Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

p0638 Throttle Actuator Range Performance Bank 1

snizz снимка snizz 24 февруари 2015 - 02:28

Здравейте колеги.Доста изчетох и след като не намерих нищо кой знае какво като инфо относно тази грешка,а и в чуждите теми не ми отговориха,реших да пусна нова :helpsmilie: Имах проблем с датчика(Elubao) който отчита положението на дросел клапана,след смяна проблема остана.Колата във високите обороти затваря клапана и Сигнумчето забива муцуната.Понякога и на празен ход затваря клапата еи така щото е решил.Та грешката която излиза е p0638 Throttle Actuator Range Performance Bank 1 и незнам какво означава.Някой ако има на идея как стоят нещата да помага и да дава съвет как да процедирам оттук нататък.Благодарско :beer:
Отговори

snizz снимка snizz 25 февруари 2015 - 00:47

:clap: :clapping:
Отговори

Гостbuko89_* 15 май 2019 - 11:05

Как се оправя тази грешка ? сменяш датчика или купуваш някъкъв емулатор ?със същия проблем съм и аз
Мнението беше редактирано от buko89: 15 май 2019 - 11:06
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 15 май 2019 - 12:03

Ето ти малко инфо да влезеш в час
https://www.obd-codes.com/p0638
Отговори

maniaka снимка maniaka 04 юни 2019 - 19:30

Здравей, датчика с нов ли го смени или втора употреба,втора ръка почти всички са прецакани.Имаш няколко варианта.
1.Купуване на ново-много скъпо(продава се само с цялото тяло)
2.Махане на вакумното маркуче което е вързано към клапата,колата ще работи нормално но ще свети чека най вероятно
3.Разглобяване на датчика и презапояване на спойките на платката(при мен този начин работи)
4.Във Ebay има емулатори за около 100лева които лъжат компа
Мнението беше редактирано от maniaka: 04 юни 2019 - 19:38
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg