Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Astra H - ECU MT35E and ECU MT35E 2.3

Agenta_rz снимка Agenta_rz 12 май 2019 - 21:56

Здравейте,
възможно ли е да се замени ECU MT35E (12230740) със ECU MT35E 2.3 (55561172)? И двете са от Astra H Z16XEP, но различни години.
Някой знае ли каква е разликата м/у двете?
Отговори

steve b снимка steve b 13 май 2019 - 14:07

Възможно е да се замени . Най добре е да се препрограмира предварително .
Отговори

rocket_strike снимка rocket_strike 14 май 2019 - 15:44

Здравей колега,

MT35E от коя година Астра Н е? Какъв изпълнение е (Club,Design,Elite и т.н)? Софтуерни промени правени ли са от периода в който притежаваш автомобила? Car-pass имаш ли? Имоболайзер сменян ли е, нов ключ "обучаван" ли е?
MT35E 2.3 почти същите въпроси (без имоболайзера), но най-конкретно ме интересува дали имаш Car-pass? От работещ автомобил ли е смъкнат? Автомобила бил ли е наводняван (може и глупаво да ти се стори, но питам)? Ако не знаеш добре историята на автомобила, не бих взел модула.
Накратко има разлики и доста прилики. Също така ако вземеш от Vauxhall модул от Англия (или от морга в БГ) има си няколко съществени разлики. Сваля се модула, поставя се на станция и се започват промените. Възможност има за промяна, стига да имаш време (и втори автомобил :D, докато е готов модула от модификации).

Питам, те тъй като има възможност за програмиране и експлоатация.
Мнението беше редактирано от rocket_strike: 14 май 2019 - 15:45
Отговори

помагащ снимка помагащ 14 май 2019 - 19:34

 rocket_strike, на 14 май 2019 - 15:44, каза:

Здравей колега,

MT35E от коя година Астра Н е? Какъв изпълнение е (Club,Design,Elite и т.н)? Софтуерни промени правени ли са от периода в който притежаваш автомобила? Car-pass имаш ли? Имоболайзер сменян ли е, нов ключ "обучаван" ли е?
MT35E 2.3 почти същите въпроси (без имоболайзера), но най-конкретно ме интересува дали имаш Car-pass? От работещ автомобил ли е смъкнат? Автомобила бил ли е наводняван (може и глупаво да ти се стори, но питам)? Ако не знаеш добре историята на автомобила, не бих взел модула.
Накратко има разлики и доста прилики. Също така ако вземеш от Vauxhall модул от Англия (или от морга в БГ) има си няколко съществени разлики. Сваля се модула, поставя се на станция и се започват промените. Възможност има за промяна, стига да имаш време (и втори автомобил :D, докато е готов модула от модификации).

Питам, те тъй като има възможност за програмиране и експлоатация.

що за смешно мнение НОТАРИАЛЕН АКТ ИМАШ ЛИ КРЪЩЕЛНО и т.н.
какво значение има изпълнението софт промени ключове и т.н.
с няколко думи става програмира се софтуера кодовете се изчитат и се конфигурира .
а за РЕКЛАМАТА в мнението нека кажат админите .
Отговори

Agenta_rz снимка Agenta_rz 14 май 2019 - 22:48

 rocket_strike, на 14 май 2019 - 15:44, каза:

Здравей колега,

MT35E от коя година Астра Н е? Какъв изпълнение е (Club,Design,Elite и т.н)? Софтуерни промени правени ли са от периода в който притежаваш автомобила? Car-pass имаш ли? Имоболайзер сменян ли е, нов ключ "обучаван" ли е?
MT35E 2.3 почти същите въпроси (без имоболайзера), но най-конкретно ме интересува дали имаш Car-pass? От работещ автомобил ли е смъкнат? Автомобила бил ли е наводняван (може и глупаво да ти се стори, но питам)? Ако не знаеш добре историята на автомобила, не бих взел модула.
Накратко има разлики и доста прилики. Също така ако вземеш от Vauxhall модул от Англия (или от морга в БГ) има си няколко съществени разлики. Сваля се модула, поставя се на станция и се започват промените. Възможност има за промяна, стига да имаш време (и втори автомобил :D, докато е готов модула от модификации).

Питам, те тъй като има възможност за програмиране и експлоатация.

Здрасти,
MT35E и на Astra H 2004г., мисля че e Elegance. Ако под промени на софтуера се разбира, препрограмиране на дневните светлини, добавяне на круиз контрол, развеждане на оригиналното аудио или общо взето каквото може да се променя с Op-Com, да правени са промени, в противин случей не. Имам Car-Pass. Доколкото знам е оригиналния имобилайзер. Обучени са два ключа, с колкото и разполагам (оригиналните са).
MT35E 2.3 от работещ автомобил е свален. Car-Pass е наличен. Друга информация не ми е известна.
Имам възможност да го взема от БГ от Германия или от Англия, като от БГ естествено цената е най-висока и произхода мисля е най-съмнителен.
Промените по новото ECU смятам да се правят намясто, направо на колата. Предполагам, че щом ще разполагам с пин кога на новото ecu няма да имам други проблеми. Всичко друго би трябвало да е конфигуриране към дадената кола.

 помагащ, на 14 май 2019 - 19:34, каза:

що за смешно мнение НОТАРИАЛЕН АКТ ИМАШ ЛИ КРЪЩЕЛНО и т.н.
какво значение има изпълнението софт промени ключове и т.н.
с няколко думи става програмира се софтуера кодовете се изчитат и се конфигурира .
а за РЕКЛАМАТА в мнението нека кажат админите .

Имам и НОТАРИАЛЕН АКТ и КРЪЩЕЛНО :)
И според мен няма значение изпълнението на колата, то се конфигурира (активират/деактивират отделните модули) за дадената кола. Друг е въпроса, дали в по-новата версия (MT35E 2.3), освен допълнителните опции които ще има, дали няма да е премахнато нещо?
Затова и питах дали знае някой, какви са разликите в различните firmware-и.
Отговори

rocket_strike снимка rocket_strike 15 май 2019 - 08:18

Здравейте,

Колега @помагащ, мое мнение, че когато се подменя ЕСU модул е необходима цялата информация, която е налична. Пробвай се от Астра Класик 2006 със Z16XEP да сложиш и да направиш дадени настройки с Оп-Кома само за да сложи на Астра Н (Не се заяждам, но има много тънки особености, които знаеш, че трябва да са както трябва). Пример също така, когато поръчаш от Англия, дано не ти се изпратят от Астра Н Police/Elite изпълнение. Как си сигурен, че са ти изпратили ECU модул за твоя автомобил. Добре ще направиш промените на иммо-то с CarProg-a... След това, какво следва? Да, не въобще нужно ЕCU-то да се сваля. Как си сигурен, че всичко ще е наред? Да не би да копираш/поставяш flash файла с MPPS/KESS и да смяташ, че всичко е наред (където ECU-то трябва да е свалено)?
Не си правя РЕКЛАМА, не съм написал дори, че искам да се занимавам с конкретния автомобил. Написах му информативно, че има възможност за подмяна има стига да има "НОТАРИАЛЕН АКТ" и "КРЪЩЕЛНО". Колкото повече информация за частите от автомобила донор, толкова по-добре. Също така от моя опит, когато сваля ECU модула ми отнема повече време, затова човек трябва да има втори автомобил или друг транспорт за да извършва дневните си нужди, докато не съм готов.
Не са мои нервите, както и парите, ако нещо се обърка.

Успех със смяната!
Мнението беше редактирано от rocket_strike: 15 май 2019 - 08:19
Отговори

помагащ снимка помагащ 15 май 2019 - 20:09

 rocket_strike, на 15 май 2019 - 08:18, каза:

Здравейте,

Колега @помагащ, мое мнение, че когато се подменя ЕСU модул е необходима цялата информация, която е налична. Пробвай се от Астра Класик 2006 със Z16XEP да сложиш и да направиш дадени настройки с Оп-Кома само за да сложи на Астра Н (Не се заяждам, но има много тънки особености, които знаеш, че трябва да са както трябва). Пример също така, когато поръчаш от Англия, дано не ти се изпратят от Астра Н Police/Elite изпълнение. Как си сигурен, че са ти изпратили ECU модул за твоя автомобил. Добре ще направиш промените на иммо-то с CarProg-a... След това, какво следва? Да, не въобще нужно ЕCU-то да се сваля. Как си сигурен, че всичко ще е наред? Да не би да копираш/поставяш flash файла с MPPS/KESS и да смяташ, че всичко е наред (където ECU-то трябва да е свалено)?
Не си правя РЕКЛАМА, не съм написал дори, че искам да се занимавам с конкретния автомобил. Написах му информативно, че има възможност за подмяна има стига да има "НОТАРИАЛЕН АКТ" и "КРЪЩЕЛНО". Колкото повече информация за частите от автомобила донор, толкова по-добре. Също така от моя опит, когато сваля ECU модула ми отнема повече време, затова човек трябва да има втори автомобил или друг транспорт за да извършва дневните си нужди, докато не съм готов.
Не са мои нервите, както и парите, ако нещо се обърка.

Успех със смяната!

чета поредната небивалица какво ви става хора всичко това са глупости и най голямото малоумие е този ОМПКОМ този смешен кабел на базата на кой правите заключения и давате съвети поне от себеуважение и ако наистина си мераклия си купи един китаец ТЕСН2 и виж какво може и как се правят нещата .
какво като е от полицейска кола това е само конфигурация .
Даже не прочетох цялото ти мнение защото ....?.
И сега ще кажа от което не се срамувам ОСТАВИ ТЕЗИ НЕЩА НА ПРОФЕСИОНАЛИСТИТЕ !
не се занимавай с неща които явно не са ти ясни .
Отговори

Agenta_rz снимка Agenta_rz 04 януари 2021 - 12:49

За протокола (малко късно, но по добре от никога):
Размяната на двата компютъра е напълно възможна MT35E (12230740) със ECU MT35E 2.3 (55561172), взаимозаменяеми са.
Нужен е единствено security code, за да се ресетне и да се обучи към колата приемник.
Op-Com се справя без пролеми със занятието.
Отговори

помагащ снимка помагащ 04 януари 2021 - 21:40

 Agenta_rz, на 04 януари 2021 - 12:49, каза:

За протокола (малко късно, но по добре от никога):
Размяната на двата компютъра е напълно възможна MT35E (12230740) със ECU MT35E 2.3 (55561172), взаимозаменяеми са.
Нужен е единствено security code, за да се ресетне и да се обучи към колата приемник.
Op-Com се справя без пролеми със занятието.


Да така е калега и никога не съм твърдял нищо различно но тук дават мниния и съвети които работят с
ОПКОМ MPPS KESS , непрфесионално !
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg