Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Opel Insignia 2.0 CDTI 2010г. автоматик - силно бучене при загрята кола

NoDiggity снимка NoDiggity 09 септември 2020 - 18:20

Здравейте! От скоро съм собственик на споменатия автомобил, преди това никога не съм карал Опел и не познавам много марката. Та проблема ми е следния:
Когато карам колата основно градско и двигателя загрее до 90 градуса, чува се странно бучене отвреме навреме. Най-вече се чува, когато е по-топло времето и като карам предимно газ-спирачка(живея в София). На дълъг път колата върви безотказно и нямам никакви проблеми, но в града и на ниските скорости/предавки е усещам, сякаш се тормози доста двигателя и отвреме навреме се включва това бучене. Звука е подобен на минаване през оребрен/леко нарязан път, с цел да не заспиш зад волана. Забелязах, че колата работи доста често на 1000 оборота в покой, както и че на малко повече обороти сменя на различните предавки, когато загрее и се чува това бучене.
Не ми излизат никакви грешки на компютъра(и не светят никакви лампи по таблото), както и преди 2 дни е карах на майстор да е прегледа от-до - основно двигателя, скоростната кутия и окачването. Казаха ми, че колата няма никакви проблеми и върви безотказно, но според мен не са е карали достатъчно в градски условия, за да загрее хубвао мотора и да се появи споменатия проблем.
Сменил съм масло, филтри и оширението на маслената помпа, което е проблемно за този мотор.

Притеснява ме да не би да е проблем със скоростната кутия и маслото(или нещо друго) да е заминало по нея, от което да прави проблема. Друго което си мислих е - дали това бучене е свързано с някаква перка, която охлажда мотора и се пуска на много високи обороти, с цел да охлади вдигателя.

Някой имал ли е подобен проблем, или пък да ме насочи какво трябва да проверя или сменя? Притеснявам се, че в София е пълно с "автомонтьори", които ако им е закарам и им кажа "имам проблем с бучене, вижте какво е", ще си измислят най-голямат небивалица само и само да вземат една торба с пари.

Благодаря предварително!
Отговори

benzy снимка benzy 09 септември 2020 - 18:47

Колега, много тъп въпрос но възможно ли е да чуваш шум от перките и да смяташ това бучене за проблем?
Тази кола има доста сложна охлаждаща система със степени и степенчета и половинки и четвъртинки, и особено лятото с климатик и т.н. върти често на градско.
Отговори

Коцето снимка Коцето 09 септември 2020 - 19:57

 NoDiggity, на 09 септември 2020 - 18:20, каза:

Здравейте! От скоро съм собственик на споменатия автомобил, преди това никога не съм карал Опел и не познавам много марката. Та проблема ми е следния:
Когато карам колата основно градско и двигателя загрее до 90 градуса, чува се странно бучене отвреме навреме. Най-вече се чува, когато е по-топло времето и като карам предимно газ-спирачка(живея в София). На дълъг път колата върви безотказно и нямам никакви проблеми, но в града и на ниските скорости/предавки е усещам, сякаш се тормози доста двигателя и отвреме навреме се включва това бучене. Звука е подобен на минаване през оребрен/леко нарязан път, с цел да не заспиш зад волана. Забелязах, че колата работи доста често на 1000 оборота в покой, както и че на малко повече обороти сменя на различните предавки, когато загрее и се чува това бучене.
Не ми излизат никакви грешки на компютъра(и не светят никакви лампи по таблото), както и преди 2 дни е карах на майстор да е прегледа от-до - основно двигателя, скоростната кутия и окачването. Казаха ми, че колата няма никакви проблеми и върви безотказно, но според мен не са е карали достатъчно в градски условия, за да загрее хубвао мотора и да се появи споменатия проблем.
Сменил съм масло, филтри и оширението на маслената помпа, което е проблемно за този мотор.

Притеснява ме да не би да е проблем със скоростната кутия и маслото(или нещо друго) да е заминало по нея, от което да прави проблема. Друго което си мислих е - дали това бучене е свързано с някаква перка, която охлажда мотора и се пуска на много високи обороти, с цел да охлади вдигателя.

Някой имал ли е подобен проблем, или пък да ме насочи какво трябва да проверя или сменя? Притеснявам се, че в София е пълно с "автомонтьори", които ако им е закарам и им кажа "имам проблем с бучене, вижте какво е", ще си измислят най-голямат небивалица само и само да вземат една торба с пари.

Благодаря предварително!

Правописните грешки само съм ги отбелязал, без да коментирам.
По съществото на проблема, въпросното бучене само по време на движение ли се получава или и на място и на празен ход. Обясненията ти са малко объркани, по-скоро объркващи - изобщо различаваш ли отчетливо работата на компресора на климатика, перката на кондензатора (радиатора на климатика), перката на радиатора? правил ли си опит да спреш веднага след като чуеш бученето и да отвориш капака за оглед?
Ясно е че има пишман майстори ама не бива да слагаме всички в един кюп, има и свестни момчета. Колегите от София ще те насочат към някой и отивай за по-обстоен преглед и диагностика.
Отговори

NoDiggity снимка NoDiggity 09 септември 2020 - 20:21

Благодаря за отговорите и се извинявам за грешките, пиша от неудобен лаптоп и ми е малко трудно(все пак не е оправдание разбира се :).
Звука се чува дори когато е спрян климатика, това беше първото нещо което изключих, за да разбера дали е от него. И да - в много редки случаи съм го чувал за секунди, когато колата е на място. Но, най-често се проявява когато карам с около 30-40-50км и автомата привключва предавки(от висока на ниска ИЛИ от ниска на висока - и в двата случая го има). Когато изгася колата, звука изчезва моментално, но отварях капака, когато беше все още запалена - звука пак се появяваше отвреме навреме. Голямата перка, която е фронтално разположена срещу двигателя се включва/изключва в зависимост от температурата, което мисля че е нормално. Не идва звука от нея обаче, поне аз не успях да го чуя, когато отворих капака и следих дали идва от нея бученето.
Самия звук наподобява много на звук от компресор, или като бучене ако си с въздушно окачване и колата надува възглавниците(знам че колата не е с такова, просто се опитвам да го обесня по най-добрия начин). Търсих в интернет навсякъде за подобно бучене, но без успех..
Днеска например, в София карах в доста голямо задръстване(т.е. газ-спирачка през цялото време) - на "свободна" или когато колата не се движи, държи около 1000-1050 оборота, а когато потегля - между 2-ра и 3-та предавка превключваше на около 2500-2600 оборота, което не знам дали е нормално или е повече.

На дълъг път е карах доста пъти вече - абсолютно никакви проблеми, нито с вървене, нито с това бучене. Звука се появява само в градски условия, не знам дали се дължи на това, че двигателя логично работи на малко по-висока температура и се включват някакви допълнителни перки да е охлаждат.

Извинявам се, ако описвам проблема по глупав начин, но откровено - не разбирам особено много кое как работи и кога се проявява. Обмислям да е закарам в Опел България идните дни за пълна диагностика, но ще е хубаво ако мога да ги насоча поне къде и какъв точно е проблема.
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 09 септември 2020 - 21:33

Това бучене обикновено идва от един електромагнитен клапан, разположен на гредата над радиатора. Странното е че вътре се чува по силно от колкото отвън.
Отваряш капака, даваш газ и отнемаш рязко, докато се разбучи, и опипваш кой от двата клапана вибрира. Сваляш му маркучите, пръскаш обезмаслител и продухваш с компресора за гумите
Отговори

NoDiggity снимка NoDiggity 10 септември 2020 - 08:51

 Hotblooded, на 09 септември 2020 - 21:33, каза:

Това бучене обикновено идва от един електромагнитен клапан, разположен на гредата над радиатора. Странното е че вътре се чува по силно от колкото отвън.
Отваряш капака, даваш газ и отнемаш рязко, докато се разбучи, и опипваш кой от двата клапана вибрира. Сваляш му маркучите, пръскаш обезмаслител и продухваш с компресора за гумите


Благодаря! Ще погледна това днеска/утре и ще кажа дали се е оправил проблема след това или продължава.

Между другото - колата е на 150хил. км реални, но не мисля, че е сменяно масло на скоростната кутия до сега. Предвид, че мисля, че е дошло време - някой може ли да ме насочи за добро място в София, където мога да обслужа скоростната кутия? Опел България е ясен избор, но предполагам ще излезе доста солено там.
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 10 септември 2020 - 12:02

В София вече има във всеки квартал сервизи за смяна на чорба на автоматик. Потърси в гугъл къде ти е най близко
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg