Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Vectra B

Vectra B - Фарове

Pushe снимка Pushe 08 юни 2005 - 18:35

Привет,

оня ден по дъждовете ми се наложи да излеза извън София по тъмно и...... голема греда, нищо не скивам. Пускам на дълги, що-годе се вижда.
Десния фар си свети некъде на 1 метър пред колата, а левия осветява небесното пространство някъде напред.

Та въпросът ми е, как деа се регулират тези фарове? Предполагам и сам трябва да мога. На колко градуса требе да е и как да го измеря.

Колко мое да струва това да ми го направи някой друг и кой?

10х предварително.
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 08 юни 2005 - 20:08

Привет,
на баща ми на Вектрата са с врътка там където се пускат самите фарове, могат да се регулират нагоре и надолу, доста е удобно... при теб не е ли така? Не и знам крушките какви са, но свети прекрасно направо не можах да повярвам :unsure:
Отговори

sheko снимка sheko 08 юни 2005 - 20:22

Освен това регулиране за височината на фаровете има и друга регулация.. която става при самия фар..
Отговори

madmaxxx снимка madmaxxx 08 юни 2005 - 22:26

отиди в автосервиз Друмник и 6е ти ги регулират и то перфектно.около 20 кинта излиза но не си спомням то4но колко бе6е. :unsure: :thu: :thu:
Отговори

ГостIvelinka_* 09 юни 2005 - 09:23

Pushe, на Jun 8 2005, 06:35 PM, каза:

Привет,

оня ден по дъждовете ми се наложи да излеза извън София по тъмно и...... голема греда, нищо не скивам. Пускам на дълги, що-годе се вижда.
Десния фар си свети некъде на 1 метър пред колата, а левия осветява небесното пространство някъде напред.

Та въпросът ми е, как деа се регулират тези фарове? Предполагам и сам трябва да мога. На колко градуса требе да е и как да го измеря.

Колко мое да струва това да ми го направи някой друг и кой?

10х предварително.

ми аз знам че не е особенна философия 4ак пък пари да даваш... ;) ама е много трудно да си навреш ръката вътре, много е тясно ;)) има едно такова не знам как да го нареча дето се върти...

голямо обяснение дадох, няма що! :unsure: :lol:
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 09 юни 2005 - 09:33

Ако си решил сам да ги правиш системата е да спреш на около 2 метра от някой блок и цъкаш и гледаш как светят... Така ми помогна бащата да си направя на Асконата фаровете и съм доволен, светят там, където аз искам :D
Отговори

Pushe снимка Pushe 09 юни 2005 - 09:57

madmaxxx, на Jun 8 2005, 10:26 PM, каза:

отиди в автосервиз Друмник и 6е ти ги регулират и то перфектно.около 20 кинта излиза но не си спомням то4но колко бе6е. :unsure: :thu: :thu:

Значи няма проблем веднъж като са нагласени да си ги местя нагоре-надолу от таблото, въпросът е как да се нагласят.

Къде е този сервиз Друмник?
Отговори

ГостAstra_maniac_* 09 юни 2005 - 11:40

Pushe, на Jun 9 2005, 07:57 AM, каза:

......Къде е този сервиз Друмник?

Намира се на бул. "България" посока Бояна /точно преди Бояна Ауто/...неможе да не го видиш ;)

20лв за регулиране на фаровете?? :unsure:

Аз пък ходих в СБА "Младост" да ми регулират моите фарове, но онзи така го мързеше и ми вика "момче, за 3лв няма да се занимавам да ти ги регулирам" /толкова струва тая услуга в СБА/
Отговори

sheko снимка sheko 09 юни 2005 - 12:08

:wall: A такива майстори дето за 3лв ги мързи да умират от глад и да не се оплакват че няма работа :thu: :thu: :thu: :unsure:
Отговори

Silver снимка Silver 10 юни 2005 - 01:39

Pushe, на Jun 8 2005, 06:35 PM, каза:

Привет,

оня ден по дъждовете ми се наложи да излеза извън София по тъмно и...... голема греда, нищо не скивам. Пускам на дълги, що-годе се вижда.
Десния фар си свети некъде на 1 метър пред колата, а левия осветява небесното пространство някъде напред.

Та въпросът ми е, как деа се регулират тези фарове? Предполагам и сам трябва да мога. На колко градуса требе да е и как да го измеря.

Колко мое да струва това да ми го направи някой друг и кой?

10х предварително.

Накрая пак си иди на сервиз,но опитай и сам преди това на стена.
Винтовете са 2-пластмасови-вътрешен шестогран,около 5-6 мм.
Този около средата на фара(отгоре) регулира горе/долу.
Този към външни край-ляво/дясно.
Отговори

Pushe снимка Pushe 10 юни 2005 - 10:07

Мерси, да си стъмни и излизам!
Отговори

velichkov снимка velichkov 16 октомври 2005 - 10:39

колеги карам вектра Б 2000 дти 98 год. питането ми е следното, искам да си сменя форовете с мод. от 2000 год, да ли ще щепаснат точно или се налага да се прави нещо допълнително. Ако някой е сменявал фаровете си нека да каже да ли стават.
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 16 октомври 2005 - 10:48

Най-вероятно стават лесно, защото има много стари Вектри с фейслифтнатите фарове... Но няма особено голям смисъл, ако ти се изкачат ~300лв - действай :D
Отговори

_-^Pampi^-_ снимка _-^Pampi^-_ 16 октомври 2005 - 12:02

И аз съм мислил да си сменям фаровете, ама не мога да си намеря от тези с лупите които са. Иначе знам че в магазина 2 нови кристални фара са 260 лева.
За ставането, ще станат! Като модел захващането е еднакво, единствено можи да има разлика в буксата, но ме самнява.
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 16 октомври 2005 - 12:05

_-^Pampi^-_, на Oct 16 2005, 12:02 PM, каза:

И аз съм мислил да си сменям фаровете, ама не мога да си намеря от тези с лупите които са. Иначе знам че в магазина 2 нови кристални фара са 260 лева.
За ставането, ще станат! Като модел захващането е еднакво, единствено можи да има разлика в буксата, но ме самнява.
<{POST_SNAPBACK}>

Лупи или ксенон :rolleyes:
Отговори

_-^Pampi^-_ снимка _-^Pampi^-_ 16 октомври 2005 - 17:07

:rolleyes:

Moonlord, на Oct 16 2005, 12:05 PM, каза:

_-^Pampi^-_, на Oct 16 2005, 12:02 PM, каза:

И аз съм мислил да си сменям фаровете, ама не мога да си намеря от тези с лупите които са. Иначе знам че в магазина 2 нови кристални фара са 260 лева.
За ставането, ще станат! Като модел захващането е еднакво, единствено можи да има разлика в буксата, но ме самнява.
<{POST_SNAPBACK}>

Лупи или ксенон :thu:
<{POST_SNAPBACK}>


:thu: Като са с лупи не значи че са ксенон?!? Ако има ксенон крушка зад лупата, ще са ксенон да :thu:
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 16 октомври 2005 - 19:10

_-^Pampi^-_, на Oct 16 2005, 05:07 PM, каза:

:rolleyes:

Moonlord, на Oct 16 2005, 12:05 PM, каза:

_-^Pampi^-_, на Oct 16 2005, 12:02 PM, каза:

И аз съм мислил да си сменям фаровете, ама не мога да си намеря от тези с лупите които са. Иначе знам че в магазина 2 нови кристални фара са 260 лева.
За ставането, ще станат! Като модел захващането е еднакво, единствено можи да има разлика в буксата, но ме самнява.
<{POST_SNAPBACK}>

Лупи или ксенон :thu:
<{POST_SNAPBACK}>


:thu: Като са с лупи не значи че са ксенон?!? Ако има ксенон крушка зад лупата, ще са ксенон да :thu:
<{POST_SNAPBACK}>

Фабрични с лупи няма :p А ако смяташ да си слягаш някакви други е различна работа вече :D
Отговори

_-^Pampi^-_ снимка _-^Pampi^-_ 17 октомври 2005 - 00:18

Добре колега, аз тея ги мислех за оригинални ксенон фарове предлагани от Опел като екстра.
Публикувано изображение

Няма да споря, и да разводнявам темата на човека...
Отговори

Любчо снимка Любчо 17 октомври 2005 - 08:22

дам има си с лупи с и без ксенон :rolleyes: бах мама му и опел
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 17 октомври 2005 - 14:33

Може и аз да съм в грешка :rf: Винаги съм си мислил, че тези са само ксенонови :rolleyes:
Отговори

Бърз отговор

Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg