Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Calibra

Пребоядисване на кожените кори

Divko снимка Divko 31 януари 2012 - 17:09

Здравейте хора :)
От доста време колата ми е с кожените седалки черни (за калибра става въпрос). Търсих кожените кори за вратите доста и най-накрая се сдобих с кожени кори обаче те са от светлия салон бежовия .

Въпроса ми е как да почерня кожената част на новите ми кори , кой ще е най-удачния варият с най-добър ефект и най-траен :)

Извинявам се ако има подобна тема но аз не открих .

Помагайте давайте идеи :clapping:
Отговори

Жоро снимка Жоро 31 януари 2012 - 17:16

С обикновенна боя за обувки НЯМА да стане! Пробвал съм в казармата да направя кафяви кобинки, който са с мекичко и топло вътре, да станат черни и не и не. Стават тъмни, ама не и черни.
Преди години имаше места където боядисваха кожени якета и до колкото знам ставаха доста черни. Но дали има такива места и как ги боядисват не знам. Но може да се разтърсиш и да питаш...
Отговори

jekogsi снимка jekogsi 31 януари 2012 - 17:57

здрасти колега.значи попринцип във всеки хранителен магазин "поне във кърджали ги продават" малки шишенца със боя специално за кожени якета би трябвало да ти свърши работа шишенцето мисля че беше около 200-220 мл и е доста евтинко,дано съм помогнал!
Отговори

Divko снимка Divko 31 януари 2012 - 23:15

колега боядисвал ли си нещо с това шишенце и какъв е ефекта ако знаеш .


Аз искам да ви питам ако го пръсна с спрей и лак .... след това ще се напука като някой се опира на тях нали
Отговори

t_g_stoev снимка t_g_stoev 01 февруари 2012 - 00:27

От бежов салон няма как да стане черен.Тези шишенца дето ги продават си отговарят за цвета за която пише.Иначе смятай ще стане мармалад,там където е обелена кожата ще хване боята а там където не е ще си е бежова.И ще изглежда като мрамор със по тъмни жили :kinggrin: Блажна боя или каквато и да е друга пак е същата работа,като изсъхне ще се втвърди и ще се напука и ще почне да се бели.Вариантите са 2: Или си търсиш черни или си купуваш кожа и ги обличаш при някой дето знае кво прави.Не се заблуждавай с другите варианти,просто всичко друго е компромис и то зле обмислен.
Отговори

Divko снимка Divko 01 февруари 2012 - 18:44

ами тези места където ги има в интернет че пребоядисват салони не стават ли
Отговори

Mario_Ludiq снимка Mario_Ludiq 01 февруари 2012 - 19:09

Колега,пробвай със спрей за кожа.Преди няколко години имах Vw Corrado със сиво табло и го боядисах с такъв спрей,стана перфектно и не се бели от слънцето.Лошото е,че не помня марката на спрея,но предполагам,че в магазините за бои ще те насочат.
Отговори

t_g_stoev снимка t_g_stoev 01 февруари 2012 - 20:13

 Mario_Ludiq, на 01 февруари 2012 - 19:09, каза:

Колега,пробвай със спрей за кожа.Преди няколко години имах Vw Corrado със сиво табло и го боядисах с такъв спрей,стана перфектно и не се бели от слънцето.Лошото е,че не помня марката на спрея,но предполагам,че в магазините за бои ще те насочат.

Колега,таблото ти кожено ли беше?Тук трябва да се знае че корите са от кожа+ това постоянно ще се пипат ,до като таблото едва ли е така.По добре е да пробва някъде на парче кожа,или някой дето е боядисвал кожа да даде мнение.
Мнението беше редактирано от t_g_stoev: 01 февруари 2012 - 20:13
Отговори

Mario_Ludiq снимка Mario_Ludiq 01 февруари 2012 - 21:11

Таблото ми беше от изкуствена кожа (не е пластмасово като на Голф 2) и не съм имал проблем.Доколкото си спомням на спрея пишеше,че става за естествена и изкуствена кожа.Пробвал съм и знам какъв е резултата с таблото,за корите не съм сигурен дали няма да се протрие боята след време.А и ако не бях боядисвал кожа нямаше да давам мнение.Все пак колегата иска да боядисва кожен салон,както е посочил в заглавието на темата.Имам се за грамотен човек и мисля,че мога да чета.И мисля,че е по-добре да се опитваме да помогнем на колегата,отколкото само да философстваме и да спам-им темата му
Мнението беше редактирано от Mario_Ludiq: 01 февруари 2012 - 21:30
Отговори

vectra_rules снимка vectra_rules 01 февруари 2012 - 21:21

Иди разпитай първо при двама - трима обущари. Знам, че пребоядисват обувки с някакви кожарски багрила и е трайно(не се бели или изтърква), защото мацките като има писне цвета на ботушките и няма парички за нови и ходят там за друг цвят.Не би трябвало да има разлика с корите на Кали-то. Със спрей само ще ги прецакаш, нацепват се сто процента, а в магазините за бои освен черен мат и разновидностите му друго няма. В краен случай питай някой тапицер, но със сигурност номера с промяна на цвят на кожа става.
Отговори

drago снимка drago 01 февруари 2012 - 21:46

Има хора,които човек убиват за светлия салон,а ти искаш да го пребоядисваш...Пробвай бартер нещо...
Отговори

Divko снимка Divko 01 февруари 2012 - 23:58

ще питам при обущарите както ме опътихте :)) иначе колеги на мен седалките са ми черни и всичко в колата е черно . А светли са само корите на вратите някак си не ми седи добре , а търся кори половин година май и сега изпаднаха само тези и съм ги взел пък да видим какво ще свърша :newsm05_41:
Отговори

t_g_stoev снимка t_g_stoev 02 февруари 2012 - 13:53

 Mario_Ludiq, на 01 февруари 2012 - 21:11, каза:

Таблото ми беше от изкуствена кожа (не е пластмасово като на Голф 2) и не съм имал проблем.Доколкото си спомням на спрея пишеше,че става за естествена и изкуствена кожа.Пробвал съм и знам какъв е резултата с таблото,за корите не съм сигурен дали няма да се протрие боята след време.А и ако не бях боядисвал кожа нямаше да давам мнение.Все пак колегата иска да боядисва кожен салон,както е посочил в заглавието на темата.Имам се за грамотен човек и мисля,че мога да чета.И мисля,че е по-добре да се опитваме да помогнем на колегата,отколкото само да философстваме и да спам-им темата му

Колега,първо не се заяждам с тебе,а колко си грамотен не се вълнувам.Само че нека те светна нещо.Тук целта е да се даде точното мнение,да се вземе предвид че табло и кори на вратите нямат нищо общо.Има се също така едно на ум че корите не стоят като таблото декоративно,а ще се пипат постоянно.Както гледаш ,аз също се опитвам да помогна на колегата като му давам съвет да отсява мнения от сорта,аз съм чул че на баджанака,че неговата балдъза,че неин познат чул че на някой познат правил тва и онова.Квото и да си говорим ,кожа принципно няма как да се боядиса,и да стане с акъла си.Най добрият вариант според мен е:Първо ако искаш компетентно мнение, отиваш при хора който се занимават точно с кожени изделия.2-ро Ако искаш можеш и сам да пробваш няколко варианта ,като пробваш върху парчета кожа как ще изглежда боядисаното.3-то Към колегата който цитирам към него лично ,от къде си сигурен че това което ти си харесал на другите също ще им хареса?Помощ колега, е когато му дадеш отговора по друг начин не точно така "Аз съм боядисвал ,на мен ми харесва давай и ти" ПС И между другото без философия ,няма управия!!!
Мнението беше редактирано от t_g_stoev: 02 февруари 2012 - 13:55
Отговори

Mario_Ludiq снимка Mario_Ludiq 02 февруари 2012 - 19:23

 t_g_stoev, на 02 февруари 2012 - 13:53, каза:

Колега,първо не се заяждам с тебе,а колко си грамотен не се вълнувам.Само че нека те светна нещо.Тук целта е да се даде точното мнение,да се вземе предвид че табло и кори на вратите нямат нищо общо.Има се също така едно на ум че корите не стоят като таблото декоративно,а ще се пипат постоянно.Както гледаш ,аз също се опитвам да помогна на колегата като му давам съвет да отсява мнения от сорта,аз съм чул че на баджанака,че неговата балдъза,че неин познат чул че на някой познат правил тва и онова.Квото и да си говорим ,кожа принципно няма как да се боядиса,и да стане с акъла си.Най добрият вариант според мен е:Първо ако искаш компетентно мнение, отиваш при хора който се занимават точно с кожени изделия.2-ро Ако искаш можеш и сам да пробваш няколко варианта ,като пробваш върху парчета кожа как ще изглежда боядисаното.3-то Към колегата който цитирам към него лично ,от къде си сигурен че това което ти си харесал на другите също ще им хареса?Помощ колега, е когато му дадеш отговора по друг начин не точно така "Аз съм боядисвал ,на мен ми харесва давай и ти" ПС И между другото без философия ,няма управия!!!

Аз също не се заяждам,колега,но ти явно имаш свое тълкуване на нещата.Не виждам къде в мнението си съм написал това,което ти казваш:"Аз съм боядисвал ,на мен ми харесва давай и ти".
1.След като лично не си пробвал да боядисваш кожа,откъде си сигурен,че не става и не изглежда добре?
2.Ако четеш внимателно ще забележиш,че споделям личен опит с табло(а не съм чул от познати,баджанаци и балдъзи),НО не знам дали няма да се протрие боята,ако се боядисват кори.
3.Този вариант ми беше предложен,от човек,който се занимаваше лично с тапицерски въпроси и на мен този вариант ми помогна,затова го споделям.
4.Според мен този форум е създаден с цел да си помагаме един на друг и всеки е свободен да сподели мнението си и никой не може да накара другия да приеме точно неговия вариант.И точно затова всеки,който има информация по съответния въпрос е хубаво да я сподели,за да може колегата на комуто е нужна помощ по даден въпрос да прецени дали да я ползва или да я игнорира.А относно това кое е точното мнение по даден въпрос,научно е доказано че няма човек,който да е компетентен по всички въпроси и да знае всичко.Поради тази причина хората използват дискутирането на определена тема и обмена на информация.Лично аз не съм се регистрирал във форума,за да се карам с останалите,а за да търся решения и помощ при евентуален проблем.От мен толкова по темата.Извинявам се на колегата,който я е пуснал за излишния спам.Дано намери решение на проблема.
Мнението беше редактирано от Mario_Ludiq: 02 февруари 2012 - 19:31
Отговори

V. Petrov снимка V. Petrov 02 февруари 2012 - 20:57

Колега, ако е естествена кожа може да се боядиса. Но трябва да намериш някъде, където боядисват кожени якета. На мен ми се наложи да сменям жабката и бях намерил една от морга, но много избеляла. Намерих такова ателие в Търново и им исках малко боя. Казаха ми, че ставала само за естествена кожа, а върху изкуствената няма да хване. Така, че може да се боядиса (ако е естествена кожата). След време обаче ще трябва да се повтори, защото сигурно там където се търка повече ще започне да се изтрива черното. Може да питаш и някой обущар разбира се.
Отговори

Divko снимка Divko 02 февруари 2012 - 22:09

Утре отивам да питам насам натам .

а да ви питам колеги как мога да разбера изкуствена или естествена е кожата ,че си нямам и на идея
Отговори

t_g_stoev снимка t_g_stoev 02 февруари 2012 - 22:29

Така,няма да споря с всезнаещите колеги,просто няма смисъл.По темата ,колега 100% НЕ е естествена.Естествена кожа се слага по поръчка и то на доооста по скъпи коли.Иди най-добре разпитай хора който се занимават с кожени изделия,не се занимавай с глупости от сорта "Аз съм го правил и съм сигурен" Даже бих ти препоръчал ,след като разбереш няколко мнения от хора който знаят какво правят,пак да пробваш на парче кожа как ще стане,просто за твое успокоение и за да разбереш дали те удовлетворява това което ще стане. Към колегата MARIO_ludiq,пак повтарям,че нямам желание да споря нито да се карам с когото и да било.Всички ние сме се регнали тука за да си помагаме.Но понеже съм пробвал доста варианти точно по този въпрос,смея да твърдя че ще падне боята 100%,ще ти кажа и защо.Всичко ,което се боядисва ,малко или много придобива по твърда повърхност,а точно там на вратата кожата е мека ,при хиляди барания и побутвания кво ли ще се получи :25: В моят случай не съм боядисвал кори ,и кожени седалки но що годе е същото.Вероятно има препарати който сменят света на кожата но цената им ще е доста ,и то вероятно няма да я има във всеки магазин.
Отговори

sechko снимка sechko 02 февруари 2012 - 23:43

 t_g_stoev, на 02 февруари 2012 - 22:29, каза:

Така,няма да споря с всезнаещите колеги,просто няма смисъл.По темата ,колега 100% НЕ е естествена.Естествена кожа се слага по поръчка и то на доооста по скъпи коли.Иди най-добре разпитай хора който се занимават с кожени изделия,не се занимавай с глупости от сорта "Аз съм го правил и съм сигурен" Даже бих ти препоръчал ,след като разбереш няколко мнения от хора който знаят какво правят,пак да пробваш на парче кожа как ще стане,просто за твое успокоение и за да разбереш дали те удовлетворява това което ще стане. Към колегата MARIO_ludiq,пак повтарям,че нямам желание да споря нито да се карам с когото и да било.Всички ние сме се регнали тука за да си помагаме.Но понеже съм пробвал доста варианти точно по този въпрос,смея да твърдя че ще падне боята 100%,ще ти кажа и защо.Всичко ,което се боядисва ,малко или много придобива по твърда повърхност,а точно там на вратата кожата е мека ,при хиляди барания и побутвания кво ли ще се получи :25: В моят случай не съм боядисвал кори ,и кожени седалки но що годе е същото.Вероятно има препарати който сменят света на кожата но цената им ще е доста ,и то вероятно няма да я има във всеки магазин.

Корите са от естествена кожа,както и седалките бяха............Видяно и пипнато лично от мен.
Отговори

Divko снимка Divko 03 февруари 2012 - 13:00

колегата sechko . Да не са седалките при тебе :newsm05_41: :clapping:

Сега отивам да разпитвам разни обущари , кожари и т.н Довечера ще споделя мненията им
Мнението беше редактирано от Divko: 03 февруари 2012 - 13:01
Отговори

t_g_stoev снимка t_g_stoev 03 февруари 2012 - 15:50

И от естествена да са ,мен лично ме съмнява да стане с боя като от магазина.Но ще стискам палци да стане като хората.Късмет колега с начинанието.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg