Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Черният списък...

Сервизи на Bulvaria и Дженеръс Ауто

dkoleshev снимка dkoleshev 05 март 2010 - 17:41

Ето една история, коята ми причини толкова много главоболия, че реших да ги очерня където мога.

Решавам да купувам Опел Зафира втора употреба 2006 година със сервизна поддръжка в сервиза на Булвария, намиращ се в Люлин. Преди да я купя си помислих, че е добре пак да мине през сервиза и да ми кажат дали й има нещо. Щом те се занимават с поддръжаката й значи ще знаят най-добре състоянието й.

Първо искам сервизната книжка. "Такава не можем да открием в момента". Замислих се за момент, ама пусти мерак за тази кола, не се замислих достатъчно ... Казаха да ида по-късно, но още я нямам тази сервизна книжка, а минаха 4 месеца.

Оставям я за пълен оглед, въпреки че трябва да знаят какво й има и си плащам ~80 лв.

След 2 часа ми дават една бележка, на която пише препоръчителна смяна на кормилни щанги и нищо друго. Ремонт около 250-300 лв. Всичко друго по колата е ок. Премислям и решавам, че щом няма проблеми с двигател, скоростна кутия и други, значи ще прежаля още 300 лв. за смяна на кормилни щанги и ще имам нова кола.

Какво става 15 дни след като колата вече е моя. Започва да се чува шум в скоростната кутия. Много слаб и не ми прави впечатление, за да хукна по сервизи и да търся причината.

След още 5 дена отивам в сервиза на Дженеръс Ауто на бул. България, който ми е доста по-наблизо за смяна на кормилните щанги. Казват ми че съм самоубиец, че карам тази кола и било на живот и смърт ремонта на щангите. Казват ми, че има теч на масло около скоростната кутия. Поправям щангите и започвам да се замислям как може да не ми кажат за теча тези от Булвария.

Нямам пари в момента, затова отивам да ми проверят скоростната кутия след още 5 дена, за да разбера какво става с нея. Оказва се, че в скоростната кутия няма грам масло.

Понеже вече бях "клекнал" и загазил реших че ще правя ремонт в сервиза на Дженеръс Ауто. Направиха ми ремонт и ми взеха 1300 лв. Обаче след 15 дена малко преди Пловдив на магистралата скоростната кутия блокира !

Изводите за оторизираните сервизи на ОПЕЛ ги оставям на вас !
Мнението беше редактирано от dkoleshev: 05 март 2010 - 18:00
Отговори

Mery81 снимка Mery81 05 март 2010 - 20:36

Колега, искрено ти съчувствам...само преди няколко дни, ако не бях помислила както теб, щях да направя подобна грешка...и пак в историята е намесена Булвария....
От Дженеръс не ти ли дадоха някаква гаранция?
Отговори

dkoleshev снимка dkoleshev 05 март 2010 - 20:51

От Дженеръс ми дават гаранция само на частите и да я оправят, ако им я закарам. Лошото е, че сега колата е в Хасково. Както и да е ще се оправям :) Мерси за съчувствието !
Отговори

dkoleshev снимка dkoleshev 05 март 2010 - 20:57

Тези в Булвария са се събрали само долна измамническа измет. 100% при прегледа на колата е имало схема с продавача, защото един теч от скоростната кутия не може да не остане незабелязан.
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 05 март 2010 - 20:59

Колега няма Опция да ти дават гаранция само за частите.
Предполагам, че си пазиш Фактурата - Потърси комисията за защита на потребителите и се консултирай - Убеден съм, че са ЗАДЪЛЖЕНИ да поемат гаранция и върху вложения труд. Да не говорим, че тук става въпрос за Официален сервиз. :hahaha:

Дори мисля, че ще трябва да поемат и транспортирането на Автомобила до сервиза им :hahaha:
Отговори

tonkata92 снимка tonkata92 05 март 2010 - 22:43

Би трябвало да има гаранция на труд и части, но без репатриране до сервиза. За съжаление практиката при повечето вносители на автомобили е такава, евентуално ако успееш да се договориш нещо с тях ще е добре. Като цяло един вид гаранция за ремонта е самата фактура с дата, стойност и т.н.
Успех колега, дано по-скоро си оправиш колата!
Отговори

помагащ снимка помагащ 06 март 2010 - 12:10

 dkoleshev, на 05 Mar 2010, 17:41, каза:

Ето една история, ...

Това което трябва да знаеш колега и да ти е полезно е следното , ако имаш фактура и в нея има всичко правилно отразено ( части и труд и не си плащал нищо на ръка ) имаш гаранция на труд и части 2 години ВЪВ ВСИЧКИ ОФИЦИАЛНИ СЕРВИЗИ НА БЪЛГАРИЯ И ЕВРОПА (това го пише най-отдоло на фактурата . Така вдигаш колата и в най-близкия официален сервиз с фактурата и си търсиш гаранцията , в Хасково мисля че беше Поли ауто .Ако имаш още въпроси пиши.
Отговори

Frost снимка Frost 06 март 2010 - 12:27

И ние така преди още със предната Vectra B X20XEV, беше 2004 май че. Отивахме на София и на магистралата изникна някво куче и буф със 100 км/ч... Освен бронята, имаше и някакъв теч, та на влизане се отбихме във сервиза на Опел, не съм сигурен кой е, май Булвария... И там казаха, че радиатора е спукан и трябва да я оставим, но бащата не се нави и си взехме колата. После той като я погледна, тоя теч беше от някво казанче, а на радиатора му нямаше нищо... Сигурно ако я бяхме оставили нямаше и да сменят радиатора, а щяха да оставят същия и да вземат парите... Пробват, ако мине номера... мине.
Мнението беше редактирано от Frost: 06 март 2010 - 12:27
Отговори

dkoleshev снимка dkoleshev 06 март 2010 - 12:44

Значи от Дженеръс Ауто не отказаха ремонта, но трябва да им доставя колата. От Поли Ауто в Хасково вчера са казали, че могат да поемат гаранция само върху частите, но не и върху труда. Сега ако реша да транспортирам колата до София ще ми вземат повече пари, отколкото за ремонта в Хасково :) И в двата случая няма гаранция (поне според мен), че тази скоростна кутия някога ще проработи нормално щом на 2 пъти е била разбивана.

Дали не е по-добре да потърся втора употреба кутия и направо да я сменя, вместо да се занимавам с безумни ремонти, чийто ефект не се знае какъв ще е. Една кутия втора употреба може да излезе дори по-евтино от труда по ремонта в оторизираните сервизи. Ще съм благодарен да чуя вещи коментари по тази дилема :)
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 06 март 2010 - 14:45

 dkoleshev, на 05 Mar 2010, 17:41, каза:

Понеже вече бях "клекнал" и загазил реших че ще правя ремонт в сервиза на Дженеръс Ауто. Направиха ми ремонт и ми взеха 1300 лв. Обаче след 15 дена малко преди Пловдив на магистралата скоростната кутия блокира !

Изводите за оторизираните сервизи на ОПЕЛ ги оставям на вас !


-След като си дал 1 300 лв. и ше оставиш всичко така ??? Причтелче, не ги оставяй да те правят на маймуна.. Ако требва колесар намери, плати на некой да те дърпа до тоя сервиз, ама да те изтрескат толкова пари и да ги оставиш ей така.. :hahaha:
Отговори

m-a снимка m-a 06 март 2010 - 19:02

Съветвам те да пропускаш и СофияАуто.Там как мамат ти е бедна фантазията.Работил съм там.Аз бих им я закарал в Дженеръс и да се оправят.
Отговори

помагащ снимка помагащ 06 март 2010 - 19:17

 dkoleshev, на 06 Mar 2010, 12:44, каза:

Значи от Дженеръс Ауто не отказаха ремонта, но трябва да им доставя колата. От Поли Ауто в Хасково вчера са казали, че могат да поемат гаранция само върху частите, но не и върху труда. Сега ако реша да транспортирам колата до София ще ми вземат повече пари, отколкото за ремонта в Хасково :) И в двата случая няма гаранция (поне според мен), че тази скоростна кутия някога ще проработи нормално щом на 2 пъти е била разбивана.

Дали не е по-добре да потърся втора употреба кутия и направо да я сменя, вместо да се занимавам с безумни ремонти, чийто ефект не се знае какъв ще е. Една кутия втора употреба може да излезе дори по-евтино от труда по ремонта в оторизираните сервизи. Ще съм благодарен да чуя вещи коментари по тази дилема :)

След като не си търсиш парите явно си доста богат ЕВАЛА , твое решение , а за втората употреба ти си имаш , купуваш една стара за 1000лв и утре или след 2-3 месеца се счупи и какво пак си там откъдето си тръгнал но по беден с 1000лв и с няколко нервни окончания по-малко , но решаваш сам не си малък.
Отговори

TurboManiak снимка TurboManiak 05 май 2010 - 19:43

Имах и аз една случка с Булвария Люлин и вече ми беше минало, ама след като има тема да взема да ги черня и аз.

Както следва, малко предистория. При смяна на тропащ шарнир разбрах, че ми е разбита лявата кормилна щанга. Викам ще ги оправя и двете та да си нямам ядове. Купих си ги, смених си ги и после викам ще отида на "марков" сервиз, та да я направят като хората.
Отивам аз на следващия ден във въпросната Булвария и си казвам, ще взема като бял човек да си запиша час. Записвам си аз час за следващата седмица във 2 часа следобед (кой ден беше не помня). Викам му на тоя, приемчик ли е тъпанар ли е, абе колко пари ще ми струва удоволствието? Той ми измрънка (щото беше нещо зает, ма очевидно не с мен) - 32лв. Викам си ОК.
Идвам аз 5 мин преди уговорения час от 2 часа следобед и оставям колата, като съм си оставил и телефона преди това. Оня ми казва (пак зает и се занимава с мен все едно му е между другото) - ходи на кафе някъде и ние ще ти се обадим като стане колата. Викам му добре и си заминавам на кафе.
След 2 ЧАСА КАФЕ взех да се чуда какво аджеба става с тая кола, да няма някакви проблеми, та си вдигнах задника и отивам обратно към тия да видя какво са направили. Влизам аз вътре и какво да видя, на стенда кола, ама не мойта. Викам си, направили са я и съм изпреварил обаждането. Викам му на тоя, идвам за астрата. Оня ... коя астра. След малко се разбираме коя астра и се оказва, че тя още не е стигнала до стенда. Нервирах се ама викам няма да правя скандали, не ми се занимава. След още 20 мин ми вкараха колата вътре, вдигнаха я на стенда и почнаха да се туткат все едно си нямат и хал хабер как се прави реглаж. Този път стоях да ги гледам. Стоях и ги зяпах около ЧАС при което ония (2ма бяха) се туткат и подхилкват (това гледайки ги предполагам, че беше защото на лявата щанга предпазното маншонче го бях хванал със свинска опашка защото там няма никакво място да се вкарат клещи и слагайки металното означаваше преместване на мотора за което в момента нямах време). Накрая единия доиде при мен и ми каза ... Колата ти е удряна, няма как да се направи реглаж!!!!!!!!
Викам му НЯМА КАК ДА Е УДРЯНА. И си поисках разпечатка да вида какво не е наред, при което ми се отговори, че принтера не работи!
Теглих им една майна наум на некадърниците и викам връщайте си ми колата ще си ходя. Отивам да плащам и от там ми казват цена 38лв. Което беше много странно щото предишната седмица бяхме говорили за друга цена. Значи за да няма "ти лъжеш" ще кажа, че случката е от преди 1 година и не съм убеден за цените, но помня че имаше около 5лв разлика.
Заключение.... тръгнах си бесен, със кола дърпаща здраво надясно чиито реглаж бе отнел над 3 часа при което всичко е било уредено една седмица по рано и плащайки цена различна от уговорената.
Още на същия ден отидох във Дияна на южната дъга на околовръстното и там човека като я закачи ми каза "крив ти е левия амортисьор" и компенсира за това така, че колата да върви направо.
След смяната на всичко отидох във Хиид Авто от където съм също много доволен. Там отидох защото някой ми каза, че тяхната машина е много по напреднала от другите (демек по точна), а аз обичам всичко да е направено точно.
Мнението беше редактирано от TurboManiak: 05 май 2010 - 19:44
Отговори

mariaemanouilova снимка mariaemanouilova 11 май 2010 - 12:46

Здравейте,

Имам нужда от спешен съвет и тъй като съм жена предполагате колко много разбирам, но затова пък разчитам на вашата компетентна преценка. Ударих колата която е Опел Астра H, двигател 1.8, модел 2008г., бензин след опис на застрахователя /Дженерали/ за смяна са следните части и то без да са описани ходовите /които следвало допълнително да се опишат в сервиза като се закара колата/: спойлер /дясна част/, решетка в предната броня, халогенен десен, броня, подкалник преден десен, тас предно дясно колело, джанта предно дясно колело, фар преден десен, капак преден, конзила предно дясно и още няколко неща които не мога да разчета. Знам, че има счупена кормилна рейка и изкривен носач вероятно това ще се опише в сервиза.
Имам пълно каско, но доверените сервизи били на София ауто и Булвария, а нашата кола е купена от Дженеръс Ауто и дори гаранцията още не е изтекла. Мислих да използвам услугите на Дженеръс Ауто /имам познат в сервиза и ще я направят бързо пък и съм чела по-добри неща за тях/. Питането ми е някой има ли идея горе долу колко ще излезе ремонта защото в случай че ми възстановяват по фактура парите ще трябва май да отделя между 2000-5000 лв.
Въобще не знам кой сервизда си избера, не искам да се окаже че ще направят само половината неща и после ще се износват гуми ще има течове и т.н. Вярно е - жена съм, но не съм будала и си обичам колата, затова ви моля да ми кажете кое място да избера и колко ще ми струва според вас?
Отговори

Generous_Auto снимка Generous_Auto 02 юни 2010 - 11:04

 mariaemanouilova, на 11 May 2010, 13:46, каза:

Здравейте,


Въобще не знам кой сервизда си избера, не искам да се окаже че ще направят само половината неща и после ще се износват гуми ще има течове и т.н. Вярно е - жена съм, но не съм будала и си обичам колата, затова ви моля да ми кажете кое място да избера и колко ще ми струва според вас?

Приеми един съвет - не се подлъгвай за ремонт по фактури. Вземи си направо възлагателно писмо за сервиз(който си пожелаеш) , като имай в предвид че за гаранционен автомобил е хубаво да се прави само с ОРИГИНАЛНИ резервни части. В сервиз , който НЕ е официален представител не съм 100% сигурен че ще сложат такива. Нямам наблюдения за СофияАуто и Булвария , но предполагам и те слагат само оригинални като нас. Още повече щом имаш познат няма какво да мислиш повече. УСПЕХ с ремонта!
P.S. Всеки уважаващ себе си сервиз ще даде гаранция на ремонта поне 6м. Така че и да има течове и износени гуми винаги може да се направи рекламация.
Мнението беше редактирано от Generous_Auto: 02 юни 2010 - 11:06
Отговори

Generous_Auto снимка Generous_Auto 02 юни 2010 - 11:21

Всъщност сега като проверих май вече я правим тази кола. :mhihi: След жалба и дадено възлагателно писмо.
Отговори

pentolini снимка pentolini 28 юни 2010 - 13:51

Аз пък съм доволен от Булвария. Първия път си закарах колата блъсната и я оправиха супер. Втория път- скапан датчик на коляновия вал. След като си я прибрах колицата отново бях доволен и то много. Два дена след това я закарах на канал да проверя дали датчика е сменян наистина или ме гъбаркат. Сменен си беше. Даже бяха забравили да укрепят кабела със 'свинска опашка', но така или иначе това вече са екстри :newsm05_41: . Все пак сервиза е български, а не немски :mhihi: .
За 'София Ауто' обаче нищо добро не мога да кажа. Преди 2 години закарах колата за оглед на ходовата част и евентуално нещо износено ако има- за смяна. От там ми предписаха около 20-25 позиции да подменя. Замислих се- ми то това си е цялата ходова част. А оня бъстун от другата страна на линията ми вика - ми да,... и задни накладки... (при пробег не повече 50-60 000км).
Та тогава си казах- айде нема нужда! Намерихте си глупак приказки да му разправяте. За последните 3 години съм сменил 2 биалетки само и то по предписание на други сервизи. ..... А за това, че не разпознаха скапан термостат щото духало топло в купето на колата няма да ви разправям, че ме мързи да пиша. Дано аз да съм изключение и да няма други такива жертви, щото цените им хич не са от най-ниските...

поздрави,
Отговори

Berta_z18xe снимка Berta_z18xe 04 август 2010 - 20:53

Ако ще се взима нещо от БГ няма да е!!!!!


ЕЛЕ ПА ОТ ДЖЕНЕРЪС!!!!!!
ЕЛЕ ПА ОТ БУЛВАРИЯ!!!!!!

Бърза справка-чакане от 2 месеца за едни пластмаси и споилер на скромната цена от 1000лв заслужава ли си?!?!?!
Или да звъниш да си издирваш капарото,което НЕ може да ти се върне?!?!?!?!
А в Булвария дори нямат вежди за Астра Г :mhihi:
Бая смешни сме си....за т'ва чеки Мама да ти дойдат частичките от UK и си свиркай...

Поздрави! :mhihi:

P.S.Нищо лично,толко си можем... :mhihi:
Мнението беше редактирано от Berta_z18xe: 04 август 2010 - 20:54
Отговори

Garibaldi снимка Garibaldi 04 август 2011 - 10:26

Ми и аз да споделя:
Колата ми е купувана от Бова, гр. Бургас.
Аз съм от Варна, и по принцип пробвах да ходя в Каргоекспрес- два пъти: да си купя оригинален антифриз и по две кампании. И двата пъти, много зле- никакво внимание, приемчика няма никакво време да разговаря с теб- "елате когато искате". Отказал съм се от тях.

За двете кампании, ходих до Бова-гр.Бургас. веднага ме приеха, казаха отремонтиране 1ч.- така си и беше. Всичко безплатно. Много коректни!!Само положителни отзиви- както на място, така и за разни въпроси по телефона.

Жалко е, че даваш една шапка пари за нова кола, после още една, докато е гаранционна за масла, каско и др. задължителни, и на всичкото отгоре се отнасят с теб зле- говоря за споменатите в горните постове сервизи.

Докога!?
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 04 август 2011 - 12:08

За Булвария - Люлин мога да се изкажа и аз. Пълни нещастници са! 4 дена колата стоя там !!!! Преди няколко години ходих, защото имах проблем с охладителната система. Тествали са електронния модул като са ми надупчили изолацията на инсталацията към него. И доскоро имах проблеми от тази изключителна малоумщина! Повече няма да стъпя там!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg