Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

не светят габаритите за задна

Гостebasi_* 22 октомври 2005 - 14:58

Здравейте! Имам следния проблем:
Когато влюча задна габаритите, които би трябвало да светнат в този момент не го правят. Проверих бушоните и там не намерих нищо нередно. Крушките също са здрави :) Ако някой има идея моля да помага. :rolleyes:
Благодаря предварително!
Отговори

batko32 снимка batko32 22 октомври 2005 - 19:58

ebasi, на Oct 22 2005, 02:58 PM, каза:

Здравейте! Имам следния проблем:
Когато влюча задна габаритите, които би трябвало да светнат в този момент не го правят. Проверих бушоните и там не намерих нищо нередно. Крушките също са здрави :)  Ако някой има идея моля да помага.  :rolleyes:
Благодаря предварително!
<{POST_SNAPBACK}>

Добре де нещо ключе на скоростите няма ли та като се включи на задна и да се задейства ??Май имаше ако не се лъжа някакъв датчик ама точно каде се намира :thu: :thu: :thu: . Мисля че е на скоростите "несъм сигурен"
Отговори

GT PoWeR снимка GT PoWeR 22 октомври 2005 - 20:52

ebasi, на Oct 22 2005, 02:58 PM, каза:

Здравейте! Имам следния проблем:
Когато влюча задна габаритите, които би трябвало да светнат в този момент не го правят. Проверих бушоните и там не намерих нищо нередно. Крушките също са здрави :)  Ако някой има идея моля да помага.  :rolleyes:
Благодаря предварително!
<{POST_SNAPBACK}>



И аз съм със същия проблем - до скоро си светеха и изведнъж тъмнина( сега редовно забивам гърнето в бордюра като паркирам нощем :( ) иначе лампи и бушон са здрави, и забелязах , че откакто го има този проблем плафона не изгасва, в момента на подаването на контакт(както е нормално) ами си свети до последно!Незнам дали има някаква връзка :thu: !
Отговори

Гостebasi_* 22 октомври 2005 - 21:49

Цитат

сега редовно забивам гърнето в бордюра като паркирам нощем

Добре че съм с теглич, та спасих гърнето :D

И аз чух за подобен датчик, но доколкото разбрах бил някъде около скоростната кутия. Днес половин час залягах, но така и не го открих. След поста на batko32 се замислям, че може да е някъде под кожената калъфка на скоростния лост. Скоро я свалях, за да почистя около нея. Ще проверя и ще кажа ако има някакво развитие. До тогава очаквам помощ! Мерси!
Отговори

Гостebasi_* 23 октомври 2005 - 13:00

Махнах калъфа на скоростния лост и разгледах обстойно. Не открих нищо, което може да има връзка с несветещите габарити (датчик). Други предложения и предположения? :rolleyes:
Отговори

Гостebasi_* 23 октомври 2005 - 17:11

Успях да реша проблема при мен. Оказа се, че на скоростната кутия има конектор, до който стигат кабелите от габаритите. Какво стана: свалих панела на задните светлини, проследих пистите до кой конектор водят, от там разбрах и цвета на кабелите, които трябва да търся. Зарових се под предния капак и ги открих. При мен конектора се намира на скоростната кутия зад перката на радиатора. Наместих го и светна. GT PoWeR, надявам се това да ти е от полза.
:rolleyes: :thu:
Отговори

Karaibrahim снимка Karaibrahim 24 октомври 2005 - 09:32

От съвсем съвсем скоро и при мен не светят... :rolleyes:

Как изглежда тоя конектор, в случай че не успея да реша проблема с бушоните?
Отговори

joro снимка joro 24 октомври 2005 - 09:47

Да някаде около скоростната кутия е.Има един пи4 до стадион"Работник"които ги опражя. :rolleyes:
Отговори

Гостebasi_* 24 октомври 2005 - 09:49

Намира се зад перката на радиатора и под дебелия маркуч, който вкарва водата в радиатора. При мен кабелите са покрити с тънка черна гофрирана тръба. На края на тази тръба се виждат кабелите, които влизат в конектора. Тази част, която се явява края на кабела е елипсовидна и с нещо като щипка се "щраква" към към долната част на конектора. Долната част е прикрепена към скоростната кутия. Днес като изляза за обяд ще го снимам и ще постна снимките.
Отговори

Гостebasi_* 24 октомври 2005 - 11:12

Така изглежда конектора:
Публикувано изображение


Къде се намира:
Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение
Отговори

Karaibrahim снимка Karaibrahim 24 октомври 2005 - 11:30

You're the man! :rolleyes:
Отговори

joro снимка joro 25 октомври 2005 - 08:17

Дали и на кадетите 6те е там кабела? :rolleyes:
Отговори

Gal снимка Gal 25 октомври 2005 - 10:59

И при мен не светят, като я купих светеха... Не са бушони, не са крушки, не е куплунга на скоростната кутия...Сигурно тъпанарите дето са рязали за алармата са прецакали нещо, сега ще пълзя по кабели... :rolleyes:
Отговори

GT PoWeR снимка GT PoWeR 26 октомври 2005 - 16:22

Gal, на Oct 25 2005, 10:59 AM, каза:

И при мен не светят, като я купих светеха... Не са бушони, не са крушки, не е куплунга на скоростната кутия...Сигурно тъпанарите дето са рязали за алармата са прецакали нещо, сега ще пълзя по кабели... :rolleyes:
<{POST_SNAPBACK}>


При мен случая е същия - като откриеш друга причина, свиркай :thu:
Отговори

Shades снимка Shades 26 октомври 2005 - 16:54

И при мен не е в куплунга проблема. А някой да знае на кой предпазител са вързани задните? :rolleyes:
Отговори

GT PoWeR снимка GT PoWeR 26 октомври 2005 - 17:06

при мен на капачето на бушоните е описано кой за какво, погледни и при теб...
Отговори

stolu снимка stolu 26 октомври 2005 - 20:01

При астрата бушона за задните светлини е общ със запалката.
Отговори

batko32 снимка batko32 26 октомври 2005 - 20:39

Shades, на Oct 26 2005, 04:54 PM, каза:

И при мен не е в куплунга проблема. А някой да знае на кой предпазител са вързани задните? :rolleyes:
<{POST_SNAPBACK}>

....а ти вземи се обади и за нула време ще решим проблема. Комшии сме а никакъв те няма :thu:
Отговори

Shades снимка Shades 27 октомври 2005 - 15:31

batko32, на Oct 26 2005, 08:39 PM, каза:

Shades, на Oct 26 2005, 04:54 PM, каза:

И при мен не е в куплунга проблема. А някой да знае на кой предпазител са вързани задните? :rolleyes:
<{POST_SNAPBACK}>

....а ти вземи се обади и за нула време ще решим проблема. Комшии сме а никакъв те няма :thu:
<{POST_SNAPBACK}>

Мани, мани, налегнали са ме едни проблеми и бях хванал гората. Тази неделя съм на линия на новото ОМВ и може да поразмишляваме върху проблема. :thu:
Отговори

Shades снимка Shades 27 октомври 2005 - 15:33

Вчера бащата ме светна, че може да се е прецакало лостчето в скоростната кутия. Аз такова обаче не съм свалял, някой има ли идея доколко лесно става процедурата? :rolleyes:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg