Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Теч антифриз

Стекер снимка Стекер 21 юли 2020 - 14:17

Здравейте,
Преди няколко седмици смених ремък и водна помпа на Вектра Б X20XEV покарах 1000 км. не качва над 90 всичко точно. И на един паркинг гледам от колата тече нещо кафяво, отварям казанчето за антифриза празно. Тръгвам да отивам капачката все да връща и казанчето се напълни с нещо кафяво. Викам хайде гарнитурата заминала и пълни масло в антифриза. Проверих маслото беше ОК. Закарах я на майстор, той нищо не можа да разбере вика долях вода стои бистра, не тече, всичко работи. Сменил е антифриза и синя взех, докарах я до вкъщи и видях че тече, капе по-скоро от едно пластмасово разклонение горе високо точно зад двигателя. Ще се опитам да сложа снимка, някой знае ли как се казва или нещо номер, цена.
Явно теча е бил от там, но това кафявото в казанчето какво беше, явно някаква ръжда знам ли много странно.
Снимка 1
Снимка 2

Става въпрос за кръглото нещо със стрелката. От едната страна от двигателя влиза един маркуч, от другата излизат два маркуча.
Мнението беше редактирано от Стекер: 21 юли 2020 - 14:20
Отговори

pop stavri снимка pop stavri 21 юли 2020 - 14:48

На български му викат клапан парно, а иначе по магазините е Регулиращ клапан за охладителната течност, :icon_wink2:
Мнението беше редактирано от pop stavri: 21 юли 2020 - 15:27
Отговори

Стекер снимка Стекер 22 юли 2020 - 19:39

Мерси за бързия отговор, закупих въпросния клапан днес. Не се осмелих да го сменя, че тези пружинни скоби на маркучите са малко ръждясали и ме е страх да не се счупят. Някой знае ли къде в София се продават такива скоби.
Става въпрос за тези
Скоби
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 22 юли 2020 - 20:01

Скобите няма да се счупят, не се притеснявай!Аз преди време на моята Вектра Б имах теч на антифриз и обвиних този клапан.Смених го но не беше от него теча.А за да го сменя се наложи да си купя специални клещи за тези скоби.Клещите ги купих от един Плевенски магазин.Такива клещи ще ти трябват:
https://zimber-tools...gs-technic.html
Провери дали със сигурност проблема е в този клапан!
Отговори

Стекер снимка Стекер 22 юли 2020 - 20:33

 ivan_pop, на 22 юли 2020 - 20:01, каза:

Скобите няма да се счупят, не се притеснявай!Аз преди време на моята Вектра Б имах теч на антифриз и обвиних този клапан.Смених го но не беше от него теча.А за да го сменя се наложи да си купя специални клещи за тези скоби.Клещите ги купих от един Плевенски магазин.Такива клещи ще ти трябват:
https://zimber-tools...gs-technic.html
Провери дали със сигурност проблема е в този клапан!


То се вижда как капе от него, освен ако не е от него е от някой от маркучите дето влизат в него, но теча е там определено. Клещите ги знам има доста видове , но мислех да се оправя с едни гарги или обикновени клещи да се оправя.
Отговори

Стекер снимка Стекер 25 юли 2020 - 09:20

Смених го клапанчето и за сега не тече. С обикновени клещи го смених, но си е малко мъка понеже не е много лесно достъпно. Със специалните с жило за трудно достъпни скоби ще е много по-лесно. Незнам каква му е функцията на този клапан, обаче прави ми впечатление че почна да държи малко по ниска температура колата около 85 и по-лесно сваля температурата. От духалките като сложа на студено духа по-студено от преди, климатика не работи.
Мисля да сменя антифриза, че незнам тия в сервиза какво са правили точно. Обаче доколкото знам няма кранче за източване и трябва през долния маркуч на радиатора, обаче така не изтича целия. Има ли някакъв вариант да го сменя целия без да махам водната помпа.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 25 юли 2020 - 09:33

За да духа по-студено значи стария трипътник (клапан) не е затварял плътно.
За антифриза- направи процедурата два пъти с вода и си готов. Обаче чакаш да загрее до отваряне на термостата и тогава източваш, както и пускаш парното на топло, за да изтече и от малкото радиаторче.
Отговори

Стекер снимка Стекер 25 юли 2020 - 09:45

Ама през маркуча на радиатора е единствения вариант нали така да разбирам.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 25 юли 2020 - 12:19

Според мен е най- лесния и безопасен, дори и да повториш процедурата.
Има и пробка, но по-разумно е да не я пипаш.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 25 юли 2020 - 12:19
Отговори

Стекер снимка Стекер 25 юли 2020 - 13:42

Какъв е проблема с пробката нали затова е направена уж, да не би да ми се разпадне в ръцете ли. Все пак ако знаеш къде, сподели за да я огледам дали е пипана. Защото както писах в първия пост в сервиза казаха че са ми сменили антифриза и наистина преди беше син, после като стана проблема стана кафяв и сега като я взех от сервиза е червен, сравнително бистър. И се чудя те от къде са го източили, понеже долния маркуч на радиатора не е махан. Знам защото ми се скъса пружинната скоба и съм сложил такава на винт и не личи да е пипана. Та си мисля те как са го източили, явно през пробката или само са доляли. Като се смеси червени син антифриз какъв цвят се получава, някой знае ли.
А това с водата за промиване имаш предвид обикновена вода ли аз точно заради наличието на обикновена вода се притеснявам да не почне да ръждясва от вътре. Иначе преди този проблем може би преди около месец протече водната помпа и тогава докато я оправя съм налял сигурно 10 л вода докато я закарам до сервиза. При смяната на водната помпа сигурно всичко изтича ама може и да е останала, знам ли.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 25 юли 2020 - 16:13

Пробката е някъде в долния край на радиатора, или от ляво или отдясно. За да я видиш ще трябва да поизмиеш, защото е доста мръсно там от годините.
Отговори

Redux снимка Redux 27 юли 2020 - 10:26

При астра ф има ли трипътен?
Отговори

Стекер снимка Стекер 07 август 2020 - 16:18

Днес смених антифриза. Пробка не видях, от страната на акумулатора не намерих, а от другата страна имам едни кори от долу и трябва да ги махна, за да видя и затова реших през тръбата на радиатора. Загрях я хубаво, пуснах и парното, както ме посъветва колегата. Трябва да се внимава , даже най-добре с ръкавици, за да не се изгорите че изтича яко изведнъж и навсякъде става в антифриз. Затова си мислех че трябва да има и по-културен начин през пробка, ама не я намерих. Така събра точно 6,5 литра и може би още половин ще събере така, че почти всичко е изтекло. Яко ръжда изтече избърсах казанчето отвътре, колкото можах и сега седи бистро. Дано така да остане.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg