Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Много слабо парно

javor_bg снимка javor_bg 01 ноември 2010 - 22:50

Най-лесното е да се промие радиаторчето според мен ! Кранче естествено, че няма. Има КЛАПИ, които често се развалят. Лошото е че май нямаше възможност да се пипне самото радиаторче, а само маркучите според мен.
Отговори

pradabg снимка pradabg 01 ноември 2010 - 23:00

Браво, колегата най-сетне Роди ...... възпламени колата и почакай да загрее,пипни входящият маркуч на парното и съответно изходящият - нататък сам се сещай ! Ако проблемът е там ще падне разглобяване, ако пък не е от там ще си провериш Шиб...то жило отиващо към шиб..та клапа и после ни съобщи за ШИБ...ЯТ резултат щото тази тема стана вечна :mhihi:
Отговори

aDvO_KaTa снимка aDvO_KaTa 04 ноември 2010 - 15:46

Много полезно защото и аз имам такъв проблем с моята Вектра А. Сега ще отида да видя радиатора за парното дали не е запушен.
Отговори

pueca снимка pueca 08 ноември 2010 - 21:45

днес имах време и зех лаптопа да гледам схемите и почнах,развъртях този капак от ляво,тая черната тръба с 13ка ключ,и тея малките болтчета 5мм-здравето ми взеха въртях ги с едни клещи че нямам такова ключе,свалих пепелника,жабката,кората на скоростния лост и запра дъжд и спрях,утре ще продължа,видях жилата къде са движат си се нормално.От тия картинки малко гадая ама гледам където има болт да го развивам дано успея :icon_wink2: за първи път се захващам с такова начинание. От дясно има още 2-3 болта 5мм и ще взема ключ че единия е на мн шибано място и няма да мога с клещите..и ще пиша какво е положението :)
Отговори

bili4652 снимка bili4652 08 ноември 2010 - 22:33

Колеги незнам при вас дали има клапа за радиаторчето, но аз знам че при мене няма клапа за радиаторчето, а има клапа на кутията в която стои радиаторчето. Т.е. през радиатора минава постоянно топла(90 градуса) течност от водната система независимо дали врътката ви е на топло или студено. Радиатора при мене е в нещо като кутия и като завъртя врътката на студено спира притука на топлия въздух, а като го завъртя на червения сектор клапата се отваря и почва да духа топло. Така че ако ми се наложи да сменям течноста не е съм длъжен да завъртам врътката на топло че да си обезвъздушавам системата барабар с радиаторчето. Знам че при мене е така понеже вчера сменях радиаторчето понеже беше се пробило, даже пуснах тема как се процедира при вектра Б(без климатик) смяна на радиатор за парно.

Поздрави.
Отговори

баш майстора снимка баш майстора 09 ноември 2010 - 11:40

Не знам дали е тука мястот да попитам, ама понеже и в други теми за парното чета, че някои модели нямат кранче за парното, а само клапа за въздуха, та искам да питам X16SZ дали е с кранче или клапа.
Ако е с клапа - интересно - то излиза, че парното ми си бачка постоянно (т.е. през радиаторчето си минава вода, само му пречиме да я топлоотдава на към купето) и от моята стратегия да пускам парното, само като позагрее двигателя явно няма смисъл - двигателя няма да загрее много по-бързо. Макар че ми се струва, че с пуснато парно загрява поне една идея по-бавно
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 09 ноември 2010 - 13:26

За последен път ще кажа, че опелите нямат кранче за парното, а имат клапа. През радиаторчето на парното непрекъснато протича охладителна течност. Така е направена системата.
Отговори

pueca снимка pueca 09 ноември 2010 - 17:47

стигнах до радиаторчето днес,има 2 като медни тръбички отиващи напред към пространството под капака.Запалих колата като пипах и 2те след няма и 1 мин дясната стана доста топла лявата едва се усещаше топлина,след 2-3 мин дясната неможех да я барам от горещина лявата беше топла но не като дясната,радиаторчето беще горе долу с температурата на лявата тръбичка. Някакви идеи как се сваля това радиаторче да не зема да го откъртя и как да спра антифриза да не истече като го извадя? може ли тея маркучи отвън които идват да се прегънат някакси? и трябва ли да развивам разширителя ?
и струва ли си да го продухвам? ще има ли ефект,понеже ми казаха че ново е 40лв. за астра..
Отговори

bili4652 снимка bili4652 09 ноември 2010 - 20:44

 баш майстора, на 09 Nov 2010, 11:40, каза:

Ако е с клапа - интересно - то излиза, че парното ми си бачка постоянно (т.е. през радиаторчето си минава вода, само му пречиме да я топлоотдава на към купето) и от моята стратегия да пускам парното, само като позагрее двигателя явно няма смисъл - двигателя няма да загрее много по-бързо. Макар че ми се струва, че с пуснато парно загрява поне една идея по-бавно



Точно така колега само се заблуждаваме за тези кранчета, и подкрепям колегата javor_bg.
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 09 ноември 2010 - 22:16

Кранче е силно казано, защото кран е нещо което може да регулира дебита на водата, но на колите с климатик си има байпас. Когато климатика е включен водата достига байпаса, който е монтиран преди радиатора и се връща без да влиза в него. Я кажете, къде точно ще мушнете клапата, която отделя радиатора от изпарителя при опел? Няма такова място, пък е и неефективно!
Поздрави и стига с този спор :icon_wink2:
Отговори

баш майстора снимка баш майстора 10 ноември 2010 - 09:44

аа аз не споря, просто си разсъждавам :) не съм запознат с парното, тъй че само си философствам, извинявам се, ако е прозвучало като съмненение :icon_wink2: просто ми стана интересно. Това обяснява и факта, защо като пусна парното, почти на момента почва да духа топло :) :drinks:
Поздрави и успешен ден на всички !!
Отговори

Toshe снимка Toshe 10 ноември 2010 - 10:05

Колега като гледам никой не ти е отговорил,та нека го направя Аз.

Ако можеш да си го позволиш направо сменяй радиаторчето ще се родиш.
А само с продухване няма да имаш същият ефект.Както казаха и други колеги
старото се е задръстило и с котлен камък и куп други простоии.
И да го продухаш ефекта няма да е като на новия.
Така че ако питаш мен направо щом си стигнал до тук с разглобяването сменяй.
Отговори

pueca снимка pueca 11 ноември 2010 - 12:40

ще купя ново най добре ще стане,но немога да сваля старото единия маркуч беше със скоба с винт и го свалих отдоло лесно ама другия е със тея самозатягащите скоби половин час се мъчех да я помръдна тая скоба,като я преместих маркуча е залепен за тръбичката на радиаторчето и няма мърдане...1 час опъвах въртях суках като грешен дявол и се отказах..дайте някфи идеи..ако го срежа ще стане къс..нещо да го смажа ли или да омекне нз.. отчаях се вече от кои ли ъгъл не опъвах.. :icon_wink2:
Мнението беше редактирано от pueca: 11 ноември 2010 - 16:33
Отговори

bili4652 снимка bili4652 11 ноември 2010 - 21:19

Колега, опитай се постепенно да чупиш тази самзозатягаща се скоба с права отверка. Поне аз така направих за да си освободя радиаторчето, но ако някой друг знае по добър начин нека да каже.

Поздрави.
Отговори

pueca снимка pueca 11 ноември 2010 - 22:40

аз скобата я изместих въпроса е как да отскубна тоя спекал маркуч :devil-smiley-019:
Отговори

ivan todorov снимка ivan todorov 11 ноември 2010 - 23:45

имаш ли достъп до него ? ако имаш нагрей го с нещо и го развърти нагоре-надолу и после леко полеко пробай с отвека от там където е края на маркуча като е сложен на радиаторчето да го избутай или отлепиш но пробай някак си стига да имаш достъп до там .поне аз така бях правил с един приятел и стана .
Отговори

andreev81 снимка andreev81 12 ноември 2010 - 20:40

Имали някакво развитие с проблема
Мнението беше редактирано от andreev81: 12 ноември 2010 - 20:46
Отговори

pueca снимка pueca 13 ноември 2010 - 23:53

радиаторчето е сменено парното работи на 6 ,буркани мога да варя в колата :rofl: :devil-smiley-019: благодаря за помоща :idiot:
Мнението беше редактирано от pueca: 13 ноември 2010 - 23:54
Отговори

Miro снимка Miro 19 ноември 2010 - 09:28

 Rosen Popov, на 10 Nov 2010, 0:16, каза:

Кранче е силно казано, защото кран е нещо което може да регулира дебита на водата, но на колите с климатик си има байпас. Когато климатика е включен водата достига байпаса, който е монтиран преди радиатора и се връща без да влиза в него. Я кажете, къде точно ще мушнете клапата, която отделя радиатора от изпарителя при опел? Няма такова място, пък е и неефективно!
Поздрави и стига с този спор :biggrin:

Не на всички коли с климатик има байпас!Примерно някои тигри,корси...
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg