Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Силов Тунинг

Нов,по-добър, метод за разработване на двигателя

Stranger снимка Stranger 24 януари 2007 - 18:07

Чудех се в кой точно раздел да пусна темата и реших тук...и аз незнам защо, така че ако прецени някой мод може да я премести на по подходящо място.

Наскоро чух за нов метод на разработване на двигателя, който звучи направо невероятно.За 500км се разработвал напълно мотора, сегментите улягали перфектно, мощността на мотора се покачвала и тн и тн... В последните няколко дена активно ровя в нета, но единственото което открих е тази страница която очевидно е на пича, открил този метод...или поне аз така разбрах.

До колкото разбрах от статията, метода на разработване, най-общо казано, е колата да се кара във високите, като се редува даване и отпускане на газта...пича препоръчва и да не се налива синтетика в началото и след първите 20 км маслото да се смени, ама тва е друга тема...

Интересното е че след толкова ровене в небезизвестни немски форуми, гоогъли и къде ли още не, не открих никакво друго инфо за тоя метод

Та чували ли сте за тоя метод, имате ли някакви подробности да добавите, какво мислите като цяло за него, пробвали ли сте го и тн.?

Смятам, че темата е много интересна и ще помоля хора, които няма какво ново и адекватно и реално да напишат, предимно да четат :angry:
Отговори

Woo-Hoo снимка Woo-Hoo 24 януари 2007 - 18:48

4есно казано бих казал мн.интересен метод за разработка на един двигател.....Еми може да пробваш направи един цял ремонт на двигателя... и давай помпи.. може и да стане.Аз ли4но никога няма да си правя разработката на какьвто и да било двигател по този на4ин... хората са го измислили .... бтв неказвам нищо може и това да е вярно ,в което малко или много се сьмнявам :angry:
Отговори

TurboManiak снимка TurboManiak 24 януари 2007 - 18:53

Няма да кажа нещо много адекватно ама тва което казваш е все едно да сравняваш набързо сготвено и недопечено със готвено на бавен огън.

До колкото гледам сайта е писан за мотори, но пишело, че метода може да се приложи и на автомобилен двигател.
За мен това е най-добрия начин да строшиш чисто нов двигател!(или поне прясно ремонтиран)

ПС. Явно нито ти нито оня дето е писал това си нямате представа какво се случва във един двигател при разработка!
Отговори

Stranger снимка Stranger 24 януари 2007 - 19:27

Батенца, особено ти турбоманиако хубаво сте оплюли метода ама въобще не сте се обосновали защо аджеба е лош според вас...Тва колко знам какво се случва в един двигател , не си ТИ човека който ще го каже и понеже ТИ много знаеш би ли ни обяснил какво точно се случва в двигателя при разработка,сигурно корренно различни неща, като това бензина да влиза през картера в горивната камера например...Сравнението ти с готвенето е абсурдно и за разлика от теб аз ще се обоснова защо мисля така...Всяко ядене се готви на различна температура... ти как си пържиш бъркани яица, на висока степен на котлона и на яко загрят тиган или ги пазиш да не станат недопържени на първа степен...
За добро или лошо немога да пробвам този метод просто защото колите ми не се нуждаят от основен ремонт, иначе все някой трябва да го пробва и да каже :25: или :angry: и ако никой друг няма по подробно инфо сигурно някой ден ще го пробвам...

Виждам че темата е направена важна :25: За което благодаря и ще помоля последните 2 мнения + това което пиша в момента да бъдат истрити,защото наистина не казват нищо важно и ново и нямат грам обосновка....критика винаги трябва да има но качествена и добре подплатена :flag:

:25:
Отговори

Жоро снимка Жоро 24 януари 2007 - 21:47

Според мен единствения начин за сработване на ДВГ след основен ремонт е карането много внимателно докато се напаснат частите. Без да се надхвърлят 3000 оборота. Като след самия ремонт даже не се пали директно а първо се тегли известно време за първоначално напасване.
Отговори

TurboManiak снимка TurboManiak 24 януари 2007 - 22:59

Нямам нищо против да ти напиша, че след основен ремонт на двигателя се наблюдават отклонения от формата на прилежащите му детайли. Че тези отклонения от формата водят до намалени контактни площи, следователно повишени относителни налягания. И че повишени натоварвания и честоти на въртене биха могли да доведат до надвишаващи допустимите относителни налягания, локални прегрявания <- и от там разтопявания, задирания по детайлите. Точно поради тази причина трябва да се ограничим в началния период на разработка до средни честоти на въртене и натоварвания в продължение на определен период от километри. Ама кво като ти се обоснова...

И недей да агитираш хората да ти пробват метода, а като си такъв експериментатор си го пробвай сам! Щото всички знаем, че в интернет всичко има и инструкций за бомби, и устройства за заместване на бензина със олио, оцет и пикня ако щеш ама колко от това е истина...
Отговори

davidcoulthard снимка davidcoulthard 25 януари 2007 - 10:13

Това е пълна противоположност на това което е общоприето и се практикува откакто има двигатели, така, че ми се вижда пълна глупост.Нали идеята е точно като се кара колата на ниски обороти да се пристържат елементите и да се напаснат по-добре един с друг.
Отговори

Владо снимка Владо 25 януари 2007 - 10:18

аз ползвам подобен метод, ама обороти до 3500. И километрите са около 700 поне
Отговори

Бижо Бижев снимка Бижо Бижев 25 януари 2007 - 10:47

Немога да нaмeря темата но имаше една тема кадето В.Величков обясняваше че в Проспиид след като затворят мотора, качват го на диното и за 5-6 часа е разработен.
Ще потърся темата и ще дам линка за да прочетеш колега
Отговори

Stranger снимка Stranger 25 януари 2007 - 11:21

LET's fly, на Jan 25 2007, 10:18 AM, каза:

аз ползвам подобен метод, ама обороти до 3500. И километрите са около 700 поне
 



chill, на Jan 25 2007, 10:50 AM, каза:

Метода според мен е логичен.  :angry:  Искам да обърна особенно внимание към тезата за сегментите и налягането...там май е ключа  :icon1_wink:
Моят кош бе така разработен...то така или иначе трябва да работи поне 15мин над 3500рпм след смяна на вал (инструкция от производителя), след това бе натоварен, като всичко това се случи с масло мд10. Маслото бе източено след 30тина км, и си сложих мотул-а. За мен важи  :b010:

Поздрави!
 


По начина описан в статията ли сте натоварвали моторите, в смисъл подаване и отпускане на газта?После отваряли ли сте така разработен мотор и ако да дали положението вътре е такова каквото твърди пича от статията?Според вас в този метод има друго положително нещо освен по бързото разработване?Дали наистина сегментите улягат по добре при такава разработка?
Отговори

set16v снимка set16v 27 януари 2007 - 00:26

тъпня страшна е цялата раота :angry: :flag: стаа за определени коли само..
Ако нещо не ви е ясно за тва кво стаа в маторя след ремонт си купете литература..
не мисля че темата е интересна,по-скоро ламерска :25:
Отговори

astrata1976 снимка astrata1976 07 септември 2007 - 10:20

Вярно е че пьрвите 200-300 км трябва да бьдат изминати на различни натоварвания на двигателя,това става наи добре в гадски условия,без да пьржим двигателя,просто нормално каране,толкова е просто.
Отговори

ОМЕГА снимка ОМЕГА 01 октомври 2007 - 14:19

Според мен тоя метод е пролижим ако е оставен по голям луфт между буталата и цилиндрите,но я оставете 0,02мм и пълнете оборотомера да ВИДИМ КАКВО ЩЕ СТАНЕ!!
Аз моя лично си го разработих на тихи обороти и постояно течаща вода от чешмата като не му позволявах да вдига повече от 65-70 градуса(гасях го)!
Така изгорих около 40-50литра бенз!
Но след това пак не трябва да се юрка много поне още 2000км!
Отговори

batececo снимка batececo 01 октомври 2007 - 15:08

Това с "гасенето" с вода няма ли да се получи същия ефект, ако се пусне перката на вентилатора да върти постоянно (примерно) + парното на макс? При тази ситууация лятото държи в синята зона... Не се ли износва повече ако работи студен? Тогава няма ли опасност да задере заради по-лошо смазване?

При дизела някой запознат ли е как се разработва след основен ремонт?

П.С. Ако се налага изкачване на планински (макар и асфалтов път) дълго време има ли опасност от ... задиране?
Отговори

ОМЕГА снимка ОМЕГА 08 октомври 2007 - 20:11

 batececo, на Oct 1 2007, 04:08 PM, каза:

Това с "гасенето" с вода няма ли да се получи същия ефект, ако се пусне перката на вентилатора да върти постоянно (примерно) + парното на макс? При тази ситууация лятото държи в синята зона... Не се ли износва повече ако работи студен? Тогава няма ли опасност да задере заради по-лошо смазване?

При дизела някой запознат ли е как се разработва след основен ремонт?

П.С. Ако се налага изкачване на планински (макар и асфалтов път) дълго време има ли опасност от ... задиране?

Според мен няма защото не съм го оставял да загрява и съответно температурното разширение е малко.
Износването е доста наистина,но нали това е целта ,да се поизноси а и след 40л бенз смених маслото!
Отговори

The.Rampage.Rado снимка The.Rampage.Rado 28 февруари 2008 - 18:32

При работа по главата, трябва ли да "вработвам" двигателя. Не казвам, че по принцип карам в червеното, просто да не го натискам определено време. И трябва ли да източвам масло или мога да сипя синтетика директно?
Отговори

izperkal снимка izperkal 06 октомври 2008 - 19:21

 The.Rampage.Rado, на Feb 28 2008, 07:32 PM, каза:

При работа по главата, трябва ли да "вработвам" двигателя. Не казвам, че по принцип карам в червеното, просто да не го натискам определено време. И трябва ли да източвам масло или мога да сипя синтетика директно?

И да си шлайфал глава и да си припасвал клапани, няма нищо общо с триенето на сегментите в цилиндрите, и няма смисъл да сменяш масло, защото бензин няма да ти попада в картера
Отговори

realprofesora снимка realprofesora 04 юли 2009 - 07:23

 ОМЕГА, на 01 Oct 2007, 03:19 PM, каза:

Аз моя лично си го разработих на тихи обороти и постояно течаща вода от чешмата като не му позволявах да вдига повече от 65-70 градуса(гасях го)!
Така изгорих около 40-50литра бенз!
Но след това пак не трябва да се юрка много поне още 2000км!

A e това е метода !!
От 20 години го прилагам ,направил съм десетки основни ремонти и на руски коли най-вече.С този метод нямам нито 1 оплакване.
А това със юркането ако беше технически изрядно ,производителите на жигули щяха да го прилагат и да ти дават направо разработена кола.Не да ти пишат в книжката първите няколко хиляди километра да не надвишаваш определени скорости и да не я юркаш.
А колкото до яйцата ,ги обичам по крехки със сиренце и чевено и черно пиперче.Наздраве!!!
Отговори

fonziyo снимка fonziyo 04 юли 2009 - 14:20

Здравейте колеги! Искам и аз да се включа в темата. Значи на мойта кола Ц16НЗ ако въобще има значение двигателя след като ми казаха че е за смяна на гарнитура на главата на майстора му казах да ми "ребилдне" двигателя. Нз на БГ как се казва но не е шлайфал цилиндри. Оказа се че едното бутало се е стопило между 2 от сегментите. Последваха смени на бутало, сегменти, лагери на колянов вал, гумички, както и да е 600 лв ремонт хвърлих тогава. С газова съм и човека ми каза: 1000 км никва газ, не повеце от 2500 оборота никво натискане рязко на газта само 95 обикновен и пътуване Видин Пловдив там разни села и хоп пак видин 1000 километра на КАТ точно. Мога да ви кажа че сега почти година след ремонта нз колко километра съм минал но
20-30000 може би повече. не е много но сега си карам на газ не настъпвам хич не повече от 4000 оборота на "спортен режим" и мога да ви кажа че след 25000км на едно масло нямах възможнаст да го сменя :mhihi: и ме е яд НЕ Е ИЗГОРИЛА 1 ГРАМ МАСЛО изобщо не ми гори масло колкото и сложа след смяната толкова източвам след това така че Аз съм с двете ръце ЗА бавната разработка на двигателя


Написах горе как съм я карал и се извинявам ако не съм писал баш по темата или съм писал прекалено много :mhihi:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg