Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Проблем с ел .инсталацията

balimez снимка balimez 11 октомври 2012 - 06:17

+Колеги,имам следния въпрос:Щом запаля фаровете и колата ми спира,губи мощност и не може да запали,щом изключа фаровете и всичко си идва на мястото.При включени фарове всички лампички на таблото ми светят,макар и ключа да е изваден от гнездото и когато поисках да извадя минуса от акумулатора ми прескача искра между ключа за отвиване на гайката и минуса.Колата е Опел Астра,комби,1,6 моно.Мерси предварително на отзовалите се :)
Отговори

Zdravkicha снимка Zdravkicha 11 октомври 2012 - 06:25

Това ми прилича на повреден клеморед на контактния ключ.
Отговори

Georgi - Plovdiv снимка Georgi - Plovdiv 11 октомври 2012 - 07:29

По скоро някаква маса има откачена. През контактния ключ не минава нищо за фаровете. Провери при загасена кола и пуснати фарове с волтметър спряму акумулатора купето и двигателя какво показват.
Отговори

balimez снимка balimez 11 октомври 2012 - 09:02

Значи,при изключен и изваден контактен ключ всички лампички по таблото светят,но не ярко,а на 50% примерно,а като е изклю4ен ключа за фаровете-не светят.Пали от раз, когато е с вкл. фарове-не ще.Ще отида след малко да видя масата на акумулатора към коша дали не е корозирала,дали кабел към фаровете не дава на късо,ще проверя и с волтметъра,да видим какво ще излезне .Забелязал съм,че оставя ли я за пове4е от седмица без да я карам и все някакъв дефект изниква:))
Отговори

balimez снимка balimez 12 октомври 2012 - 11:09

Мерси и на двамата :)!Оказа се липса на 0.Явно много слабо е допирала поради наслояване на патина върху медта и когато вклю4а фаровете,колата остава като без ток или пък както ако ти свърши бензина,забива директно!Извадих клемата на минуса от акумулатора,изчистих с шкурка добре,намазах леко с грес,отвъртях я и от купето,там бе добре,нямаше ръжда и патина,но пак го из4истих и намазах с грес.Сглобих го,врътнах,запалих и с трепет пробвах фаровете,НО ПРОБЛЕМ,...Проверих и зареждането-на 13,7-13,8 при загасени фарове,при светнати отива на13,3-13,4 до и 5.Не знам дали е добре или зле,но това е .

Още веднъж- мерси за бързата реакция и верните насоки!Да сте живи и здрави 100г.
Мнението беше редактирано от balimez: 12 октомври 2012 - 11:12
Отговори

Georgi - Plovdiv снимка Georgi - Plovdiv 12 октомври 2012 - 11:20

предполагам че това замерване го правиш директно на акумулатора. провери го пак само че минусовото пипало на уреда го закачи на двигателя. Кажи там колко е?
Мнението беше редактирано от Georgi - Plovdiv: 12 октомври 2012 - 11:20
Отговори

CH_M снимка CH_M 12 октомври 2012 - 11:33

Имаш и още една маса, от клемата на акумулатора до скоростната кутия-огледай и нея за окиси и най вече кримпването на кабела с кабелната обувка.Ако е зеленясало - зацистване на проводника и калайдисване към обувката.
Също и силовия кабел от генератора до шпилката на стартера и от там до клемата на акумулатора ...същите процедури с калайдисването ако се налага.
След това мери пак и дай показанията на мултицета ....
Отговори

balimez снимка balimez 13 октомври 2012 - 14:51

Имам още 2 маси,едната отива до скоростната кутия,зачистих ги и тях и ги завъртях към болта за купето.Замерих днес напрежението както ми казахте,към двигателя и към скоростната кутия.Едно и също е 13,5-13,7.Видях обаче,че другия кабел с 0 идва до генератора и е корозирал,но няма нужния инструмент за да го отвия и за да натегна после ремъка.Ще го направя и това тез дни и ще зачистя и силовиа кабел идваш от генератора,предполагам,че е за профилактика,защото няма гумен предпазител,а е оставен просто така.Мнооооого мерси за насоките :)
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg