Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Кормилната рейка прокапва хидр. масло на Opel Vectra B

Vlado снимка Vlado 12 септември 2009 - 23:47

Кормилната рейка прокапва хидр.масло най вероятно от семерингите ,казаха ми че имало добавка подобна на тази която запушва течове в радиаторите само че за хидравликата !Някой ползвал ли е такова нещо ? И каде може да се намери и на коя фирма ?
Отговори

Dracula1 снимка Dracula1 13 септември 2009 - 08:15

НЕ знам за добавки колега но ще ти кажа че това е доста сериозен проблем.На братовчед ми на същата вектра така прокапа капеше капеше по мъничко и все доливаше масло и накрая докато не експлоадира цялата рейка на един булевард двамата бяхме даже и пак почна трудно да се върти и тъкмо слязахме и гледаме 1 локва масло под колата и целия двигател на пръски масло.И накрая смени цялата рейка защото проблема не е бил в уплътнение нещо и става само за рециклиране има тука фирми които ги ремонтират ама по-евтино му излезе 2ра ръка от моргата здрава и сега си върви идеално.Не искам да те плаша просто ти казвам реалността каква е.Затова предпрееми нещо да си я оправиш докато не е гръмнала.При тебе не зная може нещо уплътнение да е или семерингче нещо мъничко да е но я дай да ти я оправят.По принцип майстора каза че това било хроничен проблем на тези вектри и неговата със сигурност не е 1вата гръмнала.




Поздрави!
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 13 септември 2009 - 13:55

Това, което си мислиш за добавката в Хидравличното Масло е крайно несериозно...
Вариантите са Три:
- скъпоструващ ремонт с гаранция
- подмяна с нова
- подмяна с втора употреба

Сам избери кой от тях е най-удачен за теб. Пак казвам - вариант с добавка НЯМА. Няма добавка, която да излекува скъсан семеринг :newsm05_41:
Отговори

gujo78 снимка gujo78 13 септември 2009 - 13:57

Най добре направо рейка втора употреба.Защото още не съм видял рециклирана рейка да издържи повече от няколко месеца .....
Отговори

Dilian Kolev снимка Dilian Kolev 13 септември 2009 - 14:51

Аз съм на същото мнение като по-горния пост на колегата от личен опит- 2 пъти правих рейка - 1-вия път изкара 1 месец , втория път 2 месеца и сега съм с рейка от моргата, даже по-ефтино от колкото ми взеха за рециклирането.Старата рейка съм я захвърлил в гаража.
Отговори

Peshotiger снимка Peshotiger 13 септември 2009 - 15:22

Че за един семеринг цялата рейка ли се сменя???
Отговори

Dracula1 снимка Dracula1 15 септември 2009 - 06:30

Еми не може да се рецклира то това се казва рециклиране да се сменят гумички,семеринги и тн. но както казаха колегите не държи по много 
Отговори

Peshotiger снимка Peshotiger 15 септември 2009 - 07:48

А как се разбира, че рейката от моргата е здрава?
Тя също може да протече след 50 км. примерно :newsm05_41:
Отговори

Dracula1 снимка Dracula1 15 септември 2009 - 14:52

Еми от моргата всичко си е на късмет.Гледаш я дали има омаслявания по нея(макар че като иска собственника да я продаде ще си я измие нормално да няма омасляване.Също може да гледаш за видими дефекти като пукнатини изгорели гумички и тн.Вярно най-добре е новата но цената е просто безумна.На братовчед ми е 2ра ръка от моргата но засега държи здрава си е не е протекла отново.
Отговори

vectra_rules снимка vectra_rules 15 септември 2009 - 19:59

Колеги незнам къде сте си правили рейките, но аз карам с рециклирана (където трябва, при наистина доказани професионалисти!) и нямам никакви оплаквания. Кара вече година, в километри към 7к (минати са предимно предишните 4 месеца..). За мен единствения сигурен вариант е да се рециклира рейката. Преди да я занеса да ми я рециклират пробвах сам да я поправя - неуспешно поне 3 пъти. Течеше по 1л масло (демек цялото в системата :newsm05_41: ) за около 2мин по часовник. След към 100лв в хидравлично масло ми изби кочината и се занасям при арабите на "Симеон" за втора ръка. И тука беше цял филм - предлагат ми обикновенни всякакви, а на мен ми трябва къса за вектра ХЕ. Сигурно няма да излъжа ,ако кажа че към 7 часа съм прекарал там и разултата следния : "ако иска рейка плати капаро и я свалят от калибра до 2 дни.."?!? За цената - при условие,че мойта беше вече свалена за пореден път - разлика 10лв с рециклажа... Теглих една голяма на арабите и по-голяма на мене си, че 2 месеца се праа на циганин и хоп на другата седмица ми я направиха за няма и 2 часа.. ако щете вярвайте. Не правя реклама на никой, но казвам моя опит какъв е. За колегите , които казват че им изкарвала рециклирана по 2 месеца - ще ги попитам кой квартален майстор пак преебава хората наред :mhihi: . Найстина в общия случай втора ръка сигурно ще ти излезе по-евтино.. ама на мен по-евтиното ми излезе двойно (само в маслото дето разпилях на паркинга в "опити"). Аз мойта рейка я карах в ТУ-София при инж. Андровски. Излезе ми по-евтино защото сам си я бях свалил предварително, но може да им откараш и колата, но си със поне 100 лв нагоре в цената. Всеки сам си решава, но все пак исках да споделя горчивият си опит. Дано съм бил от полза. :kuku:
Мнението беше редактирано от vectra_rules: 15 септември 2009 - 20:01
Отговори

Peshotiger снимка Peshotiger 15 септември 2009 - 20:09

 vectra_rules, на 15 Sep 2009, 08:59 PM, каза:

Аз мойта рейка я карах в ТУ-София при инж. Андровски. Излезе ми по-евтино защото сам си я бях свалил предварително, но може да им откараш и колата, но си със поне 100 лв нагоре в цената. Всеки сам си решава, но все пак исках да споделя горчивият си опит. Дано съм бил от полза. :newsm05_41:

А самото рециклиране колко пари ти излезе?
Отговори

Ник.опел снимка Ник.опел 16 септември 2009 - 09:12

Рециклирането на една рейка не е само подмяна на семеринги и гумички, това е доста сериозен ремонт свързан с машини, които не всяка работилница има. За пример ще дам, че се шлайфа пръта (истинската рейка в кормилната рейка) "Рециклирането" под формата на подмяна на семеринги и т.н. си е чист пладнешки обир и ефекта е съответно краткотраен. Демонтажа на рейката при Вектра Б е доста сложен и е добре да си намериш човек, който да ти извърши истинско рециклиране. Ремонта в Пловдив излиза от 100 до 150лв и то само на рейката. Ако се наложи и ремонт на шарнирните съединения на чупищтите рамена (щангите към накрайниците) се плаща допълнително. Според мен купуването на хидравлична рейка от моргата, с оценка по външен вид си е риск за лична сметка. Никой няма да ти върне парите след седмица или месец, ако в момента на монтажа всичко е наред. Ако ми се наложи, не бих си купил от моргата а ще си я рециклирам.
Мнението беше редактирано от Ник.опел: 16 септември 2009 - 09:14
Отговори

pacy4 снимка pacy4 16 ноември 2009 - 18:41

И на моята Астра Г х20хеv едишън 2000 рейката прокапа. Искат ми 100 лв за разглобяване/сглобяване и още 300 лв.за рециклирането й/ което ще стане в София/. Цената нормална ли е? Някой зане ли колко стурва нова рейка ? От Ст.Загора съм.
Отговори

blagom снимка blagom 16 ноември 2009 - 23:23

не е важно колко точно струва, а как и къде ще ти е направят. със сигурност цената за рециклажа е нагоре. нали и те трябва да изкарат нещо. макар, че темата е на 2 месеца ще се включа, защото не съм съгласен. част втора употреба си е чисто и просто хвърлени пари на вятъра. тая рейка дето ти е продават е на км. и е работила точно колкото твоята. за гърмящите рейки искам да кажа, че моята тече от както съм я взел - почти 4 г. ще стане. цялата рейка е омазана, обаче съм долял не повече от 1/2 л. и мисля да е карам засега така.

между другото си проверих във файлчето - писал съм че рециклирането на рейката е около 150лв.
Мнението беше редактирано от siegfrid: 17 ноември 2009 - 20:59
Отговори

IvanGrigorov снимка IvanGrigorov 17 ноември 2009 - 17:11

 pacy4, на 16 Nov 2009, 18:41, каза:

И на моята Астра Г х20хеv едишън 2000 рейката прокапа. Искат ми 100 лв за разглобяване/сглобяване и още 300 лв.за рециклирането й/ което ще стане в София/. Цената нормална ли е? Някой зане ли колко стурва нова рейка ? От Ст.Загора съм.

До колкото ми е известно на Астра Г и се монтира ел.хидравлична помпа. Така че те съветвам да си оправиш рейката. Защото помпата ти 1/3-та от колата. :icon_wink2:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg