Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Сваляне контактния блок за запалването на вектра в 2001г

renderbg снимка renderbg 26 ноември 2018 - 17:02

При опит за запалване, патрона явно се счупи...Контактния блок остана в позиция "контакт". Изключих клемата на акумулатора. Извадих патрона, изглежда се е строшил в последната си част...опитвам се да извадя контактния блок, но не успявам. Дайте идея как се сваля..четох доста теми но при мен явно е по различно..колата е вектра б 2001г. Закъсах на село, а трябва да се прибирам в града, така че всяка помощ ще ми е от полза.
Отговори

renderbg снимка renderbg 27 ноември 2018 - 00:28

 renderbg, на 26 ноември 2018 - 17:02, каза:

При опит за запалване, патрона явно се счупи...Контактния блок остана в позиция "контакт". Изключих клемата на акумулатора. Извадих патрона, изглежда се е строшил в последната си част...опитвам се да извадя контактния блок, но не успявам. Дайте идея как се сваля..четох доста теми но при мен явно е по различно..колата е вектра б 2001г. Закъсах на село, а трябва да се прибирам в града, така че всяка помощ ще ми е от полза.

Проблема е разрешен! Направих и снимки, скоро време ще ги кача, да улесня други с моя проблем.
Колега "Tim" от форума е дал следния алгоритъм на работа:

"След като и аз вече минах през тази процедура, мога да споделя с вас как точно става демонтажа и монтажа на клемореда:
1. Демонтирате пластмасите около волана
2. Откачате лоста на светлините за да не пречи – натискате двата щифта и целия механизъм се издърпва
3. Отвивате малкото болтче, което свързва клемореда с корпуса на патрона – той е срещу вас в малък отвор в ляво от оста на волана
4. Завъртате контактния ключ на поз. 1
5. С малък шестограм бъркате в отвора на корпуса на патрона, той е срещу вас в дясно от волана - така освобождавате патрона.
6. Издърпвате контактния ключ без да го въртите, така патрона излиза заедно с ключа.
7. Издърпвате климореда леко към вас, без да въртите - така той се разскача от задния щифт.
8. За да откачите буксата от клемореда трябва да бръкнете с отвертка дълбоко в корпуса на буксата за да натиснете централния щифт – бърка се през голям правоъгълен отвор 4-5мм
9. Сглобявате всичко по обратния ред
10. За да сглобите отново патрона към корпуса му, трябва да бръкнете дълбоко в корпуса и да натиснете блокиращия щифт надуло - погледнато през отвора щифта се пада в ляво. "
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg