Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Вектра А

kosama снимка kosama 30 октомври 2010 - 21:19

Вчера ходих да сменят съединителя на Вектрата. Но като сглобиха всичко и регулираха педала стана това: Когато колата е угасена скоростите влизат без проблем, но когато работи влизат трудно и ти когато вдигна по-високи обороти, като първа много рядко влиза, втора и трета са най-вече проблемните, 4-та и 5-та почти добре а задна невъзможно, само когато колата е изгасена.
От сервиза ми казаха да покарам известно време понеже съединителя трябва да улегне и ако има проблеми пак да отида при тях. Попринцип само там ходя да ми правят колата и досега не съм имал проблеми с тях.
Да вметна само, че стария съединител беше тотално заминал. :love_opel:
Вектра А 2.0i 115hp
Мнението беше редактирано от kosama: 30 октомври 2010 - 21:20
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 31 октомври 2010 - 08:42

Регулирахте ли жилото на съединителя?
Отговори

kosama снимка kosama 31 октомври 2010 - 10:04

 Rosen Popov, на 31 Oct 2010, 8:42, каза:

Регулирахте ли жилото на съединителя?



Всякакви положения пробвахме и това което е в момента беше най-доброто, като педала стои малко по-високо и ми казаха че с времето съединителя ще улегне и ще го свалим още малко педала.
Мнението беше редактирано от kosama: 31 октомври 2010 - 10:05
Отговори

iwanov снимка iwanov 31 октомври 2010 - 14:10

Незнам за какво "улягане" ти говорят. Аз моя си го сменях сам и като затворих колата си беше кукличка въобще нямах никакви проблеми със скорости и там още каквото се сетиш. Като регулирах жилото и от самото тръгване всичко си беше ОК и така си е и до сега. :love_opel:
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 31 октомври 2010 - 18:39

Аз да потвърдя, че няма такъв филм като улягане на съединителя! Има си контролно разстояние на хода на педала, по което се прави регулировката му-138мм + – 7мм. Разстоянието се мери по права линия между центъра на волана и педала на съединителя (пуснат и натиснат).Педала трябва да стои ниско, а когато се износи съединителя се вдига. Нещо те мингьосват.
Успех!
Отговори

kosama снимка kosama 31 октомври 2010 - 18:48

Утре отивам пак при майсторите.
Отговори

kosama снимка kosama 31 октомври 2010 - 20:48

Абе момчета да не би да има проблеми с маховика или вече започвам да си измислям.
Сега се сетих че при сглобяването нещо оста която влиза посредата нещо заяждаше дали проблема може да е и в нея.
Отговори

kosama снимка kosama 02 ноември 2010 - 09:45

Сутрина ходих до сервиза и го оправиха, вече всичко е наред.
Благодаря на отзовалите се. :mhihi:
Отговори

iwanov снимка iwanov 02 ноември 2010 - 14:49

 kosama, на 02 Nov 2010, 9:45, каза:

Сутрина ходих до сервиза и го оправиха, вече всичко е наред.
Благодаря на отзовалите се. :mhihi:

Ако не е тайна от къде беше проблема ? :mhihi:
Отговори

kosama снимка kosama 02 ноември 2010 - 18:08

 iwanov, на 02 Nov 2010, 14:49, каза:

Ако не е тайна от къде беше проблема ? :mhihi:


Ами не ми показа, но ми каза че някаква пластина се била изкривала и затова така се получило, незнам колко е вярно, но поне ми се извини че ме е разкарвал. :mhihi:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg