Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

пръска масло през щеката

aan_astra снимка aan_astra 03 февруари 2009 - 14:24

Проблема е следният като работи двигателя и се извади щеката на маслото и двигателя работи на 900 оборота си пръска капки с масло през щеката за нивото на маслото. Колата е Опел Корса Б с двигател X12SZ Главата е сваляна преди 500км за пасване на клапани и смяна на фложки и всички гарнитури по него , нямаше ръбове по цилиндрите буталата немърдаха ,а и колата се кара само с масло мобил 10W 40 и не го гори колкото и се налее толкова си точиш на 10 000км и непуши през ауспуха.
Чудя се дали това не е някое задръстено маркуче за вентилация на картерните пари понеже като и сменяхме гарнитурите по главата отвътре главата небеше много чистичка ,но се постарахме и я направихме като чисто нова. Свалял съм и картера и почистих тръбата от която смучи масло от картера .

Дайте предложения на какво може да се дължи това явление и как да я оправя
Мерси предварително :mhihi:
Отговори

i_p снимка i_p 03 февруари 2009 - 16:06

Колега имаш масло в мотора :mhihi:
П.П. Карай си колата няма и нищо. :mhihi:
Мнението беше редактирано от i_p: 03 февруари 2009 - 16:09
Отговори

VUTE снимка VUTE 03 февруари 2009 - 16:07

Никога не ми е минавало през главата да вадя щеката докато работи двигателя, но не виждам повод за притеснение. Пръскането може да се получава от това, че маслото е под налягане което спада когато извадиш щеката и така пръскат капчици.

И все пак защо вадеш щеката по време на работа на двигателя?
Отговори

fanatic снимка fanatic 03 февруари 2009 - 17:04

Да би било лошо ако не пръска....
Отговори

lupo13 снимка lupo13 03 февруари 2009 - 17:15

не трябва да пръска масло от там ..... със сигурност имаш някъде проблем..... мисля си че са сегментите ... но нали казваш че уж не мърдало буталото .... така че :mhihi: но имаш проблем.
Отговори

aan_astra снимка aan_astra 03 февруари 2009 - 17:36

 fanatic, на 03 Feb 2009, 05:04 PM, каза:

Да би било лошо ако не пръска....

имаме четири опела и никой от другите непръска през щеката , а просто си духа , а на корсата направо си пръска ситни капчици масло .
Та понеже другите ни три опела неправят така взех да се притеснявам тая корсичка да не се прецака нещо .
От едни комшии уж "РАЗБИРАЧИ" чувач че щом правила така била издухана
Отговори

tonkata92 снимка tonkata92 04 февруари 2009 - 13:49

Определено това не е добре, нормално е да "духа" като се извади щеката ама чак да пръска......Преди да влизаш в големи ремонти провери вентилацията на картера.А други проблеми с колата?Да гори много масло например или нещо такова?
Отговори

fanatic снимка fanatic 04 февруари 2009 - 13:59

При мен щеката е доста къса и има пръски като се махне. Иначе за вентилацията съм съгласен. При мен има натрупани боклуци и по големите студове щеката направо изкача сама, което ще оправя сега като се затопли.
Отговори

aan_astra снимка aan_astra 04 февруари 2009 - 18:36

 tonkata92, на 04 Feb 2009, 01:49 PM, каза:

Определено това не е добре, нормално е да "духа" като се извади щеката ама чак да пръска......Преди да влизаш в големи ремонти провери вентилацията на картера.А други проблеми с колата?Да гори много масло например или нещо такова?



не въобще не гори масло , а за други проблеми има просто това , че невърви нещо като хората много е тромава направо си е като локомотив постепенно се развърта.
Относно вентилацията на картера почистил съм тази част която е отзаде евна метална тръбичка и тя влиза в главата с едно гумено съединение , едно "Г" образно . Другаде не съм чистил има ли още някъде за чистене?

Също така горе от капака на главата излиза едно маркученце и влиза отгоре в капака на инжекциона , то пак е нещо свързано с вентилацията на маслени пари , та от него като сваля капачето на инжекциона ( ОНОВО ДЕТО НА НЕГО ПИШЕ GM) и го обърна на обратно по него се виждат някакви бозави каши все едно е смесила масло и антифризКолата е на 500км от смяна на гарнитура и това с кашичките си го правеше и преди това
Отговори

Inspo снимка Inspo 04 февруари 2009 - 19:04

 aan_astra, на 04 Feb 2009, 06:36 PM, каза:

Също така горе от капака на главата излиза едно маркученце и влиза отгоре в капака на инжекциона , то пак е нещо свързано с вентилацията на маслени пари , та от него като сваля капачето на инжекциона ( ОНОВО ДЕТО НА НЕГО ПИШЕ GM) и го обърна на обратно по него се виждат някакви бозави каши все едно е смесила масло и антифризКолата е на 500км от смяна на гарнитура и това с кашичките си го правеше и преди това


Като свалиш този капак на главата и погледнеш от долната му страна има една бакелитена (или подобна ) част която е хваната с болтчета , там има ,мисля че беше трипластова мрежичка .През която минават газовете към моното . При мен беше тотално зпушена и запечена . Разглобих внимателно и почистих с корселин .Отначало си беше като цял детайл тази мрежичка ,но след упорито търкане и плакнене започна да прозира :-)
Виж и при теб как е . Преди време имаше тема по въпроса със снимки ,но сега не можах да я открия .
Отговори

radko33 снимка radko33 04 февруари 2009 - 19:15

Карай и не се бой.Това е ОПЕЛ.Най-много сегменти.
Отговори

Сашо снимка Сашо 04 февруари 2009 - 21:51

Момчета,я пак всички се замислете,ма хуу,къде влиза пръчката за маслото и какво има там,дето влиза,май всички само сте чували тва и онова! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Отговори

ceci_b снимка ceci_b 04 февруари 2009 - 22:43

 Сашо, на 04 Feb 2009, 09:51 PM, каза:

Момчета,я пак всички се замислете,ма хуу,къде влиза пръчката за маслото и какво има там,дето влиза,май всички само сте чували тва и онова! :mhihi: :mhihi: :mhihi:

100%съм сигурен че не трябва да духа маслото през отвора за пръчката може въздух да духа но не и масло според мен има 2 вариянта единия е да се е запушила вентилацията на картера другия по неприятен е да са сигменти или прогоряло бутало.по добре и премери компресията и ако е добре само каране.щом не пипа маслото
Отговори

Inspo снимка Inspo 05 февруари 2009 - 09:25

 Сашо, на 04 Feb 2009, 09:51 PM, каза:

Момчета,я пак всички се замислете,ма хуу,къде влиза пръчката за маслото и какво има там,дето влиза,май всички само сте чували тва и онова! :mhihi: :mhihi: :mhihi:


Аман от такива специалисти дето само пишат нещо ,а не казват нищо .
Колега ,ако искаш да помогнеш ,дай мнение по въпроса ,а не се прави на велик !
:mhihi:
Отговори

tonkata92 снимка tonkata92 05 февруари 2009 - 10:25

 aan_astra, на 04 Feb 2009, 06:36 PM, каза:

не въобще не гори масло , а за други проблеми има просто това , че невърви нещо като хората много е тромава направо си е като локомотив постепенно се развърта.
Относно вентилацията на картера почистил съм тази част която е отзаде евна метална тръбичка и тя влиза в главата с едно гумено съединение , едно "Г" образно . Другаде не съм чистил има ли още някъде за чистене?

Също така горе от капака на главата излиза едно маркученце и влиза отгоре в капака на инжекциона , то пак е нещо свързано с вентилацията на маслени пари , та от него като сваля капачето на инжекциона ( ОНОВО ДЕТО НА НЕГО ПИШЕ GM) и го обърна на обратно по него се виждат някакви бозави каши все едно е смесила масло и антифризКолата е на 500км от смяна на гарнитура и това с кашичките си го правеше и преди това


В случая остава само да си измериш компресията да видиш как е, ако има големи разлики между цилиндрите най-вероятно са сегментите на цилиндъра с по-ниска компресия.А нивото на маслото как е?Да не е много над максимума?
Отговори

aan_astra снимка aan_astra 05 февруари 2009 - 20:47

 Inspo, на 04 Feb 2009, 07:04 PM, каза:

Като свалиш този капак на главата и погледнеш от долната му страна има една бакелитена (или подобна ) част която е хваната с болтчета , там има ,мисля че беше трипластова мрежичка .През която минават газовете към моното . При мен беше тотално зпушена и запечена . Разглобих внимателно и почистих с корселин .Отначало си беше като цял детайл тази мрежичка ,но след упорито търкане и плакнене започна да прозира :-)
Виж и при теб как е . Преди време имаше тема по въпроса със снимки ,но сега не можах да я открия .



 tonkata92, на 05 Feb 2009, 10:25 AM, каза:

В случая остава само да си измериш компресията да видиш как е, ако има големи разлики между цилиндрите най-вероятно са сегментите на цилиндъра с по-ниска компресия.А нивото на маслото как е?Да не е много над максимума?



да и при мен беше задръстен тоя мрежовидния филтър във капака , но и него го чистихме като сваляхме главата и съм сигурен че е идеално изчистен. Доби почти чистонов вид след 24 часа в корселин .
компресията след пасването на клапаните и смяната на гарнитурата не съм я мерил , но ще я замеря . Нивото на маслото е посредата между минимума и максимума
Отговори

kiki снимка kiki 05 февруари 2009 - 21:13

 ceci_b, на 04 Feb 2009, 10:43 PM, каза:

100%съм сигурен че не трябва да духа маслото през отвора за пръчката може въздух да духа но не и масло според мен има 2 вариянта единия е да се е запушила вентилацията на картера другия по неприятен е да са сигменти или прогоряло бутало.по добре и премери компресията и ако е добре само каране.щом не пипа маслото


колега провери маркучите отвеждащи картерните газове да не са запушени.аз имах такъв случай след основен ремонт на двигателя на буса ми взе да изхвърля маслои и се оказа ,че в сервиза някой доброжелател беше напъхал гума в маркуча.успех
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg