Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Omega B X20XEV

vulka снимка vulka 01 февруари 2011 - 20:15

Привет колеги,имам следния проблем.Омегата (B X20XEV) започна да дава ядове.Свети чека и няма ряз и харчи много,то не че от автомат може да се очаква много но..... Качихме я на диагностика и изписа следните грешки:
1.Датчик на разпределителен вал
2.няма сигнал с имобилаизера
3.Сигнал за оборотите на двигателя
4.Устройство за скорост при празен ход
Някой да има идея от какво може да е.Предполагам,че ЕСU започва да ми прави мизерий.Ако някой има идея моля да пише
Отговори

vulka снимка vulka 01 февруари 2011 - 22:15

:newsm05_41:
Отговори

dionisi снимка dionisi 02 февруари 2011 - 15:26

3 може да е следствие от 1, ако ти се е скапал датчика.
това 4 идея нямам какво е. Дай кодовете за грешки които е изкарала, а не превода им.

Иначе като ги изтрихте веднага ли се появяват всичките или в началото няма проблем?

Поздрави.
Отговори

ОМЕГА снимка ОМЕГА 02 февруари 2011 - 16:04

3 е постояна грешка ако диагностиката се прави при загасен мотор,не съм много сигуурен дали и за 1 не бе така. За 4 имам съмнение ,че става въпрос за стъпков мотор,май превода е нещо омазан! А двигателя достига ли примерно 6000 оборота при форсиране или все едно прекъсвача е изместен на 4000-4500 оборота?
Отговори

spasito снимка spasito 02 февруари 2011 - 16:12

Щом ти дава датчик разпределителен вал и свети лампата и провери ако наистина не може да вдигне повече от 4500 оборота то 100 процента повредата е в датчика често срещан проблем при x20xev има доста теми по този въпрос.
Отговори

dionisi снимка dionisi 02 февруари 2011 - 17:44

3 не е постоянна грешка на този мотор гарантирам го !!!! Така беше на старите двигатели например C20NE. На X20XEV ако всичко му е наред не трябва да има НИКАКВИ грешки, без значение изгасен или запален двигател.
1 също не е постоянна грешка.

Колега дай кодовете че така само се гадае. И все пак кажи като се зачистат кои излизат веднага и кои в последствие.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg