Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

притягане на главата

дидо сз снимка дидо сз 28 юни 2010 - 22:48

здравейте колеги!наложи ми се ремонт на главата и смяна на гарнитурата и т.н.!колата е астра G 17DTI 2000 г!та,въпроса ми е-трябва ли да се притегнат болтовете на главата след определен брой километри.болтовете са чисто нови,майстора дето я прави каза че няма нужда от тази процедура.Гарнитурата е Виктор Ренц,цялата е метална.Благодаря предварително :newsm05_41:
Отговори

Росен Желев снимка Росен Желев 28 юни 2010 - 23:05

Нищо няма да притягаш.
Отговори

nedyalkov снимка nedyalkov 29 юни 2010 - 19:19

 дидо сз, на 28 Jun 2010, 23:48, каза:

здравейте колеги!наложи ми се ремонт на главата и смяна на гарнитурата и т.н.!колата е астра G 17DTI 2000 г!та,въпроса ми е-трябва ли да се притегнат болтовете на главата след определен брой километри.болтовете са чисто нови,майстора дето я прави каза че няма нужда от тази процедура.Гарнитурата е Виктор Ренц,цялата е метална.Благодаря предварително :newsm05_41:



Като минеш определени километри изчакай да видиш дали ти харчи масло, защото аз преди време имах бензинов автомобил, който преди основния ремонт не ми харчеше грам масло а няколко хиляди след това започна да ми харчи и тогава майстори ми казаха, че задължително трябвало да се притегнат болтовете.
:icon_wink2:
Отговори

IvanGrigorov снимка IvanGrigorov 29 юни 2010 - 22:49

Колега говориш на изуст, и не помагаш на колегата(автора). Погледни и кажи къде пише стягане след 1000км.

Има си сервизна информация по въпроса!!!
Публикувано изображение
Мнението беше редактирано от IvanGrigorov: 29 юни 2010 - 22:52
Отговори

tenov снимка tenov 13 ноември 2010 - 18:00

 IvanGrigorov, на 29 Jun 2010, 22:49, каза:

Колега говориш на изуст, и не помагаш на колегата(автора). Погледни и кажи къде пише стягане след 1000км.

Има си сервизна информация по въпроса!!!
Публикувано изображение


Нали за тази цел са динамометричните ключове!!! Като сглобяваш стягаш с ключа и забравяш!
Дано съм бил полезен... :devil-smiley-019:
Отговори

ivan todorov снимка ivan todorov 13 ноември 2010 - 18:46

изобщо не се притяга колега нищо ,свалял съм не много но поне 10 глави че и повече ,след поставянето с динамомертичен клю притягаш поне аз първо на един натиск след 1 час на следващия и ако се наложи пак ,притягаш докато се чуе пук и още 45 градуса но да знаеш стягай плавно ЗАДЪЛЖИТЕЛНО без да прехапва и после няма да имаш нинакви проблеми и няма нужда от никакви притягания .
Успех и дано съм ти бил полезен
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg