Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Трудно превключване на скорости

Keel снимка Keel 24 август 2020 - 15:31

Колата е Оpel Astra H 1,7Cdti Сменените части са следните :
1.Демпферен маховик luk нов
2.долна помпа Luk нова
3.Горн помпа sachs нова
4.Скоросна кутия Втора ръка

Съединителя отделя добре, скоростите работят добре но като загрее колата лоста леко се вдървява и влизат по трудно предавките
другото което забелязах като тръгна на дълъг път и измина около 50-100км и мина на ниските скорости немога да превключа понякога и прихърква , оправя се като напомпя педала няколко пъти но скоростите си влизат трудно пак ...
Отговори

dusty rain снимка dusty rain 24 август 2020 - 22:56

5 или 6 скоростна е кутията?
Отговори

Keel снимка Keel 25 август 2020 - 17:54

 dusty rain, на 24 август 2020 - 22:56, каза:

5 или 6 скоростна е кутията?


5 Скоростна F23
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 25 август 2020 - 18:22

Виж си скоростния лост, отдолу втулката, на която седи лоста.
Знам че е Астра H, но все пак го виж.

Другото е има една пластмаска на "пеперудата" на самата кутия, там също може а има счупено.

Другото, за което се сещам, какво масло си налял(ако изобщо си го сменял)?
За тази кутия има едно единствено масло, което да се слага в нея. Всичко друго е експерименти.

И още, щом помпиш, значи ми удря на необезвъздушена система на съединителя. От тук тръгни.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 25 август 2020 - 18:24
Отговори

Keel снимка Keel 25 август 2020 - 18:42

 Д-и-м-о-в, на 25 август 2020 - 18:22, каза:

Виж си скоростния лост, отдолу втулката, на която седи лоста.
Знам че е Астра H, но все пак го виж.

Другото е има една пластмаска на "пеперудата" на самата кутия, там също може а има счупено.

Другото, за което се сещам, какво масло си налял(ако изобщо си го сменял)?
За тази кутия има едно единствено масло, което да се слага в нея. Всичко друго е експерименти.

И още, щом помпиш, значи ми удря на необезвъздушена система на съединителя. От тук тръгни.


и аз си мислех за лостчето над скоростната кутия ще огледам направо да пробвам и да я обезвъздуша, мисля да сложа малко маркуче към пробката на долната помпа да го напълня със спирачна течност и към казанчето и да пробвам някак да го обезвъздуша , дали ще успея по този начин да не вкарам въздух?

Старата скоростна кутия я прецаках като сложих друго масло на скоростна кутия не опелското и почна след няма година да вие първичния вал и 1и2 ра почнаха да се обаждат затова я смених и сложих опелско масло ново.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 25 август 2020 - 18:52

Тая "пробка" не е за вкарване на нещо от там..
Обезвъздушавали сме по най-тривиалния начин с помощ на педала и всичко е наред.
Идеята е доста да се сипва и помпи(не толкова интензивно), за да може да спрат всякакви балончета да излизат от тая "пробка". Вероятно имаш въздух вътре, който трябва да излезе.

Маркучето(прозрачно) ще го оставиш да тече в някакъв съд - сипваш и леко помпиш педала няколко пъти, излизаш и гледаш за балончета въздух, те ще се движат леко и ще ги виждаш. И така колкото пъти трябва, докато не спрат да излизат.

Точно това правихме ние и няма никакъв проблем със съединителя. Нищо не сме вкарвали наобратно към съда, никакви допълнителни помпи не сме ползвали, нищо...

Ако трябва изкарай си акумулатора и стойката му, за да ти е по-удобно за гледане и работа.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 25 август 2020 - 19:40
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg