Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Смяна на крушка в плафона

Емилио снимка Емилио 30 юли 2007 - 13:43

Днес изгоря пущината...как да го махна този плафон за да я сменя?Опитах днес,подпъхвайки ключа в единия ъгъл на стъклото...но като понапъна си мисля,че може да стане бела и да се отлепи тавана!!!Незнан,голям страх бера...ама без плафон не може....инъче крушката ми е по книжка 12 V 10W сулфидна.Ама не пише в тази книжка как да я сменя!!!И искам да питам,може ли и има ли бели крушки,или светлосини,че тази жълта светлина не ме кефи хич....
Благодаря на всички отзовали се.
Отговори

Жоро снимка Жоро 30 юли 2007 - 14:13

Подхвани го от предния край, натисни го назад и дръпни!
Отговори

Swing снимка Swing 30 юли 2007 - 14:13

Ето как се сменя:

Публикувано изображение

На местата показани със стрелки лекичко бъркаш с една отверка и откопчаваш плафона. В самия плафон има малки изрезчета, така че няма как да объркаш къде да бръкнеш. Успех! :opel_forever:
Отговори

Емилио снимка Емилио 31 юли 2007 - 09:44

Благодаря колега,благодарение на тази схема успях.Интересното е,че вътре освен кабелите на плафона и крушката намерих и едни,които идват незнайно от къде,но свършват при плафона,прилежно увити в дунапренено лепкаво руло!Какво е туй чудо незнам.Поразгледах го,установих,че има нещо като щекер или подобно вътре,но не го извадих.Поздрави и благодаря!
Отговори

Марто снимка Марто 31 юли 2007 - 09:46

 Емилио, на Jul 31 2007, 10:44 AM, каза:

Благодаря колега,благодарение на тази схема успях.Интересното е,че вътре освен кабелите на плафона и крушката намерих и едни,които идват незнайно от къде,но свършват при плафона,прилежно увити в дунапренено лепкаво руло!Какво е туй чудо незнам.Поразгледах го,установих,че има нещо като щекер или подобно вътре,но не го извадих.Поздрави и благодаря!


Това е заготовката за лампичките за четене и микрофон при фабричната ГСМ система.
Отговори

Емилио снимка Емилио 31 юли 2007 - 09:56

Брех!Каква екстра съм имал!
А как мога да я пусна в действие!?? :opel_forever:
Отговори

Марто снимка Марто 31 юли 2007 - 10:31

Като си намериш луксозния плафон :opel_forever: , което си мисля че не е кой знае каква екстра.
Отговори

Maiky снимка Maiky 31 юли 2007 - 11:57

А аз мога и да ти кажа от къде да го намериш плафона! Моя е такъв, с матирано черно стъкло! И ми звънни!
Отговори

Емилио снимка Емилио 31 юли 2007 - 12:57

 Maiky, на Jul 31 2007, 12:57 PM, каза:

А аз мога и да ти кажа от къде да го намериш плафона! Моя е такъв, с матирано черно стъкло! И ми звънни!

Имаш ЛС!
Отговори

double_d снимка double_d 18 септември 2007 - 08:15

незнам дали тук е мястото.... как се пуска този плафон да свети в купето без да е отворена врата? :icon_rolleyes:

упс... току що открих цяла тема по въпроса.... сори
Отговори

radok снимка radok 18 септември 2007 - 08:28

 double_d, на Sep 18 2007, 09:15 AM, каза:

незнам дали тук е мястото.... как се пуска този плафон да свети в купето без да е отворена врата? :icon_rolleyes:

Като издърпаш ключа за фаровете към тебе.
Отговори

double_d снимка double_d 18 септември 2007 - 08:41

ааа мерси :)
Отговори

hugh снимка hugh 28 октомври 2007 - 20:00

Колеги аз имам подобен проблем на корсата. Проблема е следния: когато сложа лампичка в плафона, то светва много слабичко без да съм го пуснал от ключа. В смисъл свети много слабо постоянно и това не е добре за акумулатора. А когато го пусна от ключа, свети по-силно. И сега съм махнал крушката,че да не ми пада акумулатора. Проблемът според мен идва от масата,ама не мога да го видя къде точно.
Ако някой знае как да го оправя ще съм благодарен.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg