:

Ами аз под ЧИП имам предвид мапване на софтуера, наистина е много шано работата, защото ако си направиш твой си колектор (върти телеподаващото и тръбите  :dancin:) трябва някой да ти "напише" правилно софтуера... Друг е въпроса, че изкачат колектори и за под 500лв, маркови при това! СуперСпринт се намират, а те са си съвсем прилични =)
 

Каде е това СуперСпринт да ида да видя на ква цена мога да зема колекторни траби!
 

Мисля, че ХЕЕД'91 внасят...
Отговори

Оги снимка Оги 30 март 2007 - 19:01

anarki, на Mar 30 2007, 12:07 PM, каза:

Каде е това СуперСпринт да ида да видя на ква цена мога да зема колекторни траби!
 


Supersprint НЕ произвеждат изпускателни колектори за X18XE1 :25:
Успех :25: Само Lexmaul имат кат за твойта ... 500 евро
Отговори

Stranger снимка Stranger 31 март 2007 - 11:40

Всички знаете,че безплатен обяд няма...е така е и при промените в изпускателната система на колата.Получаваш по голяма мощност във високите, за сметка на ниските, примерно.Когато сложиш тръба с по голям диаметър на сток мотор, вероятно ще се случи именно това...Съгласен съм с останалите, че за твоят двигател най подходящо е 55мм тръба, но най добре си купи на ремус или някоя друга фирма, а не ходи да ти я прави някой "майстор" защото от особено голямо значение е чупки, дължина и тн, на генерацията да са много точно изчислени.Не всичко зависи само от диаметъра на тръбата.А на първо място си сложи изпускателен колектор.Защото със стандартният такъв, нищо не правиш , дори и с по голяма генерация назад.
Отговори

LSFC снимка LSFC 12 октомври 2008 - 16:06

здр колеги неискам да отварям нова тема а просто ми дайте някои съвет за изпускателна система....колата ми е 1.2 Опел Корса искам да сменя крайното гърне спрял съм се на това е първото http://eftini.com/index.php?main_page=prod...roducts_id=4858 а второто е http://eftini.com/index.php?main_page=prod...roducts_id=4854 дайте ми съвет за мм и кое да сложа от двете
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 12 октомври 2008 - 17:04

Входът на гърнето, трябва да е не по-малък или равен на 45мм - толкова ти е тръбата, т.е и двете стават - вече кое по ти харесва - сам трябва да решиш ;) Няма ние да ти караме колата <_<
Отговори

svetli_78 снимка svetli_78 12 октомври 2008 - 18:02

Да питам и аз!
На моята Вектра с двиг.X20XEV, колектора е сменен с 4-2-1 на Lexmaul. Така я купих. След колектора, меката връзка и катализатора е на 55 мм, а след това гърнетата( две гърнета на FK Automotive, май са спортни ) и цялата тръбна разводка е на 63 мм.
Значи ли че генерацията ми "суши" мотора?
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 12 октомври 2008 - 19:22

Напротив, с този колектор и гърнета по-скоро вече не е "стистнат за врата"! <_< Ти имаш невероятния късмет да имаш СВЕСТЕН изпускателен колектор... Ако се поразровиш във форума ще разбереш колко са зле стоковите на X20XEV във Вектра... Та моя съвет е да се насочиш към така нареченият чип тунинг, за да можеш да оптимизираш и работата на двигателя спряма колектора (най-вероятно имаш такъв, щом е с къстъм колектор)... Така от твоя X20XEV реално почти си направил X20XER - едно 15тина кончета са се "добавили" :beer:
Отговори

Оги снимка Оги 12 октомври 2008 - 19:32

 svetli_78, на Oct 12 2008, 07:02 PM, каза:

Да питам и аз!


Щом имаш почти в началото на генерацията 55 след това място май няма много голямо значение колко е. Моя съвет е нищо да не пипаш освен ако не се налага. Радвай се на 4-2-1-то и си <_<
Иначе (иска ми се да вярвам) хората навън като тръгнат да се занимават с такива промени не вярвам поне едно ремап-че да не са направили .. още повече, че нещата са маркови.
Отговори

svetli_78 снимка svetli_78 12 октомври 2008 - 22:36

Ремап май не са правили, поне така излезе като я погледнаха на ..... лаптоп през кабел за диагностика.
На едно поле излизаха еданкви символи вместо дата и човека каза че най-вероятно не са пипали ЕКУ-то.
Като вървеж, нямам база за сравнение, преди карах Пасат комби 90 к.с. Моноинжекция , опел-чето върви по-добре!
За евентуален чип, засега не мисля че има други по-важни нещица(негово бебочество <_< )
Отговори

spasito снимка spasito 12 октомври 2008 - 22:42

Ако някога имаш спешна нужда от пари този колектор ще го лапна като топаъл хляб <_< :beer:
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 13 октомври 2008 - 01:20

Ааа сега ще наддаваме за колектора ли - аз също го искам :beer:

В интерес на истината, май точно когато ти лизат всякакви странни символи, вместо информация за ЕКУ-то - то тогава е ремапвано/чипосано? Или съм жестоко залубден? <_<
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg