Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Проблем с паленето Astra G 1.6 двигател X16XEL

Гостkill_bill_* 13 ноември 2007 - 11:41

Здравейте колеги,
Имам едно питане към вас, дали някой се е сблъсквал с проблем, като моя, а проблема ми е следния:
Имам Astra G 1.6 benzin Ecotec двигател X16XEL от време на време не мога да запаля, въобще не иска да превърти стартера и след определено време без нищо да съм и правил въртя пак и пали, съмнявам се да не би да е от ключа да има имобилайзер и да се включва при определени обстоятелства, за първи път ми направи този номер още като отидох да я регистрирам и тогава ми направи тази магария. Отидох да я регистрирам и зпочва голямото чакане, редя се минавам стандартната проверката излизам от стенда и започвам да се редя за номерата, но за мое нещастие ме хвана обедна почивка излизам аз качвам се в колата за да я преместя и за моя изненада върта ключа а то не иска и да превърти, но след около половин час умуване пак правя опит и запали. Този номер от тогава ми го прави три пъти. И още едно питане, дали е лошо за този двигател да се пали на буксир, защото като ми направи номера, единственото палене е на бутане или на дърпане.
Благодаря предварително!!! :)
Отговори

PetarV снимка PetarV 13 ноември 2007 - 14:41

Здравей колега кill_bil,
От скоро съм регистриран и това ми е първия коментар ,така че моля за извинение ако нешо не е наред.А ето и мойте виждания относно твоя проблем:

1.Проблм с имобилайзера(ако има такъв -обикновенно имобилайзера е към алармата или е свързан с контктния ключ)
2.Възможно също така е и проблем в комутатора на контактния ключ(незнам дали точно така се казва ).
3.Ако при проява на отказа, автомобила успее да запали чрез бутане(според мойте скромни познания, много от по-новите поколения автомобили не понасят добре палене чрез бутане,дърпане и т.н.) много вероятно проблема да се крие в стартерната верига(или в самия стартер)

Това е от мен за сега.Дано да съм бил полезен.Пиши ако си го отстранил.Успех.
Отговори

batececo снимка batececo 13 ноември 2007 - 14:59

Да не би да ти е паднал акумулатора? Ако превърти едвам едвам... понеже казваш, че:

 kill_bill, на Nov 13 2007, 11:41 AM, каза:

въобще не иска да превърти стартера...след определено време без нищо да съм и правил въртя пак и пали...

може би се зарежда като поработи малко?

Лятото един познат си купи една друга марка 1,6 16V и още на 1 седмица беше, вика ела до Билата, не мога да запаля... Чуваше се едно "ВИУ", на следващия път само леко изчукване. Решихме ей така, за пробва да му дам ток от моята кошница и взе че запали на секундата :bou:
Та виж (понеже казваш, че сега я регистрираш, може джамбазите да са ти сложили стар акум) да не ти е скапан акума. Звучи прекалено лесно за да е истина... Дано да не е по-сложен проблема...
Отговори

Гостkill_bill_* 14 ноември 2007 - 14:42

Благодаря за отговорите колеги все още съм в процес на търсене, сложно е намирането, защото се появява от време на време, затова питам ако някой се е сблъсквал с с проблем като моя да сподели :)
Отговори

Piron45 снимка Piron45 14 ноември 2007 - 17:38

Според мен ако има имобилайзер и причината е от него няма да я запалиш и на бутане. Ако токовете на акомулатора са ти добре остава проблема да е в стартера или оперативната верига на шалтера.
Другата възможност която вероятно ще се окаже е в самия контактен ключ. Много е вероятно поради износване на някоя пластина да не подава винаги напрежение към стартера. Но всичко това трябва да се провери от разбирач. Хайде успех и дано по скоро да откриеш причината, лошото е че това може да се проверява само когато не иска да запали.
:icon_smile:
Отговори

Onlyshits снимка Onlyshits 21 октомври 2008 - 09:09

Същият проблем ми се появи и на мен ..... Един път ми се беше случвало да не запали мисля че като излезнах и е заключих и отново е отключих запали... Преди 2 часа ставам да е запаля да си свърша работата и няма никой братче и с двата ключа пробвах неще и неще ...... някви идея........ Имам и трети ключ който е без чип при него пък като го сложа и дам на контакт с него почва да ми свети индикатора със Светкавичката
Отговори

Banshee снимка Banshee 24 ноември 2009 - 22:09

При мен има подобен проблем ... Контактния ключ (ключалката, по-скоро :) ) май е била разбивана и за да запаля трябва лееекичко да натисна навътре ключа, само тогава прави контакт и завърта стартера (ако натисна по-силно отколкото трябва също не става). Така че, според мен пробвай и с различни положения на ключа , може оттам да е проблема...
Оттам на мен ми идват и разни проблеми с вентилатора и подгрева на задното стъкло (но не и на огледалата, което е странно наистина...) но това вече е друга тема :mhihi:
Отговори

stanley снимка stanley 25 ноември 2009 - 11:50

Колеги, аз съм си правил експеримент, в ключ - а (астра Г x16xel ) има чип и взех че го махнах и пробвах да запаля, запалих колата, мотора заработи и след две-три секунди изгасна и започна да мига някаква жълта лампа на таблото, при втори опит да запаля, стартера си работеше нормално но като че ли подаването на горивото беше прекъснато.
Отговори

stefan_suny снимка stefan_suny 25 ноември 2009 - 18:32

Фабричния имобилайзер (пък и алармите, ама зависи сигурно кой ги слага) не възпрепятства въртенето на стартера, а не подава бензин(помпа, дюзи) и/или ток(свещи). Възможни са следните пичини: контактора на ключа(износване), стартер, лоши връзки по кабелите.
Лоши връзки освен кабелите към стартера включва и кабелите към акумулатора - ако са сулфатирали контактите на акумулатора при завъртане на ключа в положение "стартер" всичко угасва, ако е така само се почистват и готово. Ако е от другите ... вероятно трябва да го види майстор , че трябва канал и малко познания и инструменти в областта "стартери"
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg