Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Вектра Б 1.8

damian_bo снимка damian_bo 30 юни 2010 - 21:27

Здравейте колеги, реших да сменям добрата стара астра, и днес гледах вектра Б 1,8. Като цяло колата беше много добре, но като пипнах маркуча на радиатора, същият беше твърд. Реших да отвия капачката на казанчето за течност (бявно, изчаквайки), но направо си стана шадраван. При това положение завих капачката и маркуча беше омекнал. Запалих отново колата и в казанчето започнаха да се появяват мехурчета, интересно е че казанчето беше пълно почти до горе (още от началото). Друг интересен факт е че колата от запалването и каране около 3 км. загря до 100 градуса и се пусна перката.
Питанията са ми:
1. Има ли основание колата да загрее до 100 гр. за около км. при положение че външната температура не е висока?
2. Има ли основание да има мехурчета в казанчето?

П/с: Като попитах продавача да отидем до някой сервиз, той нещо се развълнува и взе да ми обяснява, че купувам евтина кола и т.н.
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 30 юни 2010 - 21:35

Питаш ни, но си мисля, че знаеш диагнозата-гарнитура на главата.Моя съвет е да бягаш надалеч от тази кола, като е евтина той да си я кара :devil-smiley-019:
Успех с търсенето :kinggrin:
Отговори

damian_bo снимка damian_bo 30 юни 2010 - 21:58

Благодаря за отговора, просто искам някой да ми потвърди.
Отговори

Globe снимка Globe 01 юли 2010 - 03:15

ако е работила доста време на место има добро основание да загрее стабилно.. Даже не е нужно много време да работи предвид днешната температура ;) Иначе.. останалото не може да се прецени по казаното.. "Твърд" маркуч е относително понятие
Отговори

damian_bo снимка damian_bo 01 юли 2010 - 09:47

Може би на място е работила около 5-6 мин. (преди това не е карана и палена), след това съм карал около 3 км., без задръствания (около 20 ч.) и външна темп. около 25 градуса. Под "твърд" разбирам, че като го стисна, има огъване на маркуча не повече от 3-4 мм. на страна.
Отговори

XaosInc снимка XaosInc 01 юли 2010 - 09:55

В никакъв случай за толкова малко км. не мойе да загрее до 100 градуса. Карам същата от 2 години и това не е нормално. В тази жега когато беше предните дни, в задръствания и един час градско и светофари темп. стои малко под 90 градуса. Най вероятно
е духната гарнитура на главата.

Лек и спорен ден.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg