Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Помощ наляха ми бензин в дизеловата кола

Samo снимка Samo 17 февруари 2010 - 00:01

Ами историята накратко:
Свършваше ми дизела в Зафирата (2.2DTI). По показания имаше дизел за още 15 км. Спирам на бензиностнацията на ЕКО на околовръсното(води се Малинова долина)Попитах колко е цената за 1 литър, отговориха ми 1.99 - стори ми се нормално, а и не можах да видя какво пише на табелата на входа. Помолих да ми заредят за 20 лв Дизел плюс. Понеже децата ми са болни и бързах много директно се отправих към казата да платя. Платих с карта за гориво която ми е служебна и тръгнах към нас. Още по пътя колата почна да придърпва. Реших че може да е глътнала въздъх и изфорсирах веднъж. Паркирах пред нас и угасих - И ДО ТАМ. Повече не запали. Пробвал съм само 2 пъти и то за по 3-4 секунди. После погледнах бележката и ... установих какво е станало. Грабнах другата кола и обратно в обекта на ЕКО. Разговор с управителката, писане на някакви претенции обяснения. Девойката беше доста учтива в началото до момента в който на ксеро копието на писанията които писах я помолих да сложи поне печат. Точните ми думи ако трябва да съм искрен бяха че тия преснимани хартийки мога да вляза с тях в тоалетната понеже никъде няма да ги уважат ако нямат поне печат. Последва едно обяснение как едва ли не ас съм толкова виновен колкото и човека който ми е сипал. На въпроса ми кой е сипал и какво пише на капачката за горитото ми смъкнаха някакви глупости. Човека който зареждал бил чул само плюс да казвам и ала бала. Щяло да се извършва експертиза ли там или нещо друго от тяхните застрохаватели в сервиза където ще я закарам и ЕВЕНТУАЛНо ще ми заплатят щетите.
Въпросите ми са:
Какво да правя. Т.е аз ще я закарам в сервиза и там ще си я оправят. Но какво да правя с въпросното ЕКО?
Понеже не искам да я карам с теглене тия хубосници дали ще ми покрият пътната помощ до сервиза. Препоръчайте ми пътна помощ която издава фактури.
Дали се е повредил двигателя. Изминал съм около 4 км и да съм изхарчил към 200-300грама гориво. Понеже аз си сменях горивния филтър по спомени там се събират горе долу толкова някъде. Възможно ли е да възникнат някакви скрити дефекти? :mhihi:
Мнението беше редактирано от Samo: 17 февруари 2010 - 00:02
Отговори

GT 51 снимка GT 51 17 февруари 2010 - 00:05

Пуснал съм такава тема ...потърси я във форума ....не се притеснявай...сипал си около 10 литра ако можеш ги източи...и промий цялата система....другия вариянт е налей догоре с Дизел и смело напред...аз сипах бензин в една А-класа...но не си я купих...а колата си се движеше и днес....малко количесво не е фатално....Поздрави...
Отговори

_shady снимка _shady 17 февруари 2010 - 00:07

Колега и мен ми се е случвалод а карам дизелов мерцедес с бензин,но в резервоара имаше към 20 литра нафта,та нямах сериозни последици,да не кажа даже никакви...горивото просто си беше изгорено!
Не знам как да процедираш с ремонта,но определено си търси правата в ши*аното еко....какво си ти виновен ,че оня я чул ,я недочул+ това сега ще има да се скатават и опрвдават до немай къде...Ще е дълга процедура,но аз съм на принципа,че докато ние сами не почнем да си търсим правата докрай,нищо няма да се оправи или поне промени!
Според мен настоявай за обещетение покриващо пътна помощ+евентуален ремонт,като за всеки разход си приложиш фактура или касова бележка!
Поздрави и успех!
Отговори

Samo снимка Samo 17 февруари 2010 - 00:19

Знам че може да се добави бензи в резервоара и да се кара така, но моя си беше почти изцеден до капка. Ако нещо се запънат ще си търся правата в КЗП.
Иначе процедурата ми е ясна какво да си я правя и сам, но ще ги пставя за сервиза, ако изкочи нещо скрито да си го фактурират на ЕКО-то. Не мисля че е оправдано да рискувам.
Препоръчайте ми пътна помощ за в границите на София
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 17 февруари 2010 - 00:36

Колега, не исках да пиша, щото мойта мисъл леееекичко ше се отклонява от основната, ама.. интересно ми е как може да караш дизелова кола до последните капки в резервоара ? Ако е било единичен случай, сега тва с проблема на бензиностанцията.. но ако е системно :mhihi:
Предполагам знаеш колко по-добре е да имаш повечко гориво в резервоара, особено при положение, че мотора ти е дизелов, имаш помпа и още сума 'крехки' елементи под капака.. пък и още е зима..
Отговори

Samo снимка Samo 17 февруари 2010 - 00:58

 DALGONSKi, на 17 Feb 2010, 0:36, каза:

Колега, не исках да пиша, щото мойта мисъл леееекичко ше се отклонява от основната, ама.. интересно ми е как може да караш дизелова кола до последните капки в резервоара ? Ако е било единичен случай, сега тва с проблема на бензиностанцията.. но ако е системно :mhihi:
Предполагам знаеш колко по-добре е да имаш повечко гориво в резервоара, особено при положение, че мотора ти е дизелов, имаш помпа и още сума 'крехки' елементи под капака.. пък и още е зима..

Слагах добавка за прочистване на горивната система и реших да я изгоря преди да заредя.
Поредица от събития подредени в не добра последователност....
Обикновено стоя докато ми заредят за да си заключа колата. Бързах да занеса децата до поликлиниката. Предния ден просто нямах възможност да заредя , а и както писах исках да изгоря добавката пълноценно ...
Мнението беше редактирано от Samo: 17 февруари 2010 - 01:02
Отговори

Petio снимка Petio 17 февруари 2010 - 09:08

Колега аз карам вектра с 2.2 дизел същия мотор имах гориво за около 40 км (не си спомням веече) и на петрол ми наливат около 10 литра бензин вместо дизел.Дотук добре, отивам аз на път 100км отиване и връщане без да гася колата, дотук колата си вървеше доста приличко 180 без проблеми вдигаше- до тук добре.Прибирам се аз гася колата и след можеби час опитвам да запаля ама ... нище.2 - 3 - 4 опита неще, викам си ах какво стана и въртя аз като обезумял(всичката тая ранбота става дни след като съм взел колата и сменил маслото) викам си може да е износен мотора дай да въртя докат запали и така въртене докат почти не се изтощи акумолатора и запали ама ни държи обороти ни нищо и я изпуснах и угасна викам си е прецакаха ме с колата.Въртя пак ама няма ток вече, отварям капака викам да не е засмукала въздух бре да не би да не са верни показанията на борда.Отвивам филтъра и какво да установя мерише на бензин, и аз като тебе гледам бележката сипали са бензин вместо нафта.Айде свалих акумолатора да се позареди малко после на бутане до бензиностанцията(400м препотихме се) сипах за 50 лв тогава непомня какви бяха цените, повъртях малко и запали поразкарах я из града и после все едно нищо не е станало
Никакви поражения колата и сега си пали при минус 15 и повече градуса като нова и си върви също така добре.
Моят съвет е точи бензина сипвай поне 20 литра дизелче поразклати колата,повърти малко да запали мини поне 1км да се умеши горивото и пробвай после как ще пали и върви, ако нестане ходи до сервизи, не че те съветвам да се откажеш от правата си мойта случка беше такава.
Със сервизи и пътни помощи и бензиностанций разправял ли си се
Аз отидох като тебе на въпросната бензиностанция казах им случач и те ами ти не си казал какво да сипваме въпреки че казах писах обяснения консултирах се с адвокат и той ми каза по добре не се разпрвяй само нерви и пари ще идат и накрая пак те ще излезнат прави понеже и аз не стоях до колата а отидох на касата да си купя и ароматизатор.Бензиностанцията беше еко в пловдив на моста на марица сега мисля че там е шел


П.С. Сподели след време какво е станало да знаем ако на някой друг му се наложи да знае какво да прави
Мнението беше редактирано от Petio: 17 февруари 2010 - 09:12
Отговори

AlexMav снимка AlexMav 17 февруари 2010 - 09:36

Аз ще го кажа съвсем кратко- ако можеш задвижи всякакви процедури, които биха им създали неприятности, но компенсация от тях не очаквай.
Отговори

FRYER снимка FRYER 17 февруари 2010 - 09:38

Неприятна случка,но аз като малко офф топик да си изкажа тук наблюденията.В Англия навсякъде човек сам си зарежда колата,а в БГ сложили....да зареждат коли...Аз лично сам си зареждам колата или им вися на главите до последно след като до сега 3 пъти хвърляха капчката от резервоара върху задния ми капак :mhihi:
Отговори

gujo78 снимка gujo78 17 февруари 2010 - 09:45

Хайде стига толко спам, има две подобни теми.Автора ако има да добави нещо конкретно нека ми пише :mhihi:
Отговори

bgfrayman снимка bgfrayman 20 февруари 2010 - 07:56

да си призная аз за това винаги изчаквам да видя какъв маркуч ще "пъхнат" в колата. Не стоя докато я зареждат, но винаги внимавам какво започват да наливат или пък си сипвам сам. Видно е че си бързал, но това са 10-20 сек. забавяне, докато дойде служителя, докато му кажеш какво искаш и докато се увериш че е хванал правилния маркуч, проеврката е визша форма на доверие.
Е бях чел преди няколко години изявление на ОМВ, че убъркали цистерна на бензинджииница на Ботевградско и приканваха зареждалите там между дата Х и дата У да отидат еди къде си за безплатно промиване на горивните системи, в такъв случай няма какво да се направи.
Отговори

Samo снимка Samo 23 февруари 2010 - 23:55

Развръзката:
40лв за пътна помощ - предвижване на колата до сервиза.
60лв в сервиза за източване на бензина, смяна на горивен филтър и 10тина литра дизел.
Утре ще посетя бензиностанцията с фактурите и ще пиша какво е станало.
Ще претендирам да ми възстановят и горивото което погрешно са ми сипали...
Иначе колата върви нормално, дано няма нещо скрито което да се е получило.
Отговори

Гено снимка Гено 24 февруари 2010 - 08:14

 Samo, на 23 Feb 2010, 23:55, каза:

... дано няма нещо скрито което да се е получило.

няма какво да и стане, даже източения бензин, малко по-малко може да си го слагаш, да го оползотвориш
Отговори

Зенит-е снимка Зенит-е 24 февруари 2010 - 09:08

 Samo, на 23 Feb 2010, 23:55, каза:

Развръзката:...
...дано няма нещо скрито което да се е получило...

Наистина, дано няма някакъв скрит дефект. Ще чакам да разбера какъв е изхода от тази кофти случка.
УСПЕХ!
Отговори

Samo снимка Samo 09 март 2010 - 09:40

Възстановиха ми сумите.
Подписах протокол че няма да имам повече претенции към ЕКО за тази случка и.... това е всичко.
Отговори

jelqzkov снимка jelqzkov 09 март 2010 - 10:17

Колеги аз съм работил в една много голяма верига бензиностанции, не съм бил оператор на колонките но съм заредил доста коли. Това бензиностанцията е, както всичко може би в BG, помия... никой незнае за какво работи и каквао трябва да върши, а момченцата на колонките блъскат по 12 часа и няма да ви кажа какво им е в главата. Това е една от професиите които бих избягвал да работя. За това и днес зареждам колата си сам. Имам един комплект ръкавици в багажника които държа в торбичка. Спирам си, надявам ръкавиците и си зареждам. Свалям ги плащам мия ръцете и ход.
Колега Samo до сега съм бил свидетел на поне 10 обърквания на гориво, ужаснодосадно и гадно нещо, но във всичките случаи безобидно. Аз мисля че няма за какво да се притесняваш. Във веригата в която работих имахме и пътна помощ и сервиз с който работехме, така че автомобила се качваше на пътната помощ отиваше в сервиза източваха му всичкото гориво връюат го на станцията и му се наливаше гориво за същата сума + подарък количество добавка за прочистване на дюзите (независимо дали колата е била палена или не). Според мен това е правилната политика. Ужасно досадно и отнема около 3 часа (недай си боже да бързаш...) но накрая всички бяха доволни, освен оператора на колонките който бива глобен с 20 лв. А ако пък се е отнесъл с пренебрежение към оплакването на клиента (имаше и такъв случай) удържаха парите за ремонта.
При положение че са ти се направили на интересни, аз лично те съветвам от всяка операция която ще направиш за колата си взимай касова бележка, отиди при адвокат дали си струва да ги съдиш (достатъчно невеж съм но все пак аз лично бих завел иск). Преди да го направиш обаче отиди и си поискай парите от управителката. Но запомни, за всичко което ти се е случило - документ!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg