Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Преден плафон за осветление на астра Н

4erkezov снимка 4erkezov 31 август 2015 - 20:45

Здравейте колеги,
Имам следния проблем. Монтираха ми аларма, която според монтажника е свързана с предния плафон. Вече ми сменя трета централа, защото алармата се самоактивира непрекъснато и според "майстора" компютъра на колата през определено време си прави самодиагностика и така активира алармата. Моля, ако има някой по-наясно с ел. схемата и софтуера да сподели дали това твърдение е вярно. Благодаря предварително.
Отговори

Жоро снимка Жоро 01 септември 2015 - 09:03

Здравей,
според мен не е невъзможно, защото тези коли имат един куп защити/проверки. Какво общо обаче има теста който се съмнявам, че проверява плафона с алармата. Предполагам той ползва плафона за да разбере кога е отворена врата...

А защо сменя централата, надявасе някоя да е в по-добри отношения с плафона ли?

Каква аларма се опитвате да подкарате? Имаш ли бутони на ключа и някаква аларма? Защо не идеш да ти сложат аларма по CAN, да речем в Равена, нямаш дистанционно и работи. Имам и на Астрата и на Вектрата такава и нямам проблем...
Отговори

4erkezov снимка 4erkezov 01 септември 2015 - 17:43

Точно затова ползва плафона-за да разбере има ли отворена врата. Според него оттам се задейства алармата.След третата смяна на централата алармата ми свири през 20 минути.
Отговори

Жоро снимка Жоро 02 септември 2015 - 10:28

А пробвахте ли да не закачате тази, да я нарека зона. т.е. да не охранявате вратите.

А и в предния пост имам още няколко въпроса...
Отговори

4erkezov снимка 4erkezov 02 септември 2015 - 19:35

Днес ми се обади майстора и ми предлага да свърже сензори за движение и така да охранява купето.
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 03 септември 2015 - 17:00

 4erkezov, на 02 септември 2015 - 19:35, каза:

Днес ми се обади майстора и ми предлага да свърже сензори за движение и така да охранява купето.

Това е добро решение,Италианците го практикуват отдавна.Има обаче един недостатък(ако е ултразвуков датчика).Трябва преди да заключиш колата да изгониш всички мухи от вътре!
Отговори

bat van снимка bat van 03 септември 2015 - 17:22

Здр.Този маЙстор за диоди да е чувал.Масово новите аларми имат токова защита, и ако не е изключена- ще свири та пушилка ще се вдига.
Отговори

4erkezov снимка 4erkezov 03 септември 2015 - 19:28

Последно ми обяснява, че щял да пробва да свърже между алармата и плафона някакъв диод, а токовата защита според него е изключена.
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 03 септември 2015 - 22:13

Виж този линк,ако знаеш Руски.
http://autosiga.ru/e...tsveta-provodov
Отговори

4erkezov снимка 4erkezov 04 септември 2015 - 19:27

Зная руски и мисля, че ще си реша проблема сам. Сърдечно благодаря колега.
Отговори

4erkezov снимка 4erkezov 02 октомври 2015 - 20:01

 4erkezov, на 04 септември 2015 - 19:27, каза:

Зная руски и мисля, че ще си реша проблема сам. Сърдечно благодаря колега.

Значи прочетох внимателно този сайт и няколко други и си свързах сам алармата и сега нямам никакви проблеми със самоактивирането. Сигналите за затворени врати са три сиви кабела и един сиво и бяло за шофьорската врата. Свързах ги през диоди с алармата и всичко си дойде на мястото. За багажнико беше бяло-зелен, свързан с плафона за осветление на багажника. Сега, като отворя врата или багажник алармата се задейства.Благодаря на всички колеги за информацията!
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 03 октомври 2015 - 12:37

Остава и майстора дето е монтирал алармата да се научи да чете в нета!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg