Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to София

Софийска група за събора

Тази тема е заключена

Liubeznia снимка Liubeznia 12 юни 2012 - 08:40

Кво се разправяте като няма смисъл, всеки да кара както ще, стига да не пречи на другите. Който ще движи в колоната да внимава и да се съобразява с останалите. Който не желае да кара в нея щото е бърз да цепи напред и готово.

Просто има много хора които имат комплекс за малоценност и искат да покажат колко им е бърз коша точно в този момент между колите в колоната което е смешно... визирам младежите с РК от миналата година... както и доста други :loser:
Отговори

s7ifl3r снимка s7ifl3r 12 юни 2012 - 08:41

 Ивчо, на 12 юни 2012 - 08:28, каза:

Милчо,това как ще пътуваш дали със 150 или 200 слабо ме вълнува.Пуснах темата за да се разберем тези,които ще пътуват заедно от София до Калояново.Естествено ти,бат Слав и Виктор трябва да усерете всяка тема.На единият перничате по пътя му били виновни,другият е толкова бърз и му пораснала пи*ката,че чак си я настъпва.

Ивчо бате, внимавай на кой казваш какво е правил и как да го прави!
Колоната си е опасна! И още повече последния път като пътувахме камион ни изпреварваше в авариината лента и к'во направихте всички вие? НИЩОООООО! Само аз го задържах и се обадих в полицията, всички други мишкувахте.
Винаги до сега като сме се отделяли по 3-4 коли ми е било 20 пъти по спокойно, а скороста ни е била в допустимите граници.
Контрола на колоната е СЛАБ и трябва доста да се помисли по този въпрос, че иначе рано или късно някой няма да види, че другите спират и ще стане едно "весело". Имам идеи, но едва ли някой ще го интересува.
Мнението беше редактирано от s7ifl3r: 12 юни 2012 - 08:44
Отговори

Ивчо снимка Ивчо 12 юни 2012 - 09:08

Еми давай предложение.Темата е за да се организира всичко,а миналите години да покажат слабите места.С две коли,който поддържат връзка няма как да се докара стегната колона,в средата на колоната никой от двамата няма визуален контакт,там е една мистерия през цялото време.
Какъв контрол в колоната,там трябва да има самоконтрол на всеки един.Това с тръгни-спри се получа от изпреварването на коли,се разкъсва колоната и после от опити за догонване.За да върви добре колоната всеки трябва да спазва една дистанция от 10-тина м. от предната кола и неговата скорост и преди Жоро да започне изпреварване последния да затваря лявата лента,за да се движат всички в пакет.Но това става страшно трудно.
Отговори

BatSlav снимка BatSlav 12 юни 2012 - 09:14

 s7ifl3r, на 12 юни 2012 - 08:41, каза:


 Ивчо, на 12 юни 2012 - 09:08, каза:


Ами давайте нали и двамата сте учени хора дайте предложения.Това с уоки токи не става пробвахме се през 2010 г мисля?!

п.п.Има ли желаие някой модератор да почисти малко темата и да останат само по стойностните мнения.. :surrender:
Отговори

Liubeznia снимка Liubeznia 12 юни 2012 - 09:20

Според мен проблема с разкъсването на колоната и неравномерното темпо не идва основно от каращите в нея а от другите участници в движението. По това време е пълно с турците които се прибират, камиони, тирове, екскурзианти и пенсионери. Непрекъснато някой се вре между колите, или цялата колона тръгва да изпреварва Тир и т.н. Просто от тази гледна точка нищо не може да се направи...

П.п. Слав нищо им няма на мненията, нека има дискусия...
Отговори

Емо Ангелийн снимка Емо Ангелийн 12 юни 2012 - 09:28

Значи, според мен "колона" в истинския смисъл на думата без ескорт от КАТ е невъзможна, просто всеки си запомня колата пред него исе стреми да е зад нея, но не на всяка цена.
Предполагам, че не е проблем като изпредварваме някой да стане поетапно, а не айдееее всички в лявата лента, както и ако някой ни изпредварва да не го пускаме в колоната, ще си влезе и ще си излезе, голяма работа....
Отговори

BatSlav снимка BatSlav 12 юни 2012 - 09:31

 Емо Ангелийн, на 12 юни 2012 - 09:28, каза:

Значи, според мен "колона" в истинския смисъл на думата без ескорт от КАТ е невъзможна, просто всеки си запомня колата пред него исе стреми да е зад нея, но не на всяка цена.
Предполагам, че не е проблем като изпредварваме някой да стане поетапно, а не айдееее всички в лявата лента, както и ако някой ни изпредварва да не го пускаме в колоната, ще си влезе и ще си излезе, голяма работа....

Точно това си и мислех.всеки си захапва колата пред него(стига да не чади много)и си кара до Калояново.Друг въпрос..Миро миналата година снима, а тази дали ще има ентусиасти??
Отговори

Жоро снимка Жоро 12 юни 2012 - 10:11

 Daredevil_666, на 11 юни 2012 - 19:00, каза:

Мен вероятно никой не ме познава, но предполагам не пречи да се включа в колоната :) Ще съм на бензиностанцията в 7без 15 тогава :) Ще продължавам да следя темата!

Колега, всички са добре дошли. Ще има и още доста хора които никой не познава и точно това му е интересното на всичко :)


 milcho2005, на 12 юни 2012 - 00:18, каза:

Никой не е споменал мерене на пишки,а каране.

Лошото е че това което наблюдавам аз като първа кола е хора които са решили да се "позабавляват" и излизат от колоната, започва едно изпреварване от всевъзможни страни, каране на задната броня на другия за да покажеш, че си по-бърз, и в един момент настава хаус. И хора грабнати от адреналил правят простотии...


 s7ifl3r, на 12 юни 2012 - 08:41, каза:

Контрола на колоната е СЛАБ и трябва доста да се помисли по този въпрос, че иначе рано или късно някой няма да види, че другите спират и ще стане едно "весело". Имам идеи, но едва ли някой ще го интересува.
Стифлъре дай идей, разкъсване се получава когато в колоната влезе кола. Така аз и да карам с постоянно 100км на другите им се налага да карат доста по-бързо на моменти. Така, че ако имаш идея как да не се разкъсва колоната казвай...
Отговори

s7ifl3r снимка s7ifl3r 12 юни 2012 - 10:22

 Емо Ангелийн, на 12 юни 2012 - 09:28, каза:

Значи, според мен "колона" в истинския смисъл на думата без ескорт от КАТ е невъзможна, просто всеки си запомня колата пред него исе стреми да е зад нея, но не на всяка цена.
Предполагам, че не е проблем като изпредварваме някой да стане поетапно, а не айдееее всички в лявата лента, както и ако някой ни изпредварва да не го пускаме в колоната, ще си влезе и ще си излезе, голяма работа....

Абсолютно съгласен с теб!
След това:
1.Контролни коли - 2 са малко, мисля, че 4 ще свършат по-добра работа и задължително да са с жълти буркани да сигнализират и на другите участници в движението, че става нещо!
2.Една или две патрулни коли отново с буркани, които да сигнализират на другите участници в движението ако по някакъв начин възпрепятстват нормалното движение на колоната.
3.Задължителна подкрепа от КАТ
4.Поддържане на скорост от около 120км/ч и когато колоната тръгне да изпреварва по бавно движещо се МПС то по възможност колоната да се движи заедно и посредством патрулните автомобили да се осигури нормално изпреварване без набиване на спирачки!
5.Спазване на дистанция!Това значи разстоянието м/у автомобилите да е около 5м, което да дава възможност за нормана пропускливост на движението като цяло.
6.Контролните Автомобили да бъдат ясно обозначени и разпознаваеме от всички участници в движението!
7.Задължително спазване на правилата за движение по пътищата, а това означава и каране с оптимална скорост - БАВНОТО каране също е опасно!
8.Санкциониране на нарушителите за движение по пътищата, уведомяване на компетентните органи за извършените от тях нарушения и евентуалното им недопускане за участие в състезанията!
Това ми идва на идея за първо четене...
Мнението беше редактирано от s7ifl3r: 12 юни 2012 - 10:24
Отговори

Ивчо снимка Ивчо 12 юни 2012 - 10:31

Супер предложения,само че най-сложното ми се вижда точка 3.Доколкото си спомням от дискусиите за миналите години,цялата процедура да искаме ескорт от КАТ беше доста дълга и сложна.Иначе за намирането на 4-5-6 контролни коли мисля,че няма да е проблем.По-сложното ще е намирането на жълти буркани и да се направят контролните коли ясно познаваеми.
П.С. Ще се разровя да видя каква е процедурата да искаме подкрепа от КАТ и ще пиша после.
Отговори

BatSlav снимка BatSlav 12 юни 2012 - 10:43

Според мен сега като се замисля скоростта трябва да се вдигне на поне 110 км.Малко по бързо ще е по добре и другото което ми идва на ум е да има един човек който още от бензиностанцията да ги подрежда групира и от там всеки зад късмета му отпред.Сега ако искат от Радомир(пример) да си се групират в движение и да застанат най-отзад?!
Отговори

Жоро снимка Жоро 12 юни 2012 - 12:38

 BatSlav, на 12 юни 2012 - 10:43, каза:

Според мен сега като се замисля скоростта трябва да се вдигне на поне 110 км.Малко по бързо ще е по добре и другото което ми идва на ум е да има един човек който още от бензиностанцията да ги подрежда групира и от там всеки зад късмета му отпред.Сега ако искат от Радомир(пример) да си се групират в движение и да застанат най-отзад?!

Това със вдигането на скоростта не е добра идея. Моята кола не може да кара с толкова :) Шегата на страна. Даже и тази скорост е бърза понякога когато въпреки всичко се наложи колоната да се разкъса. Накрая понякога се налага да карат доста над нея за да ни догонват.

Мислил съм си за нещо подобно обаче. Да не се намалява. т.е. аз заключвам темпомата на 100 и карам така, и всеки се стреми да гони колата пред себе си, без да я изпреварва. Ако тя се отдалечи подава повечко газ и я застига. Този зад него също. Защото сега какво се получава: Аз карам със 100 говорейки по телефона. От там последната кола ми казва, че колоната се е разкъсала. Да речем заради камион, и трябва да намаля. Аз разбира се не скачам на спирачките но започвайки да намалявам, отзад хората скачат на спирачките лавинообразно. В това време изоставащите са се засилили и става едните спираме а другите летят. За това може би ако началото на колоната се движи равномерно, може би ще е по-добре. Така няма да има много стопове назад и всичко ще е наред.
А иначе колоната не се гони толкова трудно. Аз миналата година спирах да пикая на Шел пазарджик и въпреки всичко за 1мин си стигнах пак отпред...
Отговори

BatSlav снимка BatSlav 12 юни 2012 - 12:42

Да прав си Жорка и това го има но нали все пак се сещаш ,че не е малка колоната и все ще се получава набиване, а ако се вдигне скороста на 110 км малко по бързо ще изпреварваме всички които са по бавни.

п.п.За сега съм под въпрос за събора колата се предаде счупи скорости :sad-smiley-046:
Отговори

Жоро снимка Жоро 12 юни 2012 - 13:00

 BatSlav, на 12 юни 2012 - 12:42, каза:

Да прав си Жорка и това го има но нали все пак се сещаш ,че не е малка колоната и все ще се получава набиване, а ако се вдигне скороста на 110 км малко по бързо ще изпреварваме всички които са по бавни.
п.п.За сега съм под въпрос за събора колата се предаде счупи скорости :sad-smiley-046:

По тази логика, ако първата кола кара със 110 последните може и да не я настигнат. :)

PS Да ти дам една?
Отговори

s7ifl3r снимка s7ifl3r 12 юни 2012 - 17:43

 Ивчо, на 12 юни 2012 - 10:31, каза:

Супер предложения,само че най-сложното ми се вижда точка 3.Доколкото си спомням от дискусиите за миналите години,цялата процедура да искаме ескорт от КАТ беше доста дълга и сложна.Иначе за намирането на 4-5-6 контролни коли мисля,че няма да е проблем.По-сложното ще е намирането на жълти буркани и да се направят контролните коли ясно познаваеми.
П.С. Ще се разровя да видя каква е процедурата да искаме подкрепа от КАТ и ще пиша после.

Жълти бурканчета се продават в почти всеки магазин за авточасти...демек сладурите от УС да идат да купят!
Мнението беше редактирано от s7ifl3r: 12 юни 2012 - 17:43
Отговори

BatSlav снимка BatSlav 13 юни 2012 - 12:55

Въпрос към хората(няма да ги посочвам по именно те си знаят), които ще бъдат на палатки и тем подонби неща.Явно е ,че ще сме навън от пистата имате ли някакви идеи как да се ораганизираме.Нещо ама хич не ми се нрави да съм до оградата..не е ли по добре нещо до рекичка в близост да се организираме...какво мислите??Няма ток ,нито пейки, кенеф(в торба и шеше)?!
Отговори

Ивчо снимка Ивчо 13 юни 2012 - 13:17

За ток ще видим може да успея да взема един генератор.Иначе и аз си мислих нещо за рекичка да си студим бирите,ама се сетих там какви комари ще има.И другото ако сме на рекичка събота след закриването (18 часа) да се ориентираме към разпъване на палатковия лагер.Сутринта на неделя събуждаме се събираме всичко и отиваме пак на пистата и после от там за София.
П.С. за палатките трябва да се организираме да вземем масички,столчета,скари и тн.
П.С.2 Разгледах какво е писано предишни години за полицейския ескорт,работата е дебела,защото трябва да се съобщи на всички общини,през които минаваме(София,Пазарджик,Пловдив) да се упоменат всички отбивки и кръстовища през които ще минем.Също разгледах и закона.Оранжевите "буркани" до колкото разбрах закона не са забранени за свободно ползване.

ПРАВИЛНИК ЗА ПРИЛАГАНЕ НА ЗАКОНА ЗА ДВИЖЕНИЕТО ПО ПЪТИЩАТА

Чл. 18. (1) За обозначаване на пътни превозни средства се използват следните опознавателни знаци:
1. Синя или червена пробляскваща светлина - обозначава моторно превозно средство със специален режим на движение.
2. Жълта мигаща или пробляскваща светлина - обозначава моторно превозно средство, което поради специфичния си режим на движение представлява препятствие или опасност за движението по пътя.
3. "Състав от пътни превозни средства" - състои се от три тела, излъчващи оранжева светлина и разположени над предната част на кабината на теглещото моторно превозно средство.
Мнението беше редактирано от Ивчо: 13 юни 2012 - 13:24
Отговори

BatSlav снимка BatSlav 13 юни 2012 - 13:34

Ивчо има време но това е хубаво ,че имаш агрегат...Малии сега прегледах и карта и сателит ...то там само голо поле отвсякъде май няма къде да ходим...
Мнението беше редактирано от BatSlav: 13 юни 2012 - 13:54
Отговори

s7ifl3r снимка s7ifl3r 13 юни 2012 - 14:52

 Ивчо, на 13 юни 2012 - 13:17, каза:

За ток ще видим може да успея да взема един генератор.Иначе и аз си мислих нещо за рекичка да си студим бирите,ама се сетих там какви комари ще има.И другото ако сме на рекичка събота след закриването (18 часа) да се ориентираме към разпъване на палатковия лагер.Сутринта на неделя събуждаме се събираме всичко и отиваме пак на пистата и после от там за София.
П.С. за палатките трябва да се организираме да вземем масички,столчета,скари и тн.
П.С.2 Разгледах какво е писано предишни години за полицейския ескорт,работата е дебела,защото трябва да се съобщи на всички общини,през които минаваме(София,Пазарджик,Пловдив) да се упоменат всички отбивки и кръстовища през които ще минем.Също разгледах и закона.Оранжевите "буркани" до колкото разбрах закона не са забранени за свободно ползване.

ПРАВИЛНИК ЗА ПРИЛАГАНЕ НА ЗАКОНА ЗА ДВИЖЕНИЕТО ПО ПЪТИЩАТА

Чл. 18. (1) За обозначаване на пътни превозни средства се използват следните опознавателни знаци:
1. Синя или червена пробляскваща светлина - обозначава моторно превозно средство със специален режим на движение.
2. Жълта мигаща или пробляскваща светлина - обозначава моторно превозно средство, което поради специфичния си режим на движение представлява препятствие или опасност за движението по пътя.
3. "Състав от пътни превозни средства" - състои се от три тела, излъчващи оранжева светлина и разположени над предната част на кабината на теглещото моторно превозно средство.

Оранжевите буркани не са забранени, точно с тази цел ги предложих.
Уведомяването на полицията е най-лесното нещо, работа за има няма 2 часа.
Мнението беше редактирано от s7ifl3r: 13 юни 2012 - 14:52
Отговори

Емо Ангелийн снимка Емо Ангелийн 13 юни 2012 - 16:56

 BatSlav, на 13 юни 2012 - 12:55, каза:



И аз съм до оградата, но за момента нямам нищо, ще пробвам да дръпна един два киловатов инвертор, но не ми е сигурно, та не знам за момента...столове, маси.....
Отговори
Тази тема е заключена
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg