Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Смяна радиатор на климатика - КЪДЕ ?

mitnicharia снимка mitnicharia 01 август 2011 - 08:55

След дълго търсене най-после се сдобих с радиатор за климатика втора употреба, свален от Астра Бертоне турбо.
Та сега въпроса е къде да го сменя... някой ако има впечетления моля да ми препоръча майстор за климатици, който може да ми го смени, да тества системата и да ми зареди фреон разбира се.
Филтър дехидратора не знам дали да го сменям, не ми се купува нов (поради ограничени финанси разбира се), но моля за мнения дали е необходима смяна на този филтър. На практика сега имам два използвани филтъра - един от стария ми радиатор, който е на колата в момента, и един от този радиатор, който купих и се надявам поне единия да е читав все още.
Аз съм от Младост (София) и ми се иска някой читав майстор в този район да намеря, а не да се разкарвам чак до Горна Баня, тъй като нямам много време :(
Отговори

vankata_nedel4ev снимка vankata_nedel4ev 04 август 2011 - 18:16

По принцип филтъра се води консуматив. Ако не си сигурен колко са дърти старите ти 2 филтъра по-добре вземи нов
Отговори

slav40 снимка slav40 07 август 2011 - 19:45

Kaто цяло е по-лесно да смениш радиатора на климатика отколкото филтъра му :biggrin: .Сваляш бронята( 4 винта май бяха) Развиваш винтовете перката и я сваляш след това на радиатора (2 винта отгоре и отдолу от ляво като застанеш пред него има 3-ти винт с гумено уплътнение).Развиваш ги и там има 1 гумено пръстенче(най-добре като го свалиш отиди в някой магазин за авточастии си вземи ново,защото съ сстарото може да изпуска фреон).Сглобяваш по обратния ред и спестяваш 60 лв за смяна на радиатора. То е елементарна работа. Филтъра го смени(10 лв е).А ако евентуално след смяната на радиатора пак ти изпуска от гуменото пръстенче като отидеш на майстор за климатика той ще ти го оправи за 10 лв ,а не за 60 със цялата смяна.Вземи се в ръце и като не ти се дават пари по майстори си го смени сам,няма нищо сложно.
Мнението беше редактирано от slav40: 07 август 2011 - 19:46
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg