Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Астра 1.4 моно

Miro снимка Miro 07 март 2008 - 14:03

Привет на всички.Имам нужда от помощ.Астра 1.4 моно е гадта.Само на бензин.Оборотите на празен ход са много ниски-400-500,прекъсва,присветкват лампи,пред загасване.На високи няма проблем-реже се и върви нормално.Обикновенно сутрин не прави проблем,докато позагрее малко и после се почва!Изчетох и проверих всичко казано и изписано по проблема,не,не и не!Датчика на температурата дава 310 съпротивление при топла кола,свещи,кабели,капачка,комутатор,вакумите са си по местата,маркуча на сервото е ок,горивен,въздушен филтри са ок,не дърпа въздух от смукателите-поне не се чува да свисти...Не знам вече от къде и какво. :newsm05_41:
Отговори

Гено снимка Гено 07 март 2008 - 14:24

a моторчето за празен ход - почистване евентуално, другото е датчика за положението на дросела, но почни с моторчето.
Отговори

Miro снимка Miro 07 март 2008 - 14:51

А,да.Забравих-от моторчето почнах!Почистих го,работи си перфектно.Само датчик на дросела не съм проверявал.Как да го сторя?!
Отговори

paconi снимка paconi 07 март 2008 - 16:46

 Miro, на Mar 7 2008, 01:51 PM, каза:

А,да.Забравих-от моторчето почнах!Почистих го,работи си перфектно.Само датчик на дросела не съм проверявал.Как да го сторя?!


Най лесния начин да го провериш е да вземиш друг от някоя морга и да видиш дали ще се оправи с него,ако се оправи плащаш и го вземаш и.... :newsm05_41: ....... :love_opel:
Отговори

Miro снимка Miro 07 март 2008 - 16:53

Ами май така ще е.Колко чини горе-долу,знае ли някой?!Добре де,тоя датчик за положението на дросела няма ли си стойности?Никой ли не знае?Рових,рових,ама нищо не намирам.Да взема да го мерна?!
Отговори

Miro снимка Miro 07 март 2008 - 17:59

Аз си питам,и си отговарям-1-3 ом затворена и 4-6 отворена.
Отговори

Гоги снимка Гоги 07 март 2008 - 18:23

 Miro, на Mar 7 2008, 01:03 PM, каза:

Привет на всички.Имам нужда от помощ.Астра 1.4 моно е гадта.Само на бензин.Оборотите на празен ход са много ниски-400-500,прекъсва,присветкват лампи,пред загасване.На високи няма проблем-реже се и върви нормално.Обикновенно сутрин не прави проблем,докато позагрее малко и после се почва!Изчетох и проверих всичко казано и изписано по проблема,не,не и не!Датчика на температурата дава 310 съпротивление при топла кола,свещи,кабели,капачка,комутатор,вакумите са си по местата,маркуча на сервото е ок,горивен,въздушен филтри са ок,не дърпа въздух от смукателите-поне не се чува да свисти...Не знам вече от къде и какво. :newsm05_41:


Пробваи с бобината може тя да прави някои чакмак.пробваи с моторчето за празен ход;
Отговори

Miro снимка Miro 07 март 2008 - 18:56

А най-интересното е,че с кламера не дава никакви грешки :newsm05_41:
Отговори

paconi снимка paconi 08 март 2008 - 00:54

[quote name='Miro' date='Mar 7 2008, 03:53 PM' post='411096']
Ами май така ще е.Колко чини горе-долу,знае ли някой?!Добре де,тоя датчик за положението на дросела няма ли си стойности?Никой ли не знае?Рових,рових,ама нищо не намирам.Да взема да го мерна?!
[/quote

Аз мога да ти дам стойностите,но съм далеч от мисълта че ще вземеш да ги мериш :newsm05_41:   
проводници:
-черен/бяло към кафяв-4-9ком.
-кафяв-син-1-3ком при затворена клапа
-постепенно отваряне на др.клапа,съпротивлението плавно нараства до 5-10ком.при напълно отворена дроселна клапа
-черен/бяло-син-4,7-5,1V при работещ автомобил. :love_opel:
Отговори

i_p снимка i_p 08 март 2008 - 01:03

Сменял ли си дистрибуторната капачка.
Ако не си я смени и почерпи после.
Отговори

Miro снимка Miro 10 март 2008 - 13:15

Измерих джаджата на дросела-всичко е ок!Смених и бубината,при все че ме съмняваше да е от нея.Проверих и маркуча за излишното гориво-няма проблем.И без него си прекъсва.Просто първите 5 минути от запалването студена е ок,и после започва да тресе.Защо мислиш,че е капачка?Свалях я-добре си е.Ако е пробила или е спукана няма да пали лесно студена.Ще я сменя и нея,ама...
Отговори

^KaRuChKa^ снимка ^KaRuChKa^ 10 март 2008 - 17:22

нз дали мога да ти помогна но при мен проблема е подобен. Моита гадина е астра 1.6 моно като загрее и ми прекусва след 1500 об до кам 2000. Като почистя дистрибуторната капачка се оправя след време (около 3-4 седмици) пак почва да се инати и прекъсва. Според мен е от нея са чакам да захлеба малко и я сменям, надявам се че след това няма да имам грижи!!
Отговори

Miro снимка Miro 17 март 2008 - 13:16

Регулатора на налягането на дюзата!Мамата ми :19a: тая кола!Ама се оправи.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg