Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

ASTRA H - ПРОБЛЕМИ ?

Swing снимка Swing 18 октомври 2007 - 20:11

Не се чисти, а се регенерира. Според степента на запушване са възможни няколко регенерации, след което се сменя. А и регенерацията не е 100% изчистване. Виждал ли си каква е процедурата за регенериране на филтъра? Малко е варварска :angry:
Отговори

фалконети77 снимка фалконети77 18 октомври 2007 - 21:29

 Swing, на Oct 18 2007, 09:11 PM, каза:

Не се чисти, а се регенерира. Според степента на запушване са възможни няколко регенерации, след което се сменя. А и регенерацията не е 100% изчистване. Виждал ли си каква е процедурата за регенериране на филтъра? Малко е варварска :angry:

Ще ти цитирам от книжката с инструкций за експлоатация,поддръжка и ала-бала...
"Дизелов филтър за микрочастици:лампата на системата за предварително подгряване мига(при автомобили с дизелов филтър за микрочастици):филтърът за микрочастици се нуждае от почистване.Веднага щом пътната обстановка позволи,увеличете скоростт над 40 км/ч.
Контролната лампа угасва след приключване на прочистването.
Никъде не пише за рециклиране,регенериране и смяна след определени километри и т.н.
П.С. Ще ми е интересно все пак ако споделиш как се регенерира филтъра.
Отговори

Swing снимка Swing 18 октомври 2007 - 22:32

Самопочистването описано в книжката върши работа докато филтъра е в сравнително добро състояние. После не може да го спаси и се налага регенерация. В TECH2 има процедура за това. Променя се количеството на впръскваното гориво, момента на впръскване и налягането на турбото. Според това колко е зле филтъра, двигателя може да работи до 10 минути над 4000 оборота с три пъти повече от нормално необходимото гориво, за да изгори всички отлагания. Цялата процедура се управлява от тестера.
Живота на филтъра може да е както 50'000, така и 250'000км. Зависи основно от качеството на горивата, разстоянията, на които се кара автомобила и стила на шофиране. Заради това не е посочен интервал за смяна.
Отговори

city stars снимка city stars 18 октомври 2007 - 22:35

Гледам сетили сте се още неща....това врътката за настройка на опората на гърба, аз ли съм тъп или никакъв ефект не усещам.Въртя от крайно до крайно положение и няма никой.Тва с огледалата и при мен се мота и ме дразни.Аз ли съм рекордьор при хаш-ките.Смених маслото за 3 път миналата седмица, 45600 съм в момента за 2 години и 1 месец.
Отговори

фалконети77 снимка фалконети77 18 октомври 2007 - 23:31

 Swing, на Oct 18 2007, 11:32 PM, каза:

Самопочистването описано в книжката върши работа докато филтъра е в сравнително добро състояние. После не може да го спаси и се налага регенерация. В TECH2 има процедура за това. Променя се количеството на впръскваното гориво, момента на впръскване и налягането на турбото. Според това колко е зле филтъра, двигателя може да работи до 10 минути над 4000 оборота с три пъти повече от нормално необходимото гориво, за да изгори всички отлагания. Цялата процедура се управлява от тестера.
Живота на филтъра може да е както 50'000, така и 250'000км. Зависи основно от качеството на горивата, разстоянията, на които се кара автомобила и стила на шофиране. Заради това не е посочен интервал за смяна.

Аха...интересно,но все пак тук говорим за чисто нови коли...а живота на филтъра май се определя също и от степента на износване на дюзите,поне така си мисля... :angry:

city stars каза:

Смених маслото за 3 път миналата седмица, 45600 съм в момента за 2 години и 1 месец.

А защо си го сменял толкова пъти?
Лумбалния съпорт те подпира в областта на кръста,не знам да не се е прецакала врътката?
Отговори

ickko снимка ickko 19 октомври 2007 - 08:34

При мен скърцането се оказа също от тампоните... Малко се пооспокоих вчера. Имам една приятелка, с чисто нова Ц класа и при нея го има това подскърцване...
Явно като цяло качеството на новите коли е на много ниско ниво...
За останалите неща (лумбални съпорт-и , скърцащи елементи по интериора и т.н) е нормално... Не че нещо, но в крайна сметка сме си купили Опели, а не Мерцедеси... :angry:
Отговори

sani снимка sani 19 октомври 2007 - 08:45

 ickko, на Oct 19 2007, 09:34 AM, каза:

При мен скърцането се оказа също от тампоните... Малко се пооспокоих вчера. Имам една приятелка, с чисто нова Ц класа и при нея го има това подскърцване...
Явно като цяло качеството на новите коли е на много ниско ниво...
За останалите неща (лумбални съпорт-и , скърцащи елементи по интериора и т.н) е нормално... Не че нещо, но в крайна сметка сме си купили Опели, а не Мерцедеси... :angry:


Ето Ви решение на проблема при полеви условия - лесно и бързо, със задоволителен ефект:
http://astra-h.ru/rear_skrip.html
Отговори

ickko снимка ickko 19 октомври 2007 - 09:17

 sani, на Oct 19 2007, 09:45 AM, каза:

 ickko, на Oct 19 2007, 09:34 AM, каза:

При мен скърцането се оказа също от тампоните... Малко се пооспокоих вчера. Имам една приятелка, с чисто нова Ц класа и при нея го има това подскърцване...
Явно като цяло качеството на новите коли е на много ниско ниво...
За останалите неща (лумбални съпорт-и , скърцащи елементи по интериора и т.н) е нормално... Не че нещо, но в крайна сметка сме си купили Опели, а не Мерцедеси... :beer:


Ето Ви решение на проблема при полеви условия - лесно и бързо, със задоволителен ефект:
http://astra-h.ru/rear_skrip.html


Пробвал ли си го ? Ако си, обясни ми как , защото по-скоро бих разбрал нещо на китайски отколкото на руски... :angry:

ммм то било доста просто... всичко разбрах, явно подсъзнателно съм научил руски хихихи :angry:
Някви предложения какво да използвам за смазка...
Отговори

sani снимка sani 19 октомври 2007 - 09:30

 ickko, на Oct 19 2007, 10:17 AM, каза:

 sani, на Oct 19 2007, 09:45 AM, каза:

 ickko, на Oct 19 2007, 09:34 AM, каза:

При мен скърцането се оказа също от тампоните... Малко се пооспокоих вчера. Имам една приятелка, с чисто нова Ц класа и при нея го има това подскърцване...
Явно като цяло качеството на новите коли е на много ниско ниво...
За останалите неща (лумбални съпорт-и , скърцащи елементи по интериора и т.н) е нормално... Не че нещо, но в крайна сметка сме си купили Опели, а не Мерцедеси... :angry:


Ето Ви решение на проблема при полеви условия - лесно и бързо, със задоволителен ефект:
http://astra-h.ru/rear_skrip.html


Пробвал ли си го ? Ако си, обясни ми как , защото по-скоро бих разбрал нещо на китайски отколкото на руски... :beer:

ммм то било доста просто... всичко разбрах, явно подсъзнателно съм научил руски хихихи :angry:
Някви предложения какво да използвам за смазка...


По-хубаво от снимковия материал не мога да ти го обясня. За смазка се използва силиконов спрей (WD-40 не съм сигурен дали е такъв, но аз и без това не го харесвам http://wd40.hit.bg/uses.htm), широка палитра спрейове от този тип има в Мосю Бриколаж на Цариградско шосе!
Аз бях взел от един съсед и не си спомням каква марка беше, но беше силиконов!
За сега съм ОК!
Отговори

ickko снимка ickko 19 октомври 2007 - 09:45

 sani, на Oct 19 2007, 10:30 AM, каза:

 ickko, на Oct 19 2007, 10:17 AM, каза:

 sani, на Oct 19 2007, 09:45 AM, каза:

 ickko, на Oct 19 2007, 09:34 AM, каза:

При мен скърцането се оказа също от тампоните... Малко се пооспокоих вчера. Имам една приятелка, с чисто нова Ц класа и при нея го има това подскърцване...
Явно като цяло качеството на новите коли е на много ниско ниво...
За останалите неща (лумбални съпорт-и , скърцащи елементи по интериора и т.н) е нормално... Не че нещо, но в крайна сметка сме си купили Опели, а не Мерцедеси... :angry:


Ето Ви решение на проблема при полеви условия - лесно и бързо, със задоволителен ефект:
http://astra-h.ru/rear_skrip.html


Пробвал ли си го ? Ако си, обясни ми как , защото по-скоро бих разбрал нещо на китайски отколкото на руски... :beer:

ммм то било доста просто... всичко разбрах, явно подсъзнателно съм научил руски хихихи :angry:
Някви предложения какво да използвам за смазка...


По-хубаво от снимковия материал не мога да ти го обясня. За смазка се използва силиконов спрей (WD-40 не съм сигурен дали е такъв, но аз и без това не го харесвам http://wd40.hit.bg/uses.htm), широка палитра спрейове от този тип има в Мосю Бриколаж на Цариградско шосе!
Аз бях взел от един съсед и не си спомням каква марка беше, но беше силиконов!
За сега съм ОК!



Мерси много за инфото :)
Отговори

Stoil снимка Stoil 19 октомври 2007 - 10:42

леле, леле...
благодаря ви за тази тема

бях се замислил напролет да скачам в дизелова Хаш - ка, обаче след тая тема си оставам към другата марка.

а иначе мн ме радва ГТЦ в черно, ама...
Отговори

ickko снимка ickko 19 октомври 2007 - 10:57

 Stoil, на Oct 19 2007, 11:42 AM, каза:

леле, леле...
благодаря ви за тази тема

бях се замислил напролет да скачам в дизелова Хаш - ка, обаче след тая тема си оставам към другата марка.

а иначе мн ме радва ГТЦ в черно, ама...


То не е от марката, всички нови коли май са така. Братовчед ми си взе S-ka (не като твойта, а миналата) чисто нова 420цди от БалканСтар след 1вата година се счупи да я прави. На 40000 км прави въздушно окачване. Не съм се старал да помня всичко, което е правил, за да го преразказвам, но беше много... Това значи ли, че е лоша кола. Аз се примирявам...
Това е просто, колите се чупят и трябва да се правят, ако не иска човек да прави, да си се вози се по таксита :angry:
Не ме разбирай погрешно, не сравнявам Мерцедес и Опел, но всички коли се чупят. Особено от тоя клас, каквото и да вземеш (ВКЛЮЧИТЕЛНО ХОНДА СИВИК) пак се чупи и дава дефекти и т.н :angry:
Отговори

BOBSI снимка BOBSI 19 октомври 2007 - 10:58

Според мен тази тема е пусната от някой, който е от друг форум :beer:
Да пробваме да пуснем такава тема във VW форума или Пежо или друг някой...да видим резултата какъв ще е :angry: :angry:

Един вече се отказа от H-че...
Отговори

batececo снимка batececo 19 октомври 2007 - 10:58

Мда, явно тези чисто новите коли от магазина се чупят страшно много, все едно са детски играчки... хиляди екстри, компютри и чудесии, а на 5k километра се прецаква кормилната уредба и какво ли не друго (нямах време да изчета цялата тема от-до)...

П.С. 1: На асконата не е пипана кормилната уредба, скоро смених един шарнир на носач, още беше от оригиналните, а е на 6-700k километра и на 20 години...

П.С. 2: Ако се вземе втора ръка кола за 5-6-7 хиляди, дори да се налеят яко кинти за ремонти, няма да са повече от 2-3 хиляди отгоре, т.е. за 10-12k може да стане като краен резултат - слънце и половина... и пак няма да е 30k, каското няма да е 2 бона на година, отделно че новата не можеш (по-точно няма смисъл) да я продадеш, защото след 1-2 години цената пада двойно, а след 5 - тройно и четворно...
Мое мнение...
Отговори

BOBSI снимка BOBSI 19 октомври 2007 - 11:03

 ickko, на Oct 19 2007, 11:57 AM, каза:

 Stoil, на Oct 19 2007, 11:42 AM, каза:

леле, леле...
благодаря ви за тази тема

бях се замислил напролет да скачам в дизелова Хаш - ка, обаче след тая тема си оставам към другата марка.

а иначе мн ме радва ГТЦ в черно, ама...


То не е от марката, всички нови коли май са така. Братовчед ми си взе S-ka (не като твойта, а миналата) чисто нова 420цди от БалканСтар след 1вата година се счупи да я прави. На 40000 км прави въздушно окачване. Не съм се старал да помня всичко, което е правил, за да го преразказвам, но беше много... Това значи ли, че е лоша кола. Аз се примирявам...
Това е просто, колите се чупят и трябва да се правят, ако не иска човек да прави, да си се вози се по таксита :beer:
Не ме разбирай погрешно, не сравнявам Мерцедес и Опел, но всички коли се чупят. Особено от тоя клас, каквото и да вземеш (ВКЛЮЧИТЕЛНО ХОНДА СИВИК) пак се чупи и дава дефекти и т.н :angry:



Да ама нова кола на няма и 20 000км. да да ва такива дефекти...не е нормално, вярно че пътищата ни са "перфектни" но чак пък да сменяш части на нова кола...не съм съгласен с това нещо.
Лично мнение, разбира се. :angry:
Отговори

ickko снимка ickko 19 октомври 2007 - 11:13

А като цяло мисля, че се пеувеличават нещата. За 2 дни изкарахме кола, която дори според Топ Гиър е по-надеждна и от голф-а, я изкарахме най-големия боклук... Колата не е боклук - пътищата са ни гадни и цялата държава ни е измекярска и за това и не изключвам този номер с подмяната в сервиза...
Аз ви казвам, че тук просто като се събраха на 5-6 човека различните оплаквания, и ако ги събереш в една кола изглежда , че едва ли не всичко и се троши и се разпада. Имам няколко приятели с Хаш-ки на по 2-3 години и всички са мн. доволни. И бензинови и дизелови...
Отговори

sani снимка sani 19 октомври 2007 - 11:16

 BOBSI, на Oct 19 2007, 11:58 AM, каза:

Според мен тази тема е пусната от някой, който е от друг форум :beer:
Да пробваме да пуснем такава тема във VW форума или Пежо или друг някой...да видим резултата какъв ще е :angry: :angry:

Един вече се отказа от H-че...


Ами не съм от друг форум, колега. Карам си Астрата с най-голям кеф и не мисля за друга кола в момента. Просто исках да обменя информация и с други собственици на H-ка, за да не си мисля, че аз съм най-големия карък!
Поздрави!
Отговори

ickko снимка ickko 19 октомври 2007 - 11:22

 BOBSI, на Oct 19 2007, 12:03 PM, каза:

Да ама нова кола на няма и 20 000км. да да ва такива дефекти...не е нормално, вярно че пътищата ни са "перфектни" но чак пък да сменяш части на нова кола...не съм съгласен с това нещо.
Лично мнение, разбира се. :angry:


Естествено , че не е нормално, но просто това са новите коли... Знаеш, че Хондите примерно се славят със страшна здравина и т.н
Мой познат си взе новия Сивик и не на 20000 ами на 200км вече даде първия дефект по ходовата част. Първо го лъгаха 1 месец, че тропането отдолу по неравностите било съвсем нормално и си е част от спесификацията на окачването, но на края се оказа, че просто нещо си е счупено. Да не говорим как след 3 месеца му се напука предното стъкло
от само себе си и реутаните в огледалата изобщо не ебаваха да работят...
Отговори

Stoil снимка Stoil 19 октомври 2007 - 11:23

абе не знам как ги виждате нещата, ама на 5000 км да се сменят щанги и вече да скърца по таблото на мене ми се вижда по - зле и от Хюндай
пък и да завиваш и да не виждаш, отделно дето прозореца отзад е супер стеснен.
това за халогени и лостчета вече доуби коня
кво ся - аз ще си зимам нова кола - и айде по сервизите ли?
ке ке ке ке
една джета е в пъти по - добро за евридей кар...
Отговори

sani снимка sani 19 октомври 2007 - 11:25

 ickko, на Oct 19 2007, 12:13 PM, каза:

А като цяло мисля, че се пеувеличават нещата. За 2 дни изкарахме кола, която дори според Топ Гиър е по-надеждна и от голф-а, я изкарахме най-големия боклук... Колата не е боклук - пътищата са ни гадни и цялата държава ни е измекярска и за това и не изключвам този номер с подмяната в сервиза...
Аз ви казвам, че тук просто като се събраха на 5-6 човека различните оплаквания, и ако ги събереш в една кола изглежда , че едва ли не всичко и се троши и се разпада. Имам няколко приятели с Хаш-ки на по 2-3 години и всички са мн. доволни. И бензинови и дизелови...


Че коя кола няма проблеми?
Просто тук се концентрираха мнения от няколко от нас и за това на накой може да му се стори, че е кофти колицата! Не е вярно! Колата си е екстра! Ако и в други форуми се пусне подобна тема и има колеги, които честно споделят за проблемите си, то тя ще заприлича на нашата!!!!
Всеки сам си избира каква марка, модел, нова, стара кола да кара!

П.С. Един съсед си купи чисто ново Рено Меган Ултимат с ФУЛ екстри за 31 500 лв и за първия месец ходи 4 пъти до сервиза. Така е! Все пак кола за 30-35 000 лв не е като такава от 150-200 000 лв!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg