Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Проблем с токовете

top4o снимка top4o 13 март 2007 - 21:04

Напрайх си аз сглобката на двигателчето ,днес запали на първото завъртане на стартера ,мърка,ама мърка,голяма радост, още със запалването .хем хидравличните повдигачи са празни и няма да чука ,няма да тресе, абе голям кеф -пожелавам го на всеки тва чуство :)))
ОБАЧЕЕЕ след като загря и натегнахме болтовете на главичката , паля я аз , а тя пали праи няколко оборота и загасва , и тва нещо към 5-6 пъти с паузи,щото гледах ко може да и има. след тва спря да пали. минаха ми няколко работи през главата и реших да пробам токовете и централния кабел като дадеш на контакт подава искра ,но само до там.Като завърти стартера вече не подава искра . пробвахме преди тва със свещ към кабелите -същата работа ... имам си некви идеи ,но искам да чуя вашите .та къде е според вас проблема колеги : :thu:
Отговори

пламен снимка пламен 13 март 2007 - 21:50

Що не пробваш да я дръпнеш е не е добре щото е в разработка ама като не не пали на стартер.Другото е че според мен главата се стяга студена.
Отговори

peterl снимка peterl 13 март 2007 - 22:09

Провери си инсталацията отново.Да не сте пропуснали нещо при сглабянето.Изчакахте ли да се охлади двг и след това да пробвате да запалите?
Отговори

top4o снимка top4o 13 март 2007 - 22:50

peterl, на Mar 13 2007, 10:09 PM, каза:

Провери си инсталацията отново.Да не сте пропуснали нещо при сглабянето.Изчакахте ли да се охлади двг и след това да пробвате да запалите?
 



нищо не сме пропуснали,тя колата си работи прекрасно на място половин час. и главата се дозатяга на 30 градуса всеки болт,отвътре навън и на кръст след като достигне работна температура /тва според указанията на производителя на гарнитурата / комутатор мисля че е аз,ма както и да е ... тва палене и гаснене след 1 секунда много ме замисля дали комутаторчето не съ е уморило . то тая кола от 4месеца не е на ход и чака да ми дойде кефа да я напрая и комутаторчето не съ е преумаряло,особенно напоследък,ма както и да е ,НЕ СИ ЗИМАЙТЕ КОМУТАТОРИ НА 'UNIPOINT' китайска електроника -ужассссс
Отговори

pete0709 снимка pete0709 13 март 2007 - 23:06

Колега, абсолютно същия случай се случи и с мен след смяна на гарнитура на главата. След смяната запалихме колата и никакъв проблем изминах около 40км след което по време на движение ми придърпа 2-3 пъти и загасна, после завъртам припалва и угасва и така сигурно поне 10-20пъти, след което спря да припалва. Завлякохме колата до сервиза и там същите симптоми един път припалва друг път не, и като започна едно ровене сигурно 30мин. се изредиха всички майстори и казват всичко е закачено и не могат да разберат какво става, ресетвах ECU и т.н.
Накрая гледайки отстрани забелязах че една клема на масата (минуса), която е хваната на главата е хлабава, майсторите само навили болтчето и не го стегнали и от слабата връзка се губи тока когато си реши, затегнахме я и всичко си заспа, така че огледай внимателно да не се е полуило същото и при теб.
Отговори

top4o снимка top4o 13 март 2007 - 23:15

да,ама нали проверявахме тока със свещите. като дадеш на контакт излиза искра ,обаче като завъртиш вече няма искра, тва на всички цилиндри. изкарахме централния кабел за високото напрежение дет се подава в центъра на дистрибуторната капачка и иде от бобината, та и там същата работа. ми като няма ток към свещите как да запали тая кола ?? :thu:

дай някоя снимка ,ама кабелите с масата дет са закачат се фащат към планката дет са натяга генератора ,там няма как да не е стегнато като е обтегнат достатъчно ремъка. ти с къф двигател си ?
Отговори

pete0709 снимка pete0709 14 март 2007 - 07:39

top4o, на Mar 13 2007, 11:15 PM, каза:

дай някоя снимка ,ама кабелите с масата дет са закачат се фащат към планката дет са натяга генератора ,там няма как да не е стегнато като е обтегнат достатъчно ремъка. ти с къф двигател си ?
 


Въпросния проблемна маса не беше на генератора, а точно на противоположната страна непосредствено до бобината. Там се намира едно ухо за зачачане и вдигане, та въпросната маса е стегната заедно с това ухо.
Двигателя ми е C14SE, а запалването ми е с двоина бобина(нямам комутатор). Намерих една стара снимка, която не дава ясна представа но нямам друга в момента.

Публикувано изображение

Това е въпросното ухо.

Проблема при теб може да е от съвсем различно естество, просто симптомите да са сходни.
Отговори

Duke_BG снимка Duke_BG 15 март 2007 - 09:13

не го хвърляйте в тъча !!!
човека казва че стартера върти което означава че на двигателя има доста яка маса дето мое да отнесе банкет и на целия парламент :col01cop:
само не разбрах какъв ти е двигателя ? - това е най важното за да се ориентира някой каква точно е инсталацията подозирам няколко диверсанта :

Датчик на коляновия вал
комутатор
датчик на хол
а сега кажи какво е двигателчето та да спрем с празните приказки
Отговори

top4o снимка top4o 15 март 2007 - 13:22

Duke_BG, на Mar 15 2007, 09:13 AM, каза:

не го хвърляйте в тъча !!!
човека казва че стартера върти което означава че на двигателя има доста яка маса дето мое да отнесе банкет и на целия парламент  :col01cop: 
само не разбрах какъв ти е двигателя ? - това е най важното за да се ориентира някой каква точно е инсталацията подозирам няколко диверсанта :

Датчик на коляновия вал
комутатор
датчик на хол
а сега кажи какво е двигателчето та да спрем с празните приказки
 



Двигателчето е ц14 нз
комутатора не е, пробвах моя на друга кола и запали -другата кола де, след тва пак го върнах на моята и пак не ще ... начи комутатора не е, датчика на хол го вадих глеах го контактите мноо окислени, търках ги ама нище и нище, има ли начин да се провери тоя датчик на хол. начи като дадеш на контакт от централния кабел излиза искра, но като завъртиш нема никой. кламер диагностиката при мен не върви... от много кламери и е******* мамата ,и не съветвам никои да ръга кламери освен ако не иска да дойде на мойта. чи за коляновия вал тоз двигател мисля чи няма датчик ,ма моге и да греша ... напрао ми иде да я нарежа на парчета .писна ми от тия дараци... само манги и в един момент вече не харесват и мангите и почват да са държат кат нагли курви. ...напрао съм бесен... ОРАААА помагайте :)
Отговори

tena снимка tena 15 март 2007 - 13:33

Цитат

начи като дадеш на контакт от централния кабел излиза искра, но като завъртиш нема никой.


Колега, леко ли върти стартера? Ако имаш и малко съмнения в оборотите, които развива стартера при палене накарай някой отвътре да върти, а ти мери какво напрежение има акумулатора при палене. Тези комутатори запазват работоспособност до около 8V. Ако при въртене на стартер напрежението ти пада до толкова-воала! Лоша маса също изглежда доста вероятна причина. Успех!


Лека и безаварийна!!!
Отговори

top4o снимка top4o 15 март 2007 - 13:42

tena, на Mar 15 2007, 01:33 PM, каза:

Цитат

начи като дадеш на контакт от централния кабел излиза искра, но като завъртиш нема никой.


Колега, леко ли върти стартера? Ако имаш и малко съмнения в оборотите, които развива стартера при палене накарай някой отвътре да върти, а ти мери какво напрежение има акумулатора при палене. Тези комутатори запазват работоспособност до около 8V. Ако при въртене на стартер напрежението ти пада до толкова-воала! Лоша маса също изглежда доста вероятна причина. Успех!


Лека и безаварийна!!!
 


Твоя отговор ми хареса ,евала -разбираш от тия работи явно. стартера ми върти бавничко , понеже акумулатора вечи няма ток, но всеки от многобройните опити за палене протича с кабели за подаване на ток от една колица, паля и двигателчето слагам каелчетата и връткам моята ,ше пробвам тва за падането на напрежението докато връткам ше притегна наново всички маси от към генератора ,но май не е тва. първо си палеше , после като запали и веднага гасне, и така към 5-6 пъти и накрая спря да пали, тогава помислих че е комутатора ,ама днес като го пробвах на една колица разбрах че с комутатора ми сичко е наред ... то чесно казано няма кво друго да се провери,освен еку-то и датчика на хол ,сичко съм проверил . мерси за ценния съвет все пак ,ако не е сега от тва ше имам занапред едно наум с тея маси :)
Отговори

top4o снимка top4o 15 март 2007 - 18:51

Такааа ,пробвах и с напълно зареден акумулатор,маса има отвсякъде, остана тоя датчик на хол, та на въпроса: някой знае ли как се замерва тоя датчик дали работи или напротив ? а и някой ако знае принципа му на работа да пише. глеам има някъв магнит и си прая сметка че е няква рид ампула дет като мине покрай изрязаните места в тенекията и хоп зацепва .ако някой знае за тоя датчик - да пише .предварително благодаря . ох леле като я подкарам чуствам че ше свирят гуми кат на стара комбайна ремъчетата :col01cop:
Отговори

Гено снимка Гено 15 март 2007 - 19:30

top4o, на Mar 15 2007, 06:51 PM, каза:

Такааа ,пробвах и с напълно зареден акумулатор,маса има отвсякъде, остана тоя датчик на хол, та на въпроса: някой знае ли как се замерва тоя датчик дали работи или напротив ? а и някой ако знае принципа му на работа да пише. глеам има някъв магнит и си прая сметка че е няква рид ампула дет като мине покрай изрязаните места в тенекията и хоп зацепва .ако някой знае за тоя датчик - да пише .предварително благодаря . ох леле като я подкарам чуствам че ше свирят гуми кат на стара комбайна ремъчетата :col01cop:
 

четох напреди в :col01cop: че се тестват лесно - на изхода при въртене трябва да променя напрежението в рамките на 3 волта, но това е което мога да кажа, как става практически не знам
Отговори

i_p снимка i_p 15 март 2007 - 20:08

Проверил ли си белезите да не би да е прехвърлила някой зъб на ангренажния ремък ако не си го бил натегнал.
Отговори

top4o снимка top4o 16 март 2007 - 12:15

i_p, на Mar 15 2007, 08:08 PM, каза:

Проверил ли си белезите да не би да е прехвърлила някой зъб на ангренажния ремък ако не си го бил натегнал.
 


Ми много ясно че няма прескочил зъб,проблема е с токовете , не го търси другаде... :col01cop:
Отговори

top4o снимка top4o 16 март 2007 - 18:42

Засега работата клони към повреден датчик на хол. някой знае ли как се замерва и какви са контролните стойности на 3те кабелчета дето влизат в датчика ?
Отговори

top4o снимка top4o 16 март 2007 - 19:57

Нещо ма притесняя следната работа. в датчика на хол влизат 3 кабела. единия е маса /предполагам средния. другия е +12в, а 3тия е сигналния . защо тогава на куплунга ,като дам на контакт ми излиза че и на 3те кабела има 12 волта ,тоест куплунга е разкачен от датчика на хол и би следвало да има само +12 в, а то на сигналния +масата пак излиза 12в. маи екуто се е е**ло ненам къде. някой ако знае тая работа да драска ...
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 18 март 2007 - 18:39

Колега, вземи пробвай бобината ти на друг автомобил. Това че има искра на контакт изобщо не значи че тя не е дала фира. Огледа ли делкото за пукнатини? Ти го беше отварял и палеца си върти, нали?

Другото което може да е е клемореда на контактния ключ, но това е просто предположение. И аз съм с тоя двиг. С14НЗ и на мен ми се е е....ал тоя клеморед.
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 18 март 2007 - 18:44

С дърпане пали ли? Не се майтапя, съвсем сериозно.

Къде беше тоз индуктивен датчик да го замеря и аз утре и да ти кажа как е на мойта работеща кола ? В делкото ли беше?
Отговори

top4o снимка top4o 19 март 2007 - 14:01

javor_bg, на Mar 18 2007, 06:44 PM, каза:

С дърпане пали ли? Не се майтапя, съвсем сериозно.

Къде беше тоз индуктивен датчик да го замеря и аз утре и да ти кажа как е на мойта работеща кола ? В делкото ли беше?
 


В делкото се намира този датчик ,има клема с 3 кабелчета, аз успях да го замеря моя и се оказа че е заминал. масата е в единия край,сигналния е по средата а +12 в е в другия край. като му подадеш +12в и маса,на средната клема трябва да дава някакво отклонение около 2-3 в като въртиш палеца . на моя напрежението му обаче не се променя ,което ме наведе на мисълта че е дал фира .
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg