Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

гаснене

nemisleshtiq снимка nemisleshtiq 01 юни 2011 - 22:14

Колеги значи от известно време имам 1 проблем спирам гася колата а тя претриса и тогава гасне смисъл продължава да работи и след това като я паля върти много и тогава пали а понякога няма проблем , днес ми направи впечатление че след като не искаше пак да гасне докато върях да запали мърдаше стрелката на оборотомера на диагностика показва че всичко е ок . Ако някой може да ми помогне ще съм много благодарен.
Отговори

dinio84 снимка dinio84 01 юни 2011 - 23:44

Привет колега, при мен се беше получило същото нещо когато един пишман газаджия ми беше затегнал бронзовия винт на изпарителя. Незнам защо се получава така, но при така затегнат винт вградения клапан остава блокиран и колата нито палеше като хората нито гаснееше. Ако все пак имаш газова де, погледни този винт - ако е затегнат до край при запален мотор развивай леко докато клапана изщрака. Дано съм ти бил полезен.
Мнението беше редактирано от dinio84: 01 юни 2011 - 23:45
Отговори

nemisleshtiq снимка nemisleshtiq 02 юни 2011 - 07:28

Нямам газ колега но все пак благодаря. :)
Отговори

keymaker снимка keymaker 02 юни 2011 - 07:30

Получава се детонационно горене най често при коли с газови уредби се наблюдава за целта се издирва клапана за изпаренията от резервоара(той обикновено е около възд.филтър)и му се откача кабела правят се тестове дали има ефект и в масовия случай си остава изключен,което не вреди на колата по никакъв начин.
въпросното детонационно горене е много вредно за мотора,уврежа много сериозно лагерите,дори съм виждал счупена биела,скъсани болтове на биелата,изпъснала резба на шпилка за пета на основен лагер(съответно вала е крив).
Отговори

nemisleshtiq снимка nemisleshtiq 02 юни 2011 - 07:51

А пропуснах да ви кажа най интересното че като натискам спирачка като гася колата няма проблеми колкото и странно да звучи . Вече направо незнам къде да го търся проблема
Отговори

dinio84 снимка dinio84 02 юни 2011 - 09:55

Друго което се сещам е за свещи с неподходящо топлинно число - мисля че като бяха с по-ниско от колкото трябва се получават детонациите които е описал колегата keymaker.
Отговори

V. Petrov снимка V. Petrov 02 юни 2011 - 12:21

Имах едно Рено 19 1,7 бензин. Когато загрееше повече направо нямаше гасене, бачкаше като дизел. Нлагало се е да включвам на скорост и да пусна рязко съединитела за да угасне. Не разбрах причината, явно мотора си бше много издухан. Дано не е това причината при теб.
Мнението беше редактирано от V. Petrov: 02 юни 2011 - 12:22
Отговори

vladkata снимка vladkata 02 юни 2011 - 14:28

А пък може и от контактния ключ да е тръгнал да се прецаква при мене не гаснеше въобще махам ключа колата си работи . :icon_wink2:
Отговори

nemisleshtiq снимка nemisleshtiq 02 юни 2011 - 14:51

Сменен е контактния ключ е. Мотора определено не е издухан . Свещите са нови и са този мотор и с други съм пробвал но няма резултат.
Отговори

детеборе снимка детеборе 02 юни 2011 - 16:57

А дали пък колегата няма отечка.Щом натиска спирачката и гасне може да е от крушки или нарушена изолация на проводниците.
Отговори

imco1 снимка imco1 02 юни 2011 - 18:53

 nemisleshtiq, на 02 юни 2011 - 07:51, каза:

А пропуснах да ви кажа най интересното че като натискам спирачка като гася колата няма проблеми колкото и странно да звучи . Вече направо незнам къде да го търся проблема


Здравей колега, имаше вече тема за такъв проблем (гаснене само при натиснат педал на спрачката). Потърси я - по спомен проблема беше свързан нещо със задните светлини. Не помня подробности вече, но си провери крушките, куплунгите на задните светлини, между металните шинички в самите светлини се образува гадна патина...

Дано да съм ти помогнал. Поздрави!
Мнението беше редактирано от imco1: 02 юни 2011 - 18:55
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg